Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek ebben az...

Ti mit tennétek ebben az esetben, mi segítene a legtöbbet a kislányomnak?

Figyelt kérdés

Márciusban lesz 3 éves,még nem beszél. Fejlesztésekre persze hordom,áradoznak róla,milyen okos,ügyes. Rengeteget foglalkozok én is vele.

Most fogják ismételni a szakértői vizsgálatát.

Bölcsibe nem veszik fel (talán februárban,pedig szeptembertől dolgozok), mert nem beszél,és nem.szobatiszta...



Az első szakértőin megmondta a gyógypedagógus,hogy szerinte nem autista,és nem értelmi fogyatékos. Csak megkésett beszédfejlődésű (vagy diszfáziás).



A kérdésem: Mivel mostanában már felmerült bennem,hogy lehet,mégis autista,erre kellene a hangsúlyt helyeznem a vizsgálatkor?

Komolyan nem tudom....


Tudom,hogy a gyógypedagógus dönt,de azért a szülői interjú se véletlenül van...


Vannak fura dolgai a lányomnak,az biztos..pedagógus vagyok,és gyógypedagógiai segítő tanfolyamot is elvégeztem. Szóval észreveszek dolgokat..


2018. dec. 18. 21:14
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Ha nem fog változni,szerintem az lesz a vége,hogy elmegyünk Budapestre vizsgálatra...

Bár kíváncsi leszek,hogy februártól,ha tényleg megy bölcsibe,az hogy alakul.

És az ismételt szakértőire is nagyon kíváncsi vagyok. Tényleg..

2018. dec. 19. 13:39
 22/25 A kérdező kommentje:

A Csodavárba hordom Nyíregyházán. Úgy tudom,már Budapesten is nyílt. Szuper hely :)

Vasárnap volt a karácsonyi ünnepségük egy közeli turisztikai központban. Pl. az nagyon tetszett Boginak,csak néhányszor feküdt le dacból a padlóra,de rögtön lebeszèlhető volt. Élőzene volt,kb 30-40 ember. Végig táncolt,tapsolt,szaladgált,játszott. :)


Igaz,utána 16 óráig aludt délután a fáradtságtól.

2018. dec. 19. 13:43
 23/25 anonim válasza:
0%
Adj neki sós levest.
2018. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Mi is egy tucat orvoshoz elvittük a lányunkat, és mindegyik azt mondta, hogy beszél, ha ő akar. 3 éves elmúlt bőven, amikor elkezdett pár szót mondani. Nem értem, hogy miért nem mehet bölcsődébe, attól, hogy még nem szobatiszta? Az tény, hogy még nem beszél, de ez nem lehet kellő ok, hogy nem mehet bölcsődébe! A lányunk mehetett 2 évesen bölcsődébe, mégis mehetett..

Szerintem a ti gyereketek is fog beszélni majd, ha ő szeretne. Csak ennyit tudok mondani ebből a szempontból. Sok szerencsét!

2018. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam: "A lányunk mehetett 2 évesen bölcsődébe, mégis mehetett.." --- A lányunk mehetett 2 évesen bölcsődébe, és még nem volt szobatiszta.
2018. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!