Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Ha a gyereketeket...

Szülők! Ha a gyereketeket meghívják valamelyik barátjuk szülinapi zsúrjára, akkor az ünnepelt testvérének is visztek ajándékot?

Figyelt kérdés
A szomszédom a minap ki volt akadva, hogy meghívtak 5 gyereket, és egyik sem vitt ajándékot a kistestvérnek. Tényleg szokás ilyenkor minden gyereknek ajándékot vinni?

2019. jan. 13. 09:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%

Nem,még soha nem vittünk, nem szokás és ez így jó. Fordított esetben sem várom el.

Bár nem ez a legjellemzőbb, de nem mindenkinek egy testvére van...lehet 2,3,4 is...azt hiszem ezt senki nem várhatja el,hogy ennyi mindenkit megajándékozzanak a meghívottak.

2019. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mi még nem voltunk ilyen zsúron, de anno mikor öcsémnek volt bármilye, vagy nekem, a másik is mindig kapott egy táblacsokit vagy egy kindertojást.
2019. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nálunk sosem kapott a másik tesó ilyenkor, viszont, ha másnak a zsúrjára megyünk vendégségbe, a szülők mindig kapnak egy doboz bonbont és egy üveg bort, akkor is, ha a gyereknek van szülinapja, hisz vendégségbe megyünk.


Játszóházas bulinál csak a gyerek kapna, akkor is, ha ott az összes rokona.

2019. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%
13, tehát egy 4 tagú család esetén kap az egyik gyerek meg a szülők, de a másik gyereknek már nem viszel egy táblacsokit???
2019. jan. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%

Miért kéne? Amikor a húgomnak volt gyerekkoromban szülinapi partija, én sem állítottam oda nyavalyogni, hogy nekem nem hoztak semmit.

Értelemszerűen az enyémet ő nem kapott. Ugyanis azé az ajándék, aki éppen az ünnepelt.

Ilyen dolgokon csak a rosszéletű ingyenélők akadnak ki.

2019. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdodik, hogy szerintem az, hogy mi a "szokas", nem szamit!

Ne legyen mar elvaras olyasmi, ami arra kenyszerit, hogy idegen kisgyereknek koteles legyek penzbe kerulo dolgot kajtatni. Meg hogy az a kisgyerek megszokja, hogy barkinek van a koszontese, o is kap. Miert kellene kapnia?

Ugyanez a velemenyem minden olysamirol, ami "szokas", mint a hatalmas osszeg naszajandekba, az ajandekozas kotelezettsege ugy altalaban...miert? Ha en szeretek valakit, ismerem es tudom minek orulne, akkor kap ajandekot, amikor en ugy erzem hogy adni akarok. Igen, ev kozben is. Akit nem szeretek, nem ismerek, miert kell valami hulyeseggel megajandekoznom, aminek tuti, hogy nem is orul, mert egyertelmu, hogy kenyszerbol vettem valamit, csak hogy valamit kapjon. En se kapjak ilyesmit inkabb...csak gyulik a kacat, az elrakni vagy kidobnivalo, mikozben valaki ezert feleslegesen penzt adott ki.


Visszakanyarodva, en meghivom a tesot, ha egy banda, ha szeretik egymast, mert az orom es az elmeny minden penzt meger, en a kozos elmenyeket "gyujtom" targyak helyett.


Ugyanez karacsonykor, eskuvokor, akarmilyen esemenyen, akit szivesen latok akar a 8 tagu csaladjaval, meghivom, orulok nekik.

2019. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
45%
Én szoktam apróságot,színest vagy csokit stb.Mindenkinél más a szokás.
2019. jan. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!