Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 év körüli kisgyermekkel...

2,5 év körüli kisgyermekkel otthon lévő anyukák: hogyan néz ki egy átlagos napotok?

Figyelt kérdés
Kérlek, írjátok le részletesen, mikor keltek, kb. mikor mit csináltok, ezalatt mit csinál a kicsi, stb. Átlagos nap alatt azt értem, amikor nincs vendégetek, ti sem mentek vendégségbe, hanem kettesben vagy még egy kisebb-nagyobb tesóval töltitek a délelőttöt. Főztök-e, végeztek-e házimunkát délelőtt vagy mindent az ebéd utáni alvásidőben csináltok? Mennyi időt tölt önálló játékkal a kicsi, mennyit játszotok konkrétan vele? Minden tippet az időbeosztásra szívesen fogadok.
2019. jan. 20. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

-Reggel fél hatkor kelek, kávét főzök, reggelit csinálok. -Háromnegyed hatkor kel a férjem, negyed 7ig együtt vagyunk beszélgetünk, majd készül és megy dolgozni.

-Míg a kicsi alszik berakom a mosást, kipakolok a mosogatógépből, előkészítem az ebédet, vagy edzek egyet.

-fél 8-8 között kel, míg megissza a kakaóját összebújunk az ágyban, beszélgetünk, megbeszéljük a napot. Ez tart kb fél 9ig.

-Utána ő játszik egyedül, vagy kint van velem a konyhában, ilyenkor fest, gyurmázik, mondókázunk. Én ezalatt rendberakom a konyhát, kiteregetek, főzök.

-ezután ebédig csak az övé vagyok, lemegyünk sétálunk, bevásárolunk, gyűjtögetünk.

- Hazaemegyünk, ebéd, majd alszik fél 3-3ig, ezalatt én dolgozom home officeban.

-Ébredés után uzsi, majd megyünk apa elé, majd együtt programozunk.

-Fektetésig (8 óra) együtt vagyunk hármasban. Fél 9 körül aludni szokott már.


Nem főzök minden nap, csak kétnaponta, ha több a munka, van hogy rendelek. Mindig a gyerek az első, akkor se esem kétségbe ha nincs patika rend. Nagytakarítani szombat délelőtt szoktam, olyankor apa elviszi valahova, a hétközbeni az csak tűzoltás:-D Tehát szétpakolt játékokat össze, három naponta feltörlök, mosok. Nagy segítség a mosogató és szárítógép is, sok időt spórolok.

2019. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs átlagos napunk, mert minden nap más. Van egy 9 éves sulisom és most várom a harmadikat, így mindig van valami program. :) Valamint a férjem 3 műszakba jár dolgozni, így minden héten más a menetrend.

Egyébként ami fix: reggel fél 7kor kelek. Költöm a nagyot, indítom suliba. Ha itthon van a férjem, akkor megyek vele, elintézem a bevásárlást, postát, a kicsi itthon marad. Ha nincs itthon, akkor fél 8 körül kel a kicsi, eszünk, és együtt megyünk boltba, postára. Indulás előtt indítom a mosógépet, amit az esti fürdés közben bekészítek. Hazajövök/jövünk, kipakolunk, teregetünk, ő játszik én főzök. Eljátszik egyedül, de sokszor kint sertepertél a konyhában, együtt "főzünk". Ha itthon van az apja, akkor vele játszik, míg én házimunkázom. Ebéd az mostanában nem nagyon van, nem akar enni. Délutáni alvás már lassan 1 éve nincs. A nagy fél 3-3 között ér haza a suliból. Addig együtt játszunk. Ha hazajön a nagy, vele tanulok, a kicsi egyedül játszik, rajzol, vagy az apjával van (ha itthon van). Tanulás után közös játék, kivéve hétfő-szerda, mikor a nagyot focira kell vinni. Ez megint attól függ, hogy itthon van-e az apjuk, vagy nekem kell vinni.

Ha nincs nagyon hideg, nem szakad az eső, akkor kimegyünk du., de van, hogy elmegyünk a nagy elé a suliba, így tudjuk le a levegőzést. Este közös fürdés, addig én berakom a másnapi mosást, megcsinálom az ágyakat, elpakolom a szárítóról a ruhákat, az elmosogatott edényeket.

De mondom, nálunk sok minden függ a nagy programjaitól, vagy a férjem munkarendjétől.

