Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálhatnék, hogy ne...

Mit csinálhatnék, hogy ne késsen el folyton a gyerek az iskolából?

Figyelt kérdés

A lányom 9 éves, egyedül jár iskolába, mert közel lakunk hozzá. Én 6-14 között dolgozok, tehát 5.00 körül indulok otthonról. A párom "indítja" iskolába, a kicsit meg viszi a bölcsibe. Viszont mivel vállalkozó és akkor ér be, amikor akar, mindig elalszik. A kisebbik reggeli után megy a bölcsibe, a nagy meg ha felkel elmegy, ha nem, akkor késik vagy otthon marad. Viszont ezt nem lehet állandóan. Egy hete dolgozok, előtte most itthon voltam kb egy hónapot. Mit tudnék tenni azon kívül, hogy szólok mindkettőjüknek, hogy ez így nincs rendben? Nincs ötletem.


Ébresztő van beállítva mindkettőjüknek, de átalusszák néha. A gyerekek 20.30-ra ágyban vannal többnyire.


2019. febr. 11. 14:13
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
76%
Mond meg párodnak, hogy akkor te most felmondasz, keresel 10-14 ig melót, hogy tudd vinni-hozni a gyerekeket, mivel ő erre képtelen, persze ugye a fizetésed kb semmi se lesz, de mivel alkalmatlan erre a feladatra, nincs más lépés.
2019. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Nem pénzel engem, ugy ismertem meg, hogy számolgattuk a kis pénzünket, hogy elég-e arra, ahova menni akartunk (5ezer ft kellett rá...). Ha pénzelne, akkor nem kellene 4-kor kelnem, 5-kor elindulnom GYALOG a munkahelyemre (5km) és egy gyárban dolgoznom. De nem megy olyan jól neki az üzlet (vendéglátás, falun) és nem is akarnám.
2019. febr. 11. 15:54
 23/31 A kérdező kommentje:
Nem védem és nem kifogást keresek, viszont én tudom, mit próbáltam vagy éppen mire van lehetőségem. Ha egy tanács nem kivitelezhető, akkor sajnos nem az. Ha tudnám hívogatni őket, els_ naptól ezt tenném. Ő ilyen, remélem, hogy összeszedi magát lassan. Gondolhatod, hogy már beszéltünk erről.... és ma is fogunk.
2019. febr. 11. 15:56
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

És ha nem lenne a párod? És egyedülálló anyaként kellene megoldanod az életeteket? Akkor mit tennél?


SZerintem igenis elvárható lenne, hogy ha az életetek része akar lenni, akkor legyen az. Ha nem, akkor ne aludjon az ágyadban...

2019. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Voltam az... a fizetésem jórésze babysitterre ment el, aki meg is ütötte a gyereket... nagyon jó és hasznos segítség volt az a nő.
2019. febr. 11. 16:02
 26/31 anonim ***** válasza:
73%

Szóval akkor a párod amolyan ingyen bébiszitter. Aki ugyan nem végzi jól a dolgát, de legalább ingyen van. És úgysincs más...


Akkor nincs sok választásod:

1.) Vagy ráveszed a párod, hogy végezze rendesen a rábízott feladatot,

2.) Keresel másik munkát, hogy te intézd a reggeleket is.


Ennyi. Nincs több variáció.

2019. febr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen bébiszitter?

Nem kötelező ám gyerekes nővel együttlenni, de ha így tesz, akkor vannak dolgok, amikből ki kell vennie a részét. Én nem járnék gyerekes pasival, mert nem akarok más gyerekért felelősséget vállalni. De ha valaki ebbe belemegy, akkor fogadja el.

2019. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
36%

Elolvastam az elöttem szólokat és a reakciódat is.


Igazából úgy érzem, te ezt csak azért írtad ki, hogy itt mindenki megnyugtasson, hogy te szegény nö vagy aki nem tehet, hogy a gyámügy jön lassan.


De a tény, hogy itt csak is te vagy a hibás. Ha már befogadtál egy embert a családodba akkor tehetnél annyit, hogy a szabályokat te szabod. 9 Èves gyerek bizony van már annyira okos, hogy ébresztö órára kel, eszik, öltözik és megy az iskolába. Ha feleösség tudatosságra nevelted volna eddig, akkor a gyereket a késés iszonyatosan zavarná.

Ès 9 éves gyerekre simán lehet hatni: ha nem mész idöben iskolába és elkésel onnatól kezdve 19-kor ágyba vagy se tablett, se telefon se tv semmi mással...


Nálunk pl a 6 évesemnél van most az, hogy 19-kor muszáj ágyba mennie, mert minden reggel nyafogás van a felkelésnél, mondtuk neki, ha nem nyafog lehet 20-ig fent, de minden reggeli nyafogás után aznap 19-kor megy aludni.

2019. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

9 évesnek nem feladata, hogy időben végezze a dolgait, pláne nem a reggeli felkelést.


Én ekkora suttyóval nem élnék együtt..


Ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, egyszer vigye be késve az iskolába a gyereket és várja meg, mit kap a tanártól:)


Akivel együtt lakunk az nem nekem segít, hanem együtt neveljük a gyerekeket, ő a nevelőapjuk. Ha bentlakó segítségnek érzi magát, az nagyon gáz..


Nekem is úgy tűnik, hogy bár emberileg nem szimpatikus, ahogy viselkedik, de ingyen bébiszitterként tekintesz rá, mert akiért fizettél nála is rosszabb volt.


Ülj le vele, tisztázzátok hogy vagy a nevelőapja lesz a gyerekeidnek, vagy húzzon el a házatokból, mert te egy felelősséget vállalni tudó felnőttet szeretnél párnak, nem csak azt, aki a gyereknevelés jódolgait learatja, a kellemetlenek alól meg kihúzza magát. Ő nem segítség, nem idegen, együtt éltek, a párja vagy, minden nap együtt van a gyerekekkel, így ő számukra a követendő példa is, akár akarja, akár nem. Onnantól, hogy beköltözött nem segítség, hanem nevelőapa. Ha neki ez nem fekszik, ki lehet költözni, úgy is nagyon szép gyerekmentes párkapcsolatotok lehet életeteket végéig, ha akarjátok.

2019. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is úgy van, hogy a nagy nem közös a férjemmel, mégis ő egy pillanatig nem érezte úgy, hogy az én dolgomat végzi el azzal, hogy oviba, iskolába viszi a gyereket reggelente, és teljes mértékig a saját felelősségének tartotta, hogy a gyerek időben érkezzen meg. Nem tenné zsebre, ha olyannal állna elő, hogy neki nem dolga erre figyelni. Basszus, felelős felnőtt emberként, ha ő van otthon, nehogy már ne legyen képes felfogni, hogy neki kell odafigyelnie rá, hogy a gyerek időben eljusson az iskolába! És de, ultragáz lenne megkérni a szomszédot, hogy kopogjon át reggel úgy, hogy a gyerek nevelőapja otthon van. Na hát a szomszéd az, akinek ez tényleg nem dolga, a párodnak viszont nagyon is az lenne.


Egyébként más téren mennyire foglalkozik a gyerekkel? Pl. tanul vele, játszik vele? Tényleg érdekel, hogy aki ennyire nem tekinti a saját felelősségének, hogy a rábízott gyerek bejusson időben a suliba, az vajon amúgy képes-e szülőként viselkedni legalább minimálisan, vagy tulajdonképpen csak elviseli maga körül a lányodat.

2019. febr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!