Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez mit árul el...

Szerintetek ez mit árul el egy 7 éves gyerekről?

Figyelt kérdés

A 7 éves gyerek a szüleivel együtt néz egy filmet, amiben egy elmebeteg, labilis természetű férfi elrabol egy, a kérdésben szereplő gyerekkel egykorú, vagy nála valamivel idősebb kislányt. Nyilvánvaló, hogy a férfi idegbeteg, elég egy rossz mozdulat, és máris ki lehet provokálni egy agresszív kirohanást férfiből, ennek ellenére a filmben szereplő lány elég ellenséges vele, már-már hisztizik.

Erre megszólal a TV előtt ülő gyerek: "Szerintem ez a lány nem jól csinálja. Én pont az ellenkezőjét tenném ennek. Mindent úgy csinálnék, ahogy a férfi mondja, engedelmeskednék neki, nem beszélnék feleslegesen, kedves lennék hozzá, és nem csinálnék semmi olyat, amivel tudom, hogy felidegesíthetem, mert úgy nagyobb az esélye, hogy nem bosszantom fel és így életben maradok."


Mit mond el egy 7 éves gyerekről, hogy így gondolkodik, és hogy ez az észrevétele?

(Az más kérdés, hogy nem kéne gyerekként ilyen témájú filmet néznie, de ez a kérdés szempontjából lényegtelen).


2019. jan. 15. 17:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Szerintem jók a meglátásaitok. (De azt azért még hozzátenném, hogy bár szépen megfogalmazta, hogy ő abban a helyzetben mit csinálna másképp, nem éppen higgadtan tette ezt. Eléggé meg volt rökönyödve a filmbeli lány ostoba reakcióin, és értetlenül állt felettük. Bosszantotta a dolog.)
2019. jan. 15. 20:58
 12/12 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen normális reakció. Azt jelzi hogy több esze van a gyereknek mint a hülye forgatrókönyvírónak, bár neki nyilván a profit volt a lényeg, amihez nézettség kell, azt meg a feszültség generálja.
2019. jan. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!