2019. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14 hónap van a lányok között, a nagy most múlt 2 éves. Reggel 9 körül kelünk, ők állították így be. Peluscsere, öltözés, reggeli, utána tavasszal-ősszel irány az udvar, télen játék a nappaliban, nyáron szintén. A délelőtt az övéké teljesen, max egy mosást dobok be. 11 körül eszünk pár falatot, keksz/gyümi/ha van itthon pogácsa vagy süti, akkor abból pár falat. A kicsi még alszik ebéd előtt, őt fél 12-kor leteszem, a naggyal megyünk a szobájába csendesen játszani (könyveket nézegetünk, rajzolunk, gyurmázunk, ilyesmik). Fél 1-1 közt kel a kicsi, együtt ebéd, utána télen séta, nyáron medence, ősz-tavasz udvar vagy játszótér. 3 körül alszik mindkettő, ekkor állok neki főzni - nálunk a vacsi a friss meleg, másnap is ezt ebédeljük. 5 körül kelnek, kb ekkor ér haza a férjem is. Ilyenkor van nekem fél-1 óra pihi, ők uzsiznak, játszanak, elviszik a kutyákat sétálni. 7-kor fürdés, utána rendrakás a szobákban és a nappaliban, 8-kor vacsi, utána mese, legkésőbb 9-re ágyban vannak. Mi még fent szoktunk maradni 11-éjfélig, összebújunk, filmet nézünk, társasozunk, tervezgetünk, stb. 😊
2019. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindegyik nagyon érdekes, és számomra hasznos volt. Nekem az nehéz, hogy az "egyedül eljátszik" rész egyszerűen nincs meg. Egész délelőtt megy az anya játsszál velem., Amit természetesen én is tervezek, de nekem is van annyi dolgom azért, mint nektek, egy mosást ki vagy betenni, a mosogatógépet ki vagy bepakolni, az előző napról maradt ebédet legalább megmelegíteni (nem használunk mikrót, tehát nekem ez tűzhely előtti idő és picivel hosszabb, mint a mikrózás). Ezt össz-vissz fél óra alatt meg tudnám csinálni, ha addig szépen eljátszana, rajzolna, vagy hasonló. Születése óta, mivel van nagytesó is, minden napunk ugyanolyan: ébredés után reggeli, aztán öltözködés, a nagyot visszük, hazafelé ráérősen sétálunk, bogarazunk, beszélgetünk, ezzel egy óra is eltelik. Utána hazaérve tízórai, a fent felsorolt feladatok valamelyike, és persze közös játék ebédig. Tehát nem szoktattam hozzá egyáltalán ahhoz, hogy minden percben szórakoztassam, mégis minden áldott nap azzal indul, hogy anya játssz velem és ez megy egész délelőtt, én meg már rosszul érzem magam attól, hogy folyton magyaráznom kell, hogy jövök, de van előtte feladatom. Amibe lehet, próbálom bevonni, de neki ez sajnos nem játék, viszont tovább tart, tehát ott vagyunk, hogy az idő kevesebb, és nem is játszottam vele:)


Mivel én is a harmadikat várom és iszonyatosan nagy lett az alvásigényem, a legcélszerűbb megoldás megy a legnehezebben, hogy legalább egy-másfél órával hamarabb keljek, mint ők, és ezalatt elvégezzek mindennel:(


Ti nagyon ügyesek vagytok, le a kalappal!

2019. jan. 20. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem már ovisok, visszamentem dolgozni, tehát a múltról és a jelenről tudok írni.

Én is hasonlóképpen csináltam mint az előttem hsz-ók. Próbáltam hozzászoktatni a gyereket az ovis napirendhez, nagyon szépen csináltuk mindketten (mikor aludt akkor csináltam én a házimunkát, de porszívózni, hangosabb dolgokat a kis lakás miatt nem tudtam. Óvó néni ugye nem csinál házimunkát, mert a dadus, takarítónéni elvégzni.

Aztán ő is oviba ment (második gyerek), majd visszamentem dolgozni, reggel korábban keltem (5 óra), fél 7-kor már az oviba mentünk (nyűgösek akkor is ha este mindent odakészítek), munka után rohanás értük - ugye itt kelt fel édes pici porontyunk korábban, esetleg mi is tudtunk még odadőlni mellé. Most tudom hogy fut otthon a háztartás, vacsorát kellene főzni, de a gyerek még nem volt a levegőn, mert az oviban nem vitték ki - esetleg különóra lesz, nem ette meg az uzsonnát, ebédet tök éhes.. hazaérünk 6-7 órára, valami vacsora, mosás, egy perc nyugodt időt nem voltunk még együtt, kicsi játék valami kártyás játékkal, fürdés és mese, alvás - én is úgy zuhannék be az ágyba, de muszáj elpakolni, előkészülni másnapra, esetleg a munkára felkészülni. Éjszaka többször kelünk, nyílván hiányzom nekik.

