Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak hogy a lányom 8...

Mit csináljak hogy a lányom 8 éves korára már végre megértse hogy ezt nem szabad?

Figyelt kérdés
Nem tudok egy normálus párbeszédet folytatni egy másik felnöttel egyszerüen még 5 percre se. Példa: ma a boltban összefutottunk egy ismerössel és beszélgettünk kb 4 percet.. Ez alatt az idö alatt mundent csinált a lányom hogy zavarjon. Piszkált, húzogatott, be-be szólt, 10-szer anya! Anya! Anya! Stb.. 5-ször rásxólok mindjárt megyünk csak a nénivel hagy beszéljek egy percet! Persze nem tudtam odafigyelni a nöre, amit mondott stb mert lehetelen volt! Lányom mindig ezt csinálja! Kivagyok töle mert nem hagy.. beszélünk róla mindig hogy nem szabad stb megigéri nem fogja csinálni, de legközelebb megint.. mikorlesz már vége?
2019. jan. 20. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
8 évesen már lehetne annyi esze, hogy megértse. Nem olyan pici már.
2019. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Legyen valami következménye, ha így viselkedik. Pl. nem mehet veled - ahová szeretne. Vagy ha például mesét szeretne nézni a TV-ben, akkor ugyanúgy viselkedj vele, mint ő veled: piszkáld, húzkodjad a ruháját, ismételgesd a nevét, és mondd is meg, hogy azért csinálod, hogy tudja, hogy ez Neked is ugyanilyen kellemetlen. Utána beszéld meg vele, hogy ha újra úgy viselkedik, akkor Te ismét megbünteted valamilyen módon.
2019. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
48%
Egy pofon helyrerakná! Neked is égő, h nem tudsz neki parancsolni. Te vagy a felnőtt! Mit gondolnak vajon azok az emberek akikkel beszélgetsz / beszélgetnél közben? Hogy milyen neveletlen ez a gyerek...! És ki tehet róla? TE!!!
2019. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha többször is megengedi magának ezt a viselkedést akkor nagyon elnéző vagy vele, nem vagy elég szigorú!
2019. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
99%

Kicsi kora óta mondjuk, hogy nem illik mondat közben megszakítani a beszélgetést. Nem illik más szavába vágni.

Ilyen helyzetekre nálunk az vált be, hogy a vállára teszem a kezem. Tudja, hogy észrevettem, figyelek rá, csak befejezem a mondatot. Utána megkérdezem, mit szeretne. Megérti azt, hogy ezt hazafele megbeszéljük. De most picit beszélgetek nénivel. Ilyenkor türelmesen kivárja, ha ugyanúgy a vállán a kezem, vagy simogatom a haját. Megkapja a vágyott figyelmet.

Ha ennek ellenére a szavamba vág, akkor ugyanez, de négyszemközt egyből elmondom, hogy szomorú vagyok, mert udvariatlanul viselkedett.

2019. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem kap elég figyelmet a gyereked!

Tapasztalatom szerint, ha a gyerekem megszokja, hogy időnként csak őrá figyelek, csak ővele foglalkozok, másokat hárítok el amiatt, mert ővele foglalkozom, akkor inkább megérti, hogy máskor meg nem ővele foglalkozom, neki kell "kivárnia a sorát".

Ha mindig csak kutyafuttában, valami más tevékenység közben foglalkozol vele; ha nem figyelsz elég sokat az ő kis dolgaira, amiket éppen el akar mesélni; akkor igenis ilyen eszközökkel fog küzdeni a figyelmedért.

2019. jan. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mennyi hasznos hozzászólás! Pl. te vagy a felnőtt, verd meg, lehetne már ennyi esze, stb.

Ez ám a segítség! Ez a baj ezzel a fórummal, hogy csak bírálni tudtok.

Egy értelmes hozzászólás volt, hogy legyen következménye. Egyébként más gond nincs vele? Nekem mindkét gyerekem hiperaktív, figyelemzavaros (na, sok leoltást kapok ám én is, hogy mi mindent csinálok rosszul, főleg gyermektelenektől). Az egyik 8 a másik 10 éves. Gyakorlatilag ha jelen vannak, képtelenség beszélgetni, egymás szavába vágva akarják azonnal elmondani, ami csak eszükbe jut. Iszonyat idegesítő, de sajnos őket még nehezebb erre megtanítani. A fiam már édes, mert ha mondanivalója van, jelentkezik.

2019. jan. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!