Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálhatnék, hogy ne...

Mit csinálhatnék, hogy ne késsen el folyton a gyerek az iskolából?

Figyelt kérdés

A lányom 9 éves, egyedül jár iskolába, mert közel lakunk hozzá. Én 6-14 között dolgozok, tehát 5.00 körül indulok otthonról. A párom "indítja" iskolába, a kicsit meg viszi a bölcsibe. Viszont mivel vállalkozó és akkor ér be, amikor akar, mindig elalszik. A kisebbik reggeli után megy a bölcsibe, a nagy meg ha felkel elmegy, ha nem, akkor késik vagy otthon marad. Viszont ezt nem lehet állandóan. Egy hete dolgozok, előtte most itthon voltam kb egy hónapot. Mit tudnék tenni azon kívül, hogy szólok mindkettőjüknek, hogy ez így nincs rendben? Nincs ötletem.


Ébresztő van beállítva mindkettőjüknek, de átalusszák néha. A gyerekek 20.30-ra ágyban vannal többnyire.


2019. febr. 11. 14:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudsz egyebet tenni.
2019. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Tedd helyre a párod.

Lányodat keltsd telefonon.

2019. febr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy láda ébresztőórát és mindenhová rakj belőlük párperces különbséggel beállítva :) És a párod is feküdjön le időben :D
2019. febr. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Ő szerinte ezzel segít nekem, nem "feladata", tehát nagyon nem hat rá, ha emiatt vita lesz. Ő fáradt (elméletileg 9-22 között dolgozik, de később ér be, előbb jön, viszont ugye minden nap megy). Mindig azt mondja, hogy én nekem hiába kell 4-kor kelnem és vagyok fent vele éjjelig (tegnap pl 1 után feküdtünk le), akkor is tudok pihenni otthon délután. Két gyerek..háztartás vezetés meg minden mellett.

Szóval ő nem fog előbb kelni, csak az első pár napban volt motivált.

2019. febr. 11. 14:27
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
6-kor hazatelefonálsz. ha kell 6:15-kor is, hogy most már tényleg ébresztó. majd 6:30kor is, stb... de én ilyen esetben bizony úgy helyretenném a páromat, hogy nem tenné zsebre, amit kap :o
2019. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Kb egy éve van ez, kisebb kihagyással, hogy ő indítja a gyerekeket.

3 ébresztő szól a páromnak, egy a gyereknek, amit ha nem lenyom, hanem átalszik, akkor újra és újra cseng 5 percenként.

2019. febr. 11. 14:30
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

amúgy normális a párod? mert nem annak tűnik.

Mi az, hogy nem feladata? sok késés és igazolatlan óra eredménye előbb-utóbb a gyámügy lesz. hivatalból értesítenie kell az iskolának.

Szóval leülni és megbeszélni... vagy ha máshogy nem megy, neked más munkarend, ha kell, más munkahely... de akkor az embernek kalap-kabát :/

2019. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy gyárban dolgozok, nem telefonálhatok. Ilyen gyakran ki se mehetek, telefont se vihetek be... ezekre én is gondoltam. Arra is gondoltam, hogy a szomszéd kopogjon át, de az nem "gáz"?
2019. febr. 11. 14:32
 9/31 anonim ***** válasza:
98%
Ha apuka nem érzi kötelességének, hogy a gyereket időben eljuttassa az iskolába, akkor 25 ébresztőórát is beállíthatsz.
2019. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
96%

a párod a gáz, nem az, hogy te megoldást keresel,szinte már bármilyet.

talán, ha a szomszédot megkérnéd, párod észbe kapna, hogy totálisan ciki, éretlen a hozzáállása ehhez.


remélem, más gond nincs vele, mert számomra ez az egy is olyan fajsúlyú lenne, főleg ezzel a hozzáállással, hogy nem kellene sokáig egy fedél alatt élnünk.

2019. febr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!