Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérlek őszintén írjatok, ti...

Kérlek őszintén írjatok, ti ezt hogy reagálnátok le?

Figyelt kérdés

Kedves Hölgyek/Urak! (Anyák/apák)


Tegyük fel, hogy van 1 7 éves lányod, 1 6 éves fiad, és egy 10 éves fiad.


Karácsonykor átmentek a testféretekhez vendégségbe akinek jegyese van, és az apának ott van egy 21 éves fia (én).


Eszünk/iszunk, aztán én a 10 éves sráchoz csatlakozom, nyomok egy virtuális Torpedot vele, aztán a kicsik is csatlakoznak, és velük is játszom, majd együtt legyőzünk egy Orosz aranyérmest.


Majd játszom a 7 éves kislánnyal csikiset, majd ellopja a telómat és "fegyvert" fog rám, hogy tegyem fel a kezem, majd lépjek hátra.


Röviden, játszottam vele.

Ezzel együtt a kis 6 éves sráccal is Asphalt 9-eztünk.

A 7 éves lány kicsit lenyugodott és az ölembe ült az ágyban miközben épp torpedóztam. (miatta vesztettem)


Megpusziltam a fejét majd nem túl gyengéden, de aranyosan simagattam a vállát miközben Ő választott egy filmet a tabján, amit rákötöttünk a TV-re majd így néztünk egy mesét, miközben a felnőttek az asztalnál beszélgettek.


Ti mint szülőknek, milyen gondolatok keringenének bennetek?


Őszintén.

Lehet sérteni ha úgy van.


(Nagyon szépen kérlek válaszoló, ha nem vagy szülő, apa, anya, kérlek ne válaszolj, köszönöm)



2018. dec. 26. 21:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
Hat nem tudom de a lanyom is ült anno az öcsém ölében meg sztem csikizte is meg hulyeskedtek meg amugy is imadja a lányom de bennem ilyen beteg gondolat sosem merült fel hogy pedo lenne. Beteg vilag ez!
2018. dec. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg nem mindegy, milyen az alapviszony a családhoz, gyerekekhez. 3 gyerekem van. Ha a nagyszülők megcsikizik őket, mosolyogva nézem. De ha a barátaink, távolabbi rokonaink közül valaki csikizőset játszana velük, kellemetlenül érezném magam. És nem azért, mert azt sejteném, hogy pedofil, hanem azért, mert akár felnőtt, akár gyerekről van szó, a testi érintésnek, intimitásnak vannak határai, amiken átlépve kényelmetlenül érzi magát az ember, ezért azokat illik tiszteletben tartani. Gyerekeknél ezt sokszor nem tisztelik, pl. a babák lábát még a buszon is képesek megfogdosni, és ez a mentalitás egész gyerekkorban jelen van sajnos, és nekem ez nem tetszik.

Az is kellemetlenül érintene, ha például a postás megölelne mikor ajtót nyitok, vagy a gyerekorvos egy vizsgálatnál megpuszilná a gyerekem hasát, vagy a szomszédasszony masszírozni kezdené a férjem vállát egy közös kávézáson. Ugyanebbe a sorba illik az is, ha mondjuk a 21 éves ritkán látott másodunokatestvérem egyszer csak csikizgetné és ölbe ültetgetné a gyerekeimet. Más a helyzet, ha a tegyük fel a 21 éves öcsém csinálná ezt, aki babakoruk óta gyakori vendégünk és heti kétszer elhozza oviból a gyerekeket. Szóval nem mindegy, mennyire intim az alapviszony, mert az annak megfelelő határok vonatkoznak rá.

2018. dec. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem mit kellene erre reagálni. Kb semmit. Annyi lenne csak az eszemben, hogy milyen rendes ez a srác, játszik a gyerekekkel
2018. dec. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
16%

Ha jól vettem ki mostohaunokatestvér vagy?


Gyakran találkoztok?


