Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves lánynál pattanás már...

8 éves lánynál pattanás már kamaszkor lehet?

Figyelt kérdés
Akkor már várható a menzesz is? Vagy azért mielőtt megjön neki, szőrösödni kezd és cicije lesz? Vagy megjöhet neki ezek előtt is? Még csak kétszer volt neki pattanas es csak 1 db, az arcán, középen. Kb 1 hónapja volt az első, most a második pattanás.
2019. jan. 12. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Bár nekem fiaim vannak és ezen témában. Nincs sok tapasztalatom... Laikusként azt gondolom, hogy a pattanás mindenképpen valaminek az előhírnöke(az az elkezdődött a hormon termelődés)Én a helyedben elbeszélgetnék a lányommal a menzesszel és a teste változásával kapcsolatban. Inkább add elő "túl korán" mint, hogy ne értse mi történik és esetleg meg ijedjen
2019. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom tíz éves, már egy éve szőrösödik, és elég nagy cicije van. Pattanásai is. De még nem menstruál. A nőgyógyász azt mondta, hogy a hónalj szőrösödését követő 1-2 évben fog menstruálni.

Az kb most várható.

Úgyhogy a pattanás az igen, a hormonok elindulását jelzik, de amíg nem szőrös mindenhol, nem nő a cicije, kicsi a valószínűsége, hogy menstruálni fog. Van még pár évetek bőven.

2019. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10 éves volt a lányom mikor egyszerre két pattanás nőtt az orrán,közvetlen egymás mellett,szóval elég nagy volt így duplán.Szegénykémnek másnap volt az évnyitó,nagyon izgult,hogy hogy fognak így rá nézni.A cicije akkor már el kezdett növögetni,de még nem látszott semmi.Egy pár szőrszál is nőtt már a hónaljában.Ehhez képest 14 éves elmúlt már mikor először megjött neki.Szóval nem lehet kiszámítani,de általában 1-2 évet mondanak.
2019. jan. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nah, akkor jó. 2 évet meg azért várnék ezzel az elbeszélgetéssel. Meg azért gondoltam esetleg, hogy még nem pubertázs, mert azt irja mindenhol, hogy az állán, homlokán, orran lesz, de neki az arca közepen van. Nem egy tipikus helyen!
2019. jan. 13. 11:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem érdemes lenne. Nálunk ennyi idősen a suliban már téma volt, inkább tőled tudjon meg rendes információkat, mint onnan mindenféle hamis, vagy félig igaz dolgokat, amiket elhisz...

Nem pont ugyanez a kérdés, de érdemes elolvasni a válaszokat:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamas..

2019. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elbeszélgetni jó lenne vele, lányoknál alsóban már téma lehet. Van egy könyv, az a címe, hogy Első könyvem a nemiségről, ez pont a 8-10 éves korosztálynak szól, de vannak még más "csajos" könyvek. Egyre érdemes lenne beruházni. Egyébként ahogy a többiek írják, az első menzesz a szőrösödés után 6-12 hónappal jelenik meg általában, és a mellek növekedése is megelőzi. Ami egy elég biztos jel, hogyha nyálkás vagy fehér folyása kezdődik, akkor onnantól számítva 6 hónapon belül szinte biztos, hogy megjön neki, érdemes erre felkészíteni.
2019. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. jan. 13. 14:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Az èn lányom 9lesz májusban,de már elmondtam neki,hogy ha eljön az idö menstruálni fog.Kiderült hogy màr beszèlik a suliban.Szóval inkább mondd el neki,mert a többi lánytól úgyis megtudja,csak nem mindegy hogy mondjàk el neki.
2019. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!