Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szülő hibája ha a gyerek...

A szülő hibája ha a gyerek beszédfejlődése lassú?

Figyelt kérdés
Fiam csak 2 éves kora után kezdett el úgy igazán beszélni. Most 28 hónapos és még csak pár szót ismer. Igaz vannak 3 szavas mondatai is pl hol van apa? A barátnőm fia Viszont 14 hónapos és már 4 szotagu szavakat is ki tud mondani. Én rontottam el valamit? Nem foglalkoztam a fiammal eleget? Vagy ez inkább gyerek függő?

2018. dec. 29. 14:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%
A beszédtanulás nem a szülők gyereknevelési képességén múlik.
2018. dec. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Van hogy az ingerszegény környezetben élő gyerek is átlag tempóban fejlődik. Mint a keresztfiam. A fiam és közte pont egy év van, a fiam a fiatalabb. Október elején voltak egy és két évesek. Keresztfiam akkor találkozik gyerekkel ha az én fiammal találkozik, se játszótér, se játszóház, se ismerős, csak mi. Az anyja nem túl beszédes, nem énekel, nem mondókázik, elmondása szerint is az apja se sokat foglakozik, játszik, mondókázik, stb vele. Ellenben mi sokat járunk közösségbe, mondókázunk, éneklünk, könyvet olvasunk. A két fiú beszédfejlődése nagyon hasonló. Keresztfiam összefűz már 2-3 szót mondattá, kifejezéseket használ. A fiam nagyon sok szót ismer, mond, pont ahogyan az unokatestvére ennyi idősen, 2-3 egyszerű kifejezést használ. Most még sok köztük az egy év korkülöbség, nem tudom a fiam annyi idősen mint ő most hol tart majd, de a keresztfiam beszédfejlődésén nem látszik az másfajta “nevelkedés”, egyéb kompetenciák már más kérdés.
2018. dec. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak a bezzeganyák, akiknek azért tökéletes a gyerekük, mert ők tökéletesen nevelik, sokat foglalkoznak velük stb. Akinek meg nem úgy fejlődik, azt leszólják. Nem kell velük foglalkozni. Mondják, hogy ingerszegény környezetben kevésbé fejlődnek a gyerekek, de ezt pl. úgy képzeld el, hogy állami intézményben nem szól hozzá senki, csak megeteti. Normális családban ez nem szokott előfordulni.
2018. dec. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom másfél évesen, már kétszavas mondatokat mondott. Most 2,5 éves be nem áll a szája, ovisokat megszégyenítő szókinccsel és kiejtéssel rendelkezik. DE későn kezdett el ülni, állni, járni. Enni is ügyetlenül eszik, a mászókáról is leesik, ha nem állok mögötte. Szerintem a te gyereked másban ügyesebb, fejlettebb. Amúgy öcsémék fia 2 éves és nem beszél. Azt mondta nekik a védőnő, hogy a kisfiú nem érzi szükségét a beszédnek, annyira megértik a szülei mit akar. Nyugi, majd fog beszélni a picikéd!😊
2019. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!