Nekem 4 éves kislányom van, nem örülnék neki, ha a fejét puszilná csak úgy alapon egy rokonom, ez idegen gyerekkel nem kellene, hogy a szeretet kifejezése legyen.. Az ölbe ülés kicsiknél teljesen rendben van, lányom válogatás nélkül mászik emberek ölébe(hátára, nyakába:) a csikizés is tök rendben van. A vállsimogatás viszont nincs. Csak úgy alapon ne simogassák a gyereket.


Igazából szerintem nem vagy pedofil, se hajlamod nincs erre, viszont szerintem szűz vagy, nincs barátnőd és hiányzik az intimitás az életedből, ezt éled ki a gyereken. a legtöbb srác frusztrált a te korodban, nem vagy ezzel egyedül.


Csak annyit tarts észben, hogy az érintés a gyerek érdekét szolgálja, ne a tiédet, és nem lesz gond.


Ne simogasd ok nélkül a gyereket. Pl ha sír, nyugodtan lehet simogatni, amíg abbahagyja. Ha aludni akar, nyugodtan. Ha megvígasztalod, a hátához érj. Puszit csak akkor adj, ha ő erőlteti, akkor is csak a kezére/fejére/lábára(ekkora gyereknél már a láb nem nyerő)


Tudom, mit érzel, az én anyám is ilyen volt, pedig én nő vagyok..


Most anyaként én is figyelek, de a tapasztalatlanokat tanítom ahelyett, hogy végignézném és csúnyán bánnék velük.


Saját tapasztalatból mondom, hogy a pedofilokat könnyű kiszűrnie annak, akinek volt dolga velük, magabiztosak a gyerekekkel, távolságtartóak és folyton hatalmaskodó pózokat vesznek fel játék közben.


Aki így bemászik a személyes terükbe, az csak gátlásos/frusztrált.


Sajnálom, hogy nem bíznak benned.. szerezz egy csajt, egyből megváltozik majd a helyzet.

2018. dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Bennem is az merült fel, mint az utolsóban, bár nem egyértelműen derül ki az írásodból. Tehát vagy a féltestvérük vagy (apai ágon), vagy a testvér apának a fia, tehát akkor pedig unokatestvérek vagytok.

Mit kellene belelátni testvérek/unokatestvérek közötti játékban? Vagy a gyerekek anyukája akadt ki esetleg, ő látott valamit bele a szituba? Ha gyakran találkoztok, márpedig ha ilyen jól viszonyulnak hozzád a gyerekek, akkor nem hiszem, hogy először találkoztatok, akkor meg pláne nem értem az aggodalmat.

2018. dec. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én úgy értettem, hogy a testvér jegyesének a felnőtt gyereke, tehát nem rokon. Az nem derül ki, hogy milyen gyakran találkoznak, az is lehet, hogy most először.
2018. dec. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Jött a privát, már abszolút nem így tekintek rád, bizarr, amiket írtál.


Az intimitás pont az érintést/bizalmaskodást jelenti szexuális célzat nélkül.


Továbbra is azt gondolom, hogy szerezz nőt, és csak illő helyeken érj a gyerekekhez az ő érdekükben, ne pedig azért, mert az neked jól esik, mert ez a beteges része.


Kedvelni a gyerekeket az ártatlanságuk miatt, keresni a társaságukat és szeretni hozzájuk érni már túl megy a sima frusztrálságon. A privátod alapján komoly problémád van, a kérdésed alapján csak zavarban voltál.


Mindenképp menj pszichológushoz.

2018. dec. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
64%

ÉN elsőre azt gondoltam, hogy tök jó, hogy így megtaláltad a közös hangot a gyerekekkel - mostohaunokatesó létedre.

Megy hogy egy fiatal srác is, 21 éves létére is tud játszani és úgy egyáltalán jól elleni a kisebb gyerekekkel.


Igazából amilyen beteg világ van manapság- tényleg ott is rosszat látunk- ahol nincs is.

Sajnálom.... :(

2018. dec. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!