Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ottalvós buli ovisoknak?

Ottalvós buli ovisoknak?

Figyelt kérdés

Csak én érzem ezt korainak, vagy ez tök normális ès nekem kell lazítani?

Sajnos nincsenek túl közeli barátaink, ezért örülök, hogy a kislányom barátkozik az oviban. Eddig is örültem, ha átmentek valakihez játszani, vagy mások jöttek hozzánk.

De csütörtökön azzal fogadott az oviba, hogy megbeszélték az egyik kislány anyukájával, hogy hétvégén négyen ott alszanak. Az óvónéni szerint az anyuka ötlete volt, ő biztatta a lányokat.

Az én lányom még csak a mamánál aludt nélkülünk-4,5 éves.

Kicsit korainak érzem ezt az ottalvást,de nem szeretném azt sem ha kirekesztődne a kis barátságokból .

Ti mit gondoltok, másnál hogy van ez?



2019. márc. 16. 14:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Engem nagyon zavarna, hogy az anyuka nem velem beszélte meg, hanem előre belelkesítette a gyereket.


Az én gyerekem pont 4,5 esélytelen, hogy másnál aludjon. Nagyival alszik évente egy vagy két estét, de már azt is soknak érzem, pláne, mivel éjjel felriad, és ha nem ismeri meg a helyet, sír és fél.


Látásból ismert anyukára(és a valszeg nem nagyon ismert férjére) meg pláne nem bíznám. (én anyaként sem vállalnék be 4 gyereket éjszakára)


Ha a legjobb barátnőm lenne a nő, akkor esetleg elgondolkoznék rajta, ha velem beszél először.

Szerintem ez így lenne korrekt.


Amúgy anyuka valszeg csak szép gyerekkort és élményeket akar a gyerekének, velünk is volt olyan, hogy a gyerekem barátnőjének anyukája át akart hívni minket, de a gyerek kevésbé volt lelkes.


Én várnék nagycsoportig legalább ezzel, szóval a gyerek 6-7 éves koráig.

2019. márc. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, meggyőztetek, már ott van délután óta, még nem szóltak hogy menjünk érte,de 15 perc alatt ott vagyunk ha kell.


Nehogy egymásnak essetek én örültem hogy az óvónő is szólt erről.


Igen, engem is az bosszantott hogy az anyuka előbb a gyereknek szólt, utána tudtam csak meg én.

De ezt megbeszéltem az anyukával, mikor odamentünk.


Kislányom ujjongott örömében mikor mondtam neki hogy mehet, szóval köszi nektek, ha meg nem marad ott éjszakára akkor legeljebb máskor nem akar menni. :D

2019. márc. 16. 21:23
 13/16 anonim ***** válasza:

Az bár jó dolog, ha örül a gyermeked, azonban nekem az a meglátásom, hogy elsősorban azon múlik a dolog, hogy mennyire ismered azokat a szülőket, akiknél a gyerek buli van. És mennyire bízol meg bennük ez alapján. Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de tudok esetekről, amikor a kisgyermeket, távol a szüleitől, más gyerekek szüleinél molesztálták (felnőttek). Épp így az ember végiggondolja, kit bíz meg babysitteri szerepkörrel. Érdemes végiggondolni pro és kontra.


(A dolog másik fele -bár evvel meg tuti számoltál-, hogy illik visszasegíteni a szülőket legközelebb, tehát hogy te is vigyázz a saját ingatlanodban / albérletedben az ő csemetéjükre, etesd fél napig az ő gyereküket; sőt van szülő, aki nyíltan elvárja ezek után, de mondjuk visszakérni a szívességet nem sportszerű. Ha erre nincs kapacitásod -pl ha anyagi gondjaid vannak-, akkor én már csak emiatt se engedném el. Máskülönben igen, ha ismerem őket és megbízom bennük, a helyedben csak akkor engedném el nyugodt szívvel.)

2019. márc. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Biztos hogy Nem!!
2019. márc. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ott maradt?
2019. márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Na mi lett a buli vege? Engem is érdekelne! A fiam 4.5 éves, és én a baratnőmhöz elengednem, akonek a lanya a fiam baratja, de tuti nem aludna ott. Biztos hogy mehetnék érte 😁
2019. márc. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!