Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez mit árul el...

Szerintetek ez mit árul el egy 7 éves gyerekről?

Figyelt kérdés

A 7 éves gyerek a szüleivel együtt néz egy filmet, amiben egy elmebeteg, labilis természetű férfi elrabol egy, a kérdésben szereplő gyerekkel egykorú, vagy nála valamivel idősebb kislányt. Nyilvánvaló, hogy a férfi idegbeteg, elég egy rossz mozdulat, és máris ki lehet provokálni egy agresszív kirohanást férfiből, ennek ellenére a filmben szereplő lány elég ellenséges vele, már-már hisztizik.

Erre megszólal a TV előtt ülő gyerek: "Szerintem ez a lány nem jól csinálja. Én pont az ellenkezőjét tenném ennek. Mindent úgy csinálnék, ahogy a férfi mondja, engedelmeskednék neki, nem beszélnék feleslegesen, kedves lennék hozzá, és nem csinálnék semmi olyat, amivel tudom, hogy felidegesíthetem, mert úgy nagyobb az esélye, hogy nem bosszantom fel és így életben maradok."


Mit mond el egy 7 éves gyerekről, hogy így gondolkodik, és hogy ez az észrevétele?

(Az más kérdés, hogy nem kéne gyerekként ilyen témájú filmet néznie, de ez a kérdés szempontjából lényegtelen).


2019. jan. 15. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Azt, hogy ez a gyerek atomfizikus lesz.
2019. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jól látja.
2019. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Működnek az életösztönei.

Gratulálok:)

2019. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
7 évessel nagyon nem nézetnék ilyet de jól látja a dolgot, okos gyerkőc.
2019. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem került már hasonló helyzetbe, vagy félt már fet már felnőttől :(
2019. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Okos gyerek lehet el is szökne a film beli férfitől!
2019. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#5: Nekem is ez jutott eszembe róla. Addig oké, hogy okos a gyerek, de ez a gondolatmenet úgy hanzott el a szájából, olyan természetesen és magától értetődően, mintha tapasztalt lenne a témában, és pontosan tudná, hogyan kell viselkedni egy labilis ember mellett.
2019. jan. 15. 18:37
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Vagy csak szimplán képes más nézőpontból nézni a dolgokat.


Egyébként egy tanító ismerősöm mesélte, hogy az egyik gyerek mesélt neki családi történetet - ezt nem szeretném leírni, de kb mintha azt mesélte volna, hogy az ő anyukája csak csütörtökönként főz, de akkor mindig valami finomat csak hát a következő alkalomig megunják; viszont minden hónapban egy szombaton együtt főz az egész család, és mindenkinek meg van a maga dolga, amit ha nem teljesít, akkor nem ehet aznap. Szóval ilyesmi sztori, csak realisztikusabb. Aztán a tanító néni kérdezte a szülőket ezzel kapcsolatban, mire kiderült, hogy az egész nem igaz.

Kérdőre vonta a gyereket, aki csak megvonta a vállát, hogy ő nem állította, hogy az.

A gyerekeknek élénk a fantáziájuk, képesek mások helyébe képzelni magukat - lásd szerepjáték.


Ha tényleg ilyen helyzetbe került volna, akkor biztos, hogy nem így reagálna. Sírás, hisztérikus kirohanás, menekülés a film közeléből, szorongva összehúzódás esélyesebb, mint egy higgadt kijelentés.

2019. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Beteg család.
2019. jan. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Otthon is vannak szabályok. Például: ha nem rakom rendbe az ágyat reggel, azzal a szüleimnek gondot okozok. Ha nem pakolom el a legót, annak a szüleim nem örülnek, ráadásul ha valaki rálép, akkor az fájni fog neki. Ha nem alszok el időben, akkor reggel nagyon fáradt leszek, nen fogom jól érezni magamat, lehet elfelejtek valamit vagy megbántok mást. Lehet nem a legjobb példák, de értitek.


A Labilis Pasasnál meg az a szabály, hogy nincs hiszti, nincs ellenkezés , különben valami nagyon, nagyon rossz dolog fog történni.


Teljesen jól látja amúgy, logikusan gondolkozik és szerintem tök jó az is, hogy beszél az ilyen dolgokról és nem tartja magában.


Én is azt a véleményt osztom, hogyha átélt volna hasonlót, akkor nem ilyen hidegvérrel beszélt volna róla.

2019. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!