Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba irassam a nagyot vagy...

Oviba irassam a nagyot vagy maradjon itthon velünk még egy évet?

Figyelt kérdés
November elején fogok szülni, a kisfiam akkor lesz 3 éves. Pont 3 év lesz közöttük ha minden rendben lesz. Úgy akartuk, hogy ha nyáron szobatiszta lesz akkor ősztől ovi. Viszont így, hogy itthon leszek a kicsivel nem tudom jobb lenne e ha velünk maradna. Egyre többször unatkozik itthon sajnos, egyre jobban vágyik a társaságra.

2019. febr. 14. 11:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%
Hozd haza ebéd után, akkor neki is meglesz a közösségi élmény és az otthoni dolgokból sem marad ki.
2019. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Valahogy mindenki elfelejti, hogy addogra már nemcsak a kis 3 éves érdekeit kell nézni, hanem az újszülöttét is.


"Mindenki tudja, hogy a kiscsoportosok mindem 2. héten otthon vannak" írja valaki, mert ugye minden betegséget összeszednek, és ez így is van.

Te tényleg egy újszülött mellett akarsz kúrálni különféle kórságokat? (Ami ugye sima megfázástól bárányhimlőig bármi lehet...) És ha megfertőzi a picit?


Én ugyanezen okból nem vittem oviba a 3 évesemet (szeptemberben szültem.) Illetve, hogy ne érezze lepasszolva magát. Amúgy is itthon vagyok. Majd idén szeptemberben ráér.

2019. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
65%

Meg még az is az otthonmaradás mellett szól, hogy nem valami egyszerű az újszülöttet hozni vinniminden reggel és délben (ha apa nem tudja), nincs napirend, nehéz igazítani az evést alvást. Hóban fagyban minden nap...

Közel 1 évesen már könnyebb a napirend

2019. febr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nalunk ugy volt tavaly, hogy nyaron szuletett a teso, a nagy meg szeptemberben tolotte a 3-at.

Nem ment oviba. Majd iden kezdi 4 evesen. Igy is 3 evet dog jarni es mar a kicsi is nagyobb lesz! Megse csecsemo☺️

Igaz nekunk annyibol jobb, hogy apukaja is itthonrol dolgozik, jonnek a mamak, mi is sokat megyunk. Sok programot azervezunk. Szoval erik ingerek.

2019. febr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!