Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesen korai még a napközb...

2,5 évesen korai még a napközbeni 1 (délutáni) alvás elhagyása?

Figyelt kérdés
Nagyon küzdelmes az utóbbi néhány hónapban a délutáni altatás. 2 óra hiszti, sírás, ordítás, majd alszik fél-1 órát. Egyszerűen nem vagyok képest ezt csinálni minden nap. Volt rá példa, hogy elmaradt, olyankor este könnyebb az altatás, hamarabb és könnyebben elalszik és az éjszakát is gond nélkül végigaludja.
2019. márc. 22. 11:29
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
96%
Én lányom 22 hónapos kora óta, szóval kicsivel 2 éves kora előtt óta nem aludt egyáltalán, nem volt nyűgös, hisztis és este sokkal könnyebben elaludt. Mára felnőtt és kutya baja nem lett amiatt, hogy nem aludt és nem is pihent 4-5 éves koráig , mint ahogy elvileg "kellene". Barátnőmnek meg a fia volt dettó ugyanez, neki sincs semmi baja. Ez nem igaz, hogy 5 éves korukig elengedhetetlen része a napirendnek... Minden gyerek más és más, a napirendje sem ugyanaz mindenkinek és ha egyszer a gyerek sem akar aludni, minek kéne erőltetni? Tökéletesen jó volt a napirendünk délutáni alvás nélkül is!
2019. márc. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
27%

Azért, mert a tiednek nincs baja, attól még szükségük van rá! Az idegrendszernek szüksége van a pihenésre ebben a korban! Úgy bírom, hogy ha valakinek nem lett tőle baja, azonnal általánosít. A kövér gyerekek közül sem lesz mindegyik beteg, akkor szerinted nem is kell tenni ellene?

Persze, melós foglalkozni, mesét olvasni, pihengetni a gyerekkel, könnyebb bekapcsolni a tévét és csináljon, amit akar. Csak egy kisgyerek nem tudja eldönteni, hogy neki milyen fontos lenne a pihenés, ezért van ott a szülő. Rugalmas napirenje mindenkinek kéne, hogy legyen, hiszen biztonságot ad a kicsiknek.

2019. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, de amikor már hónapok óta csak nyűglődtök napi 1-2 órát, és te már 5x elaludtál a besötétített szobában meseolvasás után, amikoris kaján vigyorral ordítva rádugranak újra vagy kilopóznak... akkor mégis mit csinálj?
2019. márc. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
96%

Én is bírom a minden lében okostojásokat, akiknek gőzük nincs a másik életéről, nevelési módszereiről, mégis prédikálnak, persze ezt mind szigorúan ismeretlenül...

Áruld már el honnan tudod, hogy én mennyit próbálkoztam a lányom elaltatásával?! Egyáltalán neked ehhez mi közöd van? Épp eleget próbáltam, de nem fogom erőszakkal az ágyba kötözni, hogy már pedig alszol! Sokkal károsabb erőszakoskodni, semmint elfogadni, hogy nincsen szüksége rá! És nem, nem csak az én lányomnak nem lett baja, hanem nagyon sok más gyereknek sem! Példát egyet hoztam, ugyanis nem gondoltam volna, h az összes gyereket, akiknek az ég világon semmi bajuk nem lett attól, h kb 2-2,5 koruktól nem aludtak, fel kéne sorolnom! De ha már itt tartunk jó néhány ilyen gyerekről tudok, egy ismerősöm speciel oviban dolgozott, ahol már a kis csoportosok közül is elég sokan nem aludtak, majd a szülők is hozzátették mikor jelezve lett feléjük, hogy igen tudják, otthon sem volt hajlandó aludni.

De ők biztos mind kivételek és csak én ismerek ilyen gyerekeket, ja és nem mellesleg aki nem alszik délután 5 éves koráig abból nem lesz normális, egészséges felnőtt. Aha, nyilván.

2019. márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
97%
Én nem egy gyereket láttam felnőni (óvónőként dolgoztam jó ideig) úgy, hogy 2 és 3 éves kora között valahol elhagyták a délutáni alvást, köztük az én fiam is, az Istennek sem lehetett őket lefektetni és láss csodát, makk egészséges felnőttek. Szóval nagyon erős túlzás az, hogy elengedhetetlen része a napi rendnek 5 éves korig! Persze, ártani nem árt, de ha egyszer nem akar aludni és órákig próbálod és hónapokon át és minden módszert bevetsz, mégsem alszik, akkor egy idő után be kell látni, hogy nem fog aludni és kész. Erőszakkal nem veheted rá! Ha nem akar aludni, akkor nem akar aludni. Mennyivel jobb az, hogy órákig próbálod altatni a gyereket, aki masszívan ellenáll, csak azért is kilóg az ágyból, hisztizik, játszani akar, nyűglődik hogy miért kell neki ezt csinálnia...?! Semmivel.
2019. márc. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
7%
Már ne is haragudj, de az téged minősít, ha egy kisgyerek altatása szerinted erőszakkal történik, ha nem akar aludni. Képzeld, létezik más módszer is.
2019. márc. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
96%

Te beszélsz, akinek az egyetlen eszköze az ismeretlenül ítélkezés?? Vagy talán te ismeretlenül is tudod, ki hogyan nevelte a gyerekét és hogyan próbálta altatni?

MINDENT, mondom minden létező módszert végigpróbáltunk, úgy hogy nekem egy okoskodó, minden lében fakanál ne akarja ismeretlenül megítélni, hogy én mit és hogyan csináltam.

Sehol egy árva szóval nem írtam olyat, hogy szerintem kapásból erőszakkal kell altatni a gyereket és hogy én magam is így tettem, úgy hogy ne rágalmazzál meg, csak mert te nem tudsz olvasni. Annyit mondtam, h épp eleget próbáltam altatni, de nem fogom erőszakkal kényszeríteni rá, ami alatt azt értettem, h nyilván nem fogom odakötözni, hogy már pedig alszol.


De kérlek meséld már el nekem, ha te már úgyis jobban tudsz itt mindenkinél mindent, hogy mégis hogyan kellene elaltatni a gyereket, ha az masszívan ellenáll és mindennap órákon megy a harc hónapokig és semmi nem válik be? :) Kíváncsian hallgatlak!

2019. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez nagyon egyénfüggő.

Az én fiam öt és fél évesen is alszik ebéd után. És ha valami miatt kimarad, általában este már meglátszik rajta. Ilyenkor segít egy korai fürdetés és vacsora, hogy utána már bármikor le lehessen fektetni, ha látjuk, hogy kezd elszakadni nála a cérna.

De ha a te gyereked nem nyűgös késő délután, kora este, akkor nem érdemes kínlódni a délutáni altatással.

2019. márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
0%
Ja értem, akkor nálatok a gyerek irányít, az van, amit ő akar. A kisgyerekek általában elalszanak ebéd után, vagy pihennek, nézelődnek, de nyugiban vannak az oviban is. Az már más eset, aki csillapíthatatlanul őrjöng. Nyilván te akkor is a válladat fogