Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha sírva...

Mit csináljak, ha sírva hívott fel a lányom, hogy menjek érte?!

Figyelt kérdés

Az apjával elváltunk, elvitték most nyaralni. Négyen mentek, a volt férjem, a párja, annak a lánya és az én lányom (a gyerekek 9 és 11 évesek). 2 napja vannak ott, eddig minden jó volt, beszéltünk napi 2-szer, 3-szor. Erre ma délután felhívtak a gyerekek, hogy haza akarnak jönni és menjek érte, vagy a mamáékat küldjem. Persze azonnal eldurrant az agyam, hívtam a volt férjemet, hogy mi ez, miért van ekkora sírás. Erre ordít velem is, hogy a gyerekek csak a parton akarnak lenni, vagy a medencéknél, egy értelmes programra nem lehet őket elvinni, mert mindenhol a hiszti megy és elege van ebből. De tényleg úgy ordított, hogy már dadogott az idegtől, meg sem hallgatott, csak fújta a magáét. Utána felhívtam a barátnőjét, mert értelmes nő, ismerjük is egymást. Kérdeztem tőle is, hogy mi ez, és ő nyugodtan elmagyarázta, hogy a gyerekek és a volt férjem máshogy képzelték ezt a nyaralást. Ők sokáig aludnának, az exem már 7-kor ébresztené őket, egész nap menne ide-oda, és nem tud alkalmazkodni a gyerekekhez. Még másfél hétig lennének oda... Nyilván Dubaiba nem úgy megy az ember, mint vidékre, vagy Ausztriába, és így hirtelenjében nem is tudnánk hazahozni. Viszont szörnyű a tudat, hogy ott van, rosszul érzi magát. Ismerem, nem a sírós fajta, tehát ha ilyen állapotban van, akkor már nagy a baj.


Ráadásul ismerem a volt férjemet, nem 1, nem 2 ilyen cirkusza volt már velem is, és tudom, hogy ilyenkor magán kívül van, nem figyel senkire és semmire. De mostanában teljesen jól elvoltak együtt, teljesen lenyugodott és a lányom is akart velük menni. De most azt érzem, hogy hiba volt elengedni.


2019. jan. 28. 20:22
1 2
 1/18 anonim válasza:
91%

Jaj, apám is ugyanilyen volt nem fogta fel, hogy 6 vagy 7 éves kisgyerekek nem bírnka a tűzó napon 40 fokban kilométereket gyalogolni... Meg hajnalban hajnali 4 vagy 5 között felrázott, higy minek alazdni, miben fáradsz el. Vagy leüvöltött oviskémt, hogy mi az, hogy félek a 3 méteres víztől, mikor előtte vizet csak kádban láttam...



Nyilván nem tudsz érte menni. A nőnek meg lehetne több esze, hogy ellennne a kétvgyerekkel... Vagy csinál neki programokat. Vagy felhívhatnád te a volt férjedet.

2019. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Felhívtam, de meg sem hallgatott. Hogy ő nem azért fizetett ki ennyi pénzt, hogy 10-kor hagyják el a szobát, meg ennyi erővel felesleges volt odáig elutazni, szállodák medencével itt, Budapesten is vannak. Csak a magáét fújja, hogy ő mennyit fizetett ezért, meg hogy ő mit akar csiálni.
2019. jan. 28. 20:36
 3/18 anonim ***** válasza:
32%

Azért egy 9 és 11 éves tud ám cirkuszolni, ha nem az van, amit akarnak. Nem kell egyből anyatigrisként ugranod, ha kiduzzogták magukat, mennek fagyizni meg pancsolni, eszük ágában nincs hazamenni.

Az exed nyilván idegbeteg, de én is az lennék, ha egész nap a strandon kéne lennem a világ másik táján.

2019. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ismerem a lányomat. Van különbség a hiszti között, és aközött, hogy sírva könyörög, hogy hozzam haza.
2019. jan. 28. 20:39
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az exed párja megėrtőnek tűnik a gyerekekkel kapcsolatban. talán majd sikerül elernie hogy lehiggadjon. a gyerekekkel meg ėrtesd meg hogy nem tudtok ertük menni, de hamar letelik az a pár nap es már itthon is lesznek.
2019. jan. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Ha belföldön lennének értük mennék, és hazahoznám őket, de dubai-bol nem, úgyhogy most ez van, viseljék el apát (aki amúgy nagy se..ggfejnek tűnik, dehát ezt gondolom eddig is tudta mindenki, ennek ellenére vele mentek). Nyilván nem lenne sok nyugodt percem, de szerintem pár nap alatt ki fognak békülni.
2019. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Legyen kompromisszum. Nem feltétlen a legjobb ötlet, de váltogathatnák; hogy egyszer az apuka ötletét valósítják meg (de akkor se feltétlen hétórás keléssel, ez mégiscsak egy ilyen kiruccanás, nyaralás, ahova pihenni , lazulni megy az ember, kiengedni a gőzt, nem direkt táplálni, csinálni a feszkót, hanem lazítani) és akkor másszor meg a gyerekek mondhatnák meg, hogy mi legyen. Szal egyszer lenne az apukának a napja, egyszer a gyerekeké, az exed párjának meg gondolom, mindegy; tehát ő a kultúrálódásban is, meg a strandolásban is benne van, gondolom. Ő mindkettő ötletet támogatja.
2019. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Sírva könyörög, hogy vigyed haza....


Miért is?

Mert 7-kor kell kelni?

Mert nem lehet egész nap a medencében, hanem mondjuk várost néznének, vagy botanikus kertet vagy a sivatagot vagy hajókirándulásra mennének vagy hasonlók? (Igazából nem tudom, mit lehet Dubaiban csinálni.)


Bocs, de ha ilyenek miatt sírva könyörög, az bizony hiszti a javából.

Ha egy gyerektáborban lenne, ahol a többiek szekálják-szívatják-gúnyolják, akkor jogos lenne a sírás. De a fent említett dolgokba ne akarjon már belepusztulni!


És ezzel egyáltalán nem azt mondom, hogy a férjednek igaza van!

Lehetne rugalmasabb, ill. ha mást akar, nagyon nem mindegy, milyen stílusban próbálja meggyőzni a többieket.


De azért gyorsan tegyük hozzá, te írtad, hogy a lányod akart velük menni. Meg egyébként is, az apja, tehát ismerhetné. Most van lehetősége levonni a tanulságot, és legközelebb nem menni vele nyaralni.


Szerintem itt mindkét fél elég rugalmatlan és hisztis, és mind a lányod, mind a volt férjed azt képzeli, hogy a másiknak kéne tökéletesen alkalmazkodnia hozzá.

2019. jan. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Az elvált szülők gyerekei nagyon jól fel tudják használni a szülők közti konfliktust a saját kényelmük elérésére. Mi is szerveztünk 24 km-es túrát, amire a 12 éves lányomnak nem volt nagy kedve eljönni, de azért végigcsinálta velünk. De sok gyereknél látom, hogy ha valami nem tetszik neki, akkor máris panaszkodik a másik szülőnek, mivel akkor anyu vagy apu úgyis mellé áll a másik szülővel szemben. Egy barátom lánya már azért is hívogatta az anyját, mert az apjánál nem olyan joghurtot kapott, amit ő szeret, meg abból is balhé volt, hogy az apjával gyalogolni kellett a strandig. De persze nem az apjának mondta, hanem az anyjának, aki dühösen telefonált, hogy hogy bánik a gyerekkel.


Persze ha csak a másik lányt vinnék nyaralni, akkor meg az lenne a baj.

2019. jan. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azért sírt, mert az apja ordított vele, mint egy állat és olyanokat mondott, hogy mostmár megverem, meg szétverem ezt a gyereket. Nem hiszem el, hogy szerintetek mindig csak a gyerek lehet a hibás, és mindig neki kéne csendben maradnia.
2019. jan. 29. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!