Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálhatnék, hogy ne...

Mit csinálhatnék, hogy ne késsen el folyton a gyerek az iskolából?

Figyelt kérdés

A lányom 9 éves, egyedül jár iskolába, mert közel lakunk hozzá. Én 6-14 között dolgozok, tehát 5.00 körül indulok otthonról. A párom "indítja" iskolába, a kicsit meg viszi a bölcsibe. Viszont mivel vállalkozó és akkor ér be, amikor akar, mindig elalszik. A kisebbik reggeli után megy a bölcsibe, a nagy meg ha felkel elmegy, ha nem, akkor késik vagy otthon marad. Viszont ezt nem lehet állandóan. Egy hete dolgozok, előtte most itthon voltam kb egy hónapot. Mit tudnék tenni azon kívül, hogy szólok mindkettőjüknek, hogy ez így nincs rendben? Nincs ötletem.


Ébresztő van beállítva mindkettőjüknek, de átalusszák néha. A gyerekek 20.30-ra ágyban vannal többnyire.


2019. febr. 11. 14:13
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Idén még nem fordult elő sokszor, inkább a tavalyi tanévben, mert eddig 7-kor kezdtem, de állandó volt a konfliktus egy munkatársammal, így onnan el kellett jönnöm. Most a gyárban (nehezen találtam egyműszakos állást így is), ahol folgozok nincs lehetőség később menni sajnos. Ez a szomszéd dolog is most jutott eszembe. Egyébként azért merült fel ez a kérdés bennem, mert egy hete dolgozok az új helyen, de ma már el is aludtak. Az a kisebb baj, ha a gyerek nem eszik reggelit, van otthon étel....csak nem szeretném, ha rendszeres lenne ez az iskola miatt.
2019. febr. 11. 14:36
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem a gyerekek apja???? Vagy miért nem érzi "feladatának" a gyerekek körüli teendőt???


Férjem szakács, és amikor 9-éjfélig dolgozott, akkor is vitte a gyereket reggel. Igaz ovi, tehát nem időre, de az ő "feladata" volt.

Múlt héten pl ő volt otthon táppénzen. Egyáltalán nem derogál neki, orvoshoz is ő vitte.


A férjedet kellene rendbe tenni, hogy a gyerekvállalás 2 ember döntése, és a gyereknek 2 szülője van. A felelősség ugyanannyira az övé, mint a tied!

2019. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát inkább nem mondok semmit a férjedről. Ezt így nem lehet. Te ennél többet már nem tudsz tenni ő meg tojik rá. Max annyit tudsz csinálni hogy más munkát keresel ahol később kell bemennit. Vagy olyan nincs a gyárban hogy kismama műszak? Nálunk sok anyuka úgy dolgozik 8tol 2ig
2019. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
51%

A szomszéd kopogjon át, vagy telefonáljon.

De 9 éves gyereknek ennyi felelősség érzete lehetne már, hogy 8-ra be kell érnem (inkább 7:45) az iskolába. Csodálom, hogy nem kapott ezért még intőt/ beírást, és nem küldtek senkit a nyakatokra.


A párod meg nem normális.

2019. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
80%
14: ha apától azt látja, hogy majd bemegy, amikor felkel, akkor milyen felelősségérzetről beszélsz? A felnőtt férfinek nincs meg, akitől példát kellene vennie a gyereknek.
2019. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Amit még tehetsz, hogy mikor elindulsz, felkelted a gyereket ötkor. Ha fél kilenckor már lefekszik, így is meglesz 8 óra alvás, aztán reggelit csinál magának és tévézhet, vagy valami, amíg indulnia nem kell, két óra hamar eltelik.

Ha meg ez a rendszer nem tetszene neki, a három ébresztőórát tedd át a gyerekhez, mondd meg hogy ha így is késés lesz, megint indul az ötkor kelés. Férjed meg keljen csak fel egy ébresztőórával, ő a felnőtt.

Amúgy egyetértek azzal, hogy a férjednek kéne összeszedni magát, a gyereknevelés ugyanúgy az ő dolga is.

2019. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Nem a gyerekek apja, viszont lassan másfél éve, hogy együtt élünk (Ő él nálunk), akarta, hogy vihesse a gyerekeket, én mondtam, hogy keresek babysittert erre az egy órára. A gyerek tudja, hogy fel kell kelnie, de ő egy gyerek, megesik, hogy elalszik. Még egy dolgozó felnőtt is elalszik néha. :)
2019. febr. 11. 15:10
 18/31 anonim ***** válasza:
94%
Ebben az esetben valóban keress bébiszittert arra az egy órára. aki 7-kor becsönget, reggelit ad a gyereknek, segít összeszedelődzködni és időben, mondjuk f8kor elindulni (közben a kicsit is be lehet adni akár a bölcsiba). Párod meg érezze csak, hogy haszontalan... és szabadulj meg gyorsan tőle.
2019. febr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg a gyerek CSAK gyerek. 9 évesen nem kell, hogy felelősségérzete legyen, nem kell feltétlen tudnia, hogy neki mikor kell kelnie, indulnia, azért van szülő, gondviselő, hogy mindezeket figyelje, helyére tegye és a napi rutinba ezt belevésse.

a párodon látszik, hogy nem szülője a gyereknek, de láthatóan még csak gondját sem akarja viselni. Nem az ő felelőssége? komolyan, nem is értem, minek vagy vele :o ilyen helyzetben biztos, hogy a gyerekem lenne az első és legfontosabb.

2019. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egy gyerekes nővel akkor kezdjen egy férfi, ha MAXIMÁLISAN elfogadja mindenestül. Tehát gyerekestül. És nem tudom elképzelni, hogy ti boldog pár vagytok, de a gyerekekből nem veszi ki a részét. Ezt hogy???


Nővérem ikrekkel maradt egyedül, amikor 3 évesek voltak. AZ új sógor apjuk lett a lányoknak. 15 évesen, a ballagásukon beszélgettem velük, és mondták, hogy noha járnak láthatásra a biológiai apjukhoz, mert kötelező, de nekik anya férje az apa. Apának is nevezik sógoromat.

SZóval szerintem ezt csak így lehet. A párodnak vagy kellesz gyerekestől, vagy ne kelljél sehogy. Tudom, 2 gyerekkel nehéz párt találni, de őszintén: neked ez így jó???

2019. febr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!