Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek ebben az...

Ti mit tennétek ebben az esetben, mi segítene a legtöbbet a kislányomnak?

Figyelt kérdés

Márciusban lesz 3 éves,még nem beszél. Fejlesztésekre persze hordom,áradoznak róla,milyen okos,ügyes. Rengeteget foglalkozok én is vele.

Most fogják ismételni a szakértői vizsgálatát.

Bölcsibe nem veszik fel (talán februárban,pedig szeptembertől dolgozok), mert nem beszél,és nem.szobatiszta...



Az első szakértőin megmondta a gyógypedagógus,hogy szerinte nem autista,és nem értelmi fogyatékos. Csak megkésett beszédfejlődésű (vagy diszfáziás).



A kérdésem: Mivel mostanában már felmerült bennem,hogy lehet,mégis autista,erre kellene a hangsúlyt helyeznem a vizsgálatkor?

Komolyan nem tudom....


Tudom,hogy a gyógypedagógus dönt,de azért a szülői interjú se véletlenül van...


Vannak fura dolgai a lányomnak,az biztos..pedagógus vagyok,és gyógypedagógiai segítő tanfolyamot is elvégeztem. Szóval észreveszek dolgokat..


2018. dec. 18. 21:14
1 2 3
 1/25 piroska és a farkas ***** válasza:
Bölcsödébe mióta feltétel a szobatisztasàg?? Nagy butasàg, H nem veszik fel, sok kisgyereknek ugràsszerűen beindul a beszédfejlődése ahogy közösségbe kerül.
2018. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Ha félig-meddig szakember vagy, miért itt kérsz tanácsot? Szerintem nem kellene "sugallni" a diagnózist. Adj meg minden szükséges információt a szakembereknek, aztán majd ők megállapítják, mi van. Lehet több szakemberhez is vinni, bár az megterhelő lehet a gyereknek.

Amúgy bölcsiben mióta elvárás a szobatisztaság?

2018. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Milyen fura dolgai vannak a lányodnak?
2018. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Mióta elvárás? Mióta a bölcsi nem akar "problémás" gyereket :((

Lehet,már rég beszélne,igen...

2018. dec. 18. 21:21
 5/25 A kérdező kommentje:

Csak annyira rossz ez a bizonytalanság...tudjátok,bennem..

Biztos olvastátok az edddigi kérdéseimet is. Testileg gyógyult most,nincs baja (májbeteg lett születése után,a SOTE-ra hordjuk kontrollra).


De nagyon hamar fárad az idegrendszere,ragaszkodik a rituáléihoz,nem beszél,alig tudjuk egy boltba bevinni..


Csak anyaként nehéz dönteni..

Eleve álljak úgy hozzá a vizsgálathoz,hogy az összes ilyen dolgát részletesen kifejtem VAGY elmondom,hogy legutóbb is azt mondta rá a fejlesztő pedagógus,hogy egy "kis tünemény" a lányom,és mindent megcsinál,amit kérnek tőle?

2018. dec. 18. 21:27
 6/25 A kérdező kommentje:
Imádja a gyerekeket,barátkozik idegen gyerekekkel/felnőttekkel is,egyedül eszik,MINDENT megért.
2018. dec. 18. 21:29
 7/25 anonim ***** válasza:

Ragaszkodik a rituálékhoz és nem beszél. ..Ugye ez adhat okot a gyanakvásra de a többi tünete nem autisztikus. Szerintem ez így nem lehet az. Van bármi más? Repkedés vagy lábujjhegyen járás?

Te mit érzel amúgy belül?

2018. dec. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Szerintem fejtsd ki nekik részletesen az összes dolgát
2018. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Szetintetek az normális,hogyha reggel elmegyünk pl. boltba rövid időre,utána már délig itthon kell lenni,mert elfárad,és visít? Ma is mentünk volna délelőtt a Spar után az Obiba,de nem mertük bevállalni vele,inkább hazajöttünk....
2018. dec. 18. 21:51
 10/25 A kérdező kommentje:

Lábujjhegyezést csinálta,abbamaradt mostanában. Repkedés nincs.

Közelről nem néz a szemembe,csak pillanatokra. Nem tudok a szemébe nézve megbeszélni vele dolgokat,mert elnéz oldalra.

Ha állok,akkor viszont szépen a szemembe néz.

2018. dec. 18. 21:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!