Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom sokat jár pisilni....

Kislányom sokat jár pisilni. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Sziasztok 6 eves a kislányunk. Rettenetesen sokat jár pisilni, elvittuk kivizsgalasokra mindent jonak láttak szervi probléma nincs, az iskolában van hogy 7 szer megy ki 1 órán, pszichológushoz küldték most.. mit tehetnék.,mi lehet a gond?
2019. jan. 27. 08:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
De pisil is ennyit, vagy csak kimegy?
2019. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%
Az izgatottságtól gyakrabban érzünk vizelési ingert/kényszert. Ha otthon nincs minden rendben, én erre tippelnék. Törekednetek kellene az otthoni dolgok rendezésére.
2019. jan. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A tanár annyit mondott kikereszkedik pisilni. Itthon viszont a 20 percenkent tenyleg pisil
2019. jan. 27. 10:03
 14/20 anonim ***** válasza:
69%
A teljes vérképben nincsen terheléses vércukor vizsgálat, csak éhgyomri vércukor ami nem mutatja ki feltétlen a kezdődő cukorbetegséget. Vidd el terheléses vizsgálatra, a sok pisilés egy nagyon jellegzetes tünete.
2019. jan. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Olyan meg amúgy nincs, hogy kisgyerek nem érez semmit a szülök közötti gondokból, erre nyugodtan mérget vehetsz.
2019. jan. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyermek nefrológushoz vidd el!!! Ők erre vannak szakosodva, pisilési problémákra. Minden más rendelésen csak az időtöket vesztegetitek.

Budapesten van több magánrendelés is, mi itt voltunk:

[link]


Kislányom most lett 7 éves, kb másfél éve küzdöttünk ezzel a problémával (de lehet hogy már előtte is volt csak nem szólt).

Nekünk ez kiegészült azzal, hogy a bugyija is pisis szokott lenni. Nem annyira mintha bepisilt volna, hanem csak egy kis foltban, tehát nadrágot nem kellett soha átcserélni, és az én lányom ezért járt annyit a vécére. Bár órán visszatartotta, de biztos érezte ő is az ingert meg hogy pisis lett a bugyija.

A doktor úr megvizsgálta, és azt mondta hogy valószínű amikor fel volt fázva 1,5 éve, akkor utána a gyulladás elmúlt, de a pisilési inger, tehát az, hogy a húgyhólyag óránként a kelleténél többször összehúzódik, és ezáltal ingert vált ki, megmaradt. Erre gyógyszert írt fel (Uroxal), és most már sokkal jobb a helyzet. Ezt 2-3 hónapig kell szedni. Lányomnak a köldöke is nagyon érzékeny volt, amint kiderült, ugyanettől, a húgyhólyag túlműködésétől. A te lányodnak nem fáj a köldöke?

Ha nem is ugyanaz a probléma mint nálunk, a gyerek nefrológus meg tudja mondani, nem urológoshoz és nem is nőgyógyászhoz kell vinni és elsősorban nem vérvétellel kell kezdeni.


Mi is voltunk már többször a háziorvosnál ezzel, aki nekünk azt mondta, hogy mivel nem fáj neki amikor pisil akkor nem lehet felfázva... tehát biztos hogy lelki dolog. Ez amint kiderült baromság volt. Mi meg még a szerencsétlen gyereket "hibáztattuk", hogy csak beképzeli hogy pisilni kell meg ilyenek, már én is pszichológushoz akartam fordulni. Emiatt sokáig nem vittem el a gyereket a nefrológushoz, meg sokszor úgy tűnt hogy javul a helyzet, (de valószínű nem javult csak a kislányom nem szólt), aztán meg újra rosszabb lett.

Szóval egy szónak is száz a vége: gyerek nefrológust keress és ő megmondja mi a teendő, tényleg csak lelki dolog vagy nem!

2019. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én urológushoz, nephrológushoz vinném, első körben, nem nőgyógyászhoz. Kismillió vizeléssel kapcsolatos vizsgálat van, amiket jó lenne végigzongorázni.
2019. jan. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. El fogom vinni haziorvos semmit nem mondott... Nem is foglalkozott vele... Felesegem sipakol gyerek folott de 1 dokit nem hivna fel. Most keresek egy orvost es elviszem a kicsilanyt nagyon szépen köszönöm nektek.
2019. jan. 27. 10:13
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

16-os vagyok: simán érezheti a sűrű pisilési ingert a húgyhólyag túlműködésétől. Ez lehet öröklött dolog is (tőlem azt kérdezgette a doki, hogy volt-e valakinek ilyen a családban), vagy egy betegség utáni.

Én is elhittem először a lányomról hogy lelki dolog, mert még tavaly az óvónő szólt hogy alvás alatt 10-szer ment el a gyerek vécére... de azt az óvónőt sosem szerette a lányom, meg szerintem beszólogatott neki hogy mért megy el alvás közben pisilni és ez is zavarta.. Szóval adott lett volna a dolog hogy lelki de mégsem, ráadásul a háziorvos is csak legyintett hogy biztos lelki mert nem fáj neki ha pisil...

Én csak azt az egyet sajnálom hogy nem előbb vittem el a gyereket gyerek nefrológushoz.

2019. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm es tenyleg keresek most egy nefrologust. Kedvesek vagytok koszonom tenyleg
2019. jan. 27. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!