Amit tudok tanácsolni, hogy csináljátok együtt a házimunkát - egy idő után már ő is tudja a mosógépből kivenni a ruhát, a szennyest betenni a gépbe, segiteni a mosogatógépből kipakolni, az ágyát bevetni, a vasalt ruhákat eltenni, főzéskor egy adag tésztával bíbelődni... bevásárláskor célirányosan listát jegyeztetni vele (memóriajáték), diópucolás, babválogatás... tök sok dolog amit kb. 40 évvel ezelőttig a gyerekeknek természetes volt hogy besegitenek és nem a 10 évesre gondolok,mert ők akkor már főztek is. Ennyi játék mint most akkor nem volt a gyerekeknek, de több kreativitásuk is volt, az életban jobban tudtak érvényesülni. Ha feladatot adok nekik és jól megdicsérem őket úgy érzik hogy ők is fontosak, tettek valami hasznosat a családnak és ettől anyának több ideje marad a közös játékra. Én is elrontottam mert naponta 4-5 órákat játszottam velük a szőnyegen duploval és kiautóval, bábokkal....

2019. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonlóképpen vagyok,mint az 1-es válaszoló. Örülök egyébként,hogy születésétől kezdve ki tudtunk alakítani egy napi rendszert :) Csak néha unjuk már ugyanazt a játékokat,nem nagyon köti őt le semmi. Épp most rendeltem neki 2+-os puzzlet és memo-t,meg öltöztetős fajátékot,hátha ebből tanul is meg érdekli is őt :)
2019. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Coffelia ***** válasza:

A mi fiunk júniusban lesz 3 éves, de nekünk sincsenek teljesen átlagosnak mondható napjaink. Heti két napot bölcsizik délután háromig. Hozzám olyankor 3-4 tanítvány jön, ha nem, akkor gyakorolok, mert énekes vagyok. Délután érte megyek, és 90%-ban már nincs dolgom, játszózunk, esetleg kávézóba megyünk, ahol ő eszik valami kekszet, én meg koffeint adagolok magamba. Volt, hogy hideg volt, és játszóházaztunk még estig.

Ha egész nap együtt vagyunk, nincs próbám, és az össze-vissza szabadnapos szakács apja sincs itthon, akkor így nézünk ki kb.:

- Reggel ő ébreszt valahol 7 és 8 között. Csak akkor kelek előtte, ha nagyon korán feküdtem le, mert nem használok ébresztőórát, az őt sajnos végleg felébreszti, és nem akussza ki magát. Vagy mesekönyvezik, vagy rajzfilmet kapcsol magának, amíg összerakjuk magunkat a férjemmel. Kávé reggeli férj elindul dolgozni.

- Délelőtt játszó, motorozás, apróságok beszerzése, de nem minden egyes nap, amikor nagyon hideg volt, vagy túl esős, akkor inkább otthon maradtunk.

- Ha aznap főzök, akkor játszó után összeütök valamit, a Ded meg vagy játszik mellettem, vagy segít, vagy ha veszélyes, pattogó olajos a történet, akkor mesét nézhet. Ha nem főzök, az havaj, akkor teregetünk, vagy porszívózok, ő meg kirakózik vagy gyöngyöt fűz vagy rajzol. Port törölni imád.

- 11:30-12 körül eszünk, de ez nála már nyugodtan csúszhat egy órát is a rehgeli tevék3nységek függvényében, nem tragédia.

- A délutáni másfél órás alvása alatt maximum mosogatok, aztán pihenek, zenét hallgatok, filmezek, netezek.

- Ébredés után uzsi, időjárás-sötétedés és elintézni valók függvényében játszó vagy otthoni játék. Volt már, hogy csak úgy kimentünk a Margitszigetre, és már sötétben jöttünk haza.


Szoktunk só-liszt gyurmázni, legózni, ikeás vonatpályával játszani, fakockázni, meg együtt mesét nézni. És nagyon megy a szerepjáték. Tűzoltás, doktorosdi, sütés-főzés-kávézgatás a plüssökkel, néha bújócskázunk.

Képtelen lennék átlagos intenzitást meghatározni, hogy mennyit játszom vele, mert minden napunk más, egyik nap harmonikusan és aktívan együtt csinálunk mindent, a másikon bölcsizik, a harmadikon itt van az apja is és hol együtt vagyunk, hol felvált teljesen, stb...

Szeretünk tésztát gyúrni, sütit és palacsintát sütni, a múltkor egy tojástartó dobozt 10 féle színűre festettem, míg aludt, és délután az volt a játék, hogy tárgyakat rakott a megfelelő színű fakkokba.


- Este szoktunk fixen mesekönyvezni, de a sötétben mindig elmesélek neki elalvás előtt még 4-5 mesét úgyis... De már nem is mindig csak én altatom, csak a férjem a munkanapjain többnyire csak 8 után ér haza.


A házimunkát apránként végezzük, vagy este vagy bölcsi alatt, vagy vele együtt, egy a biztos, hogy a délutáni szieszta mindannyiunknak szent, és nem dolgozzuk át :D

2019. febr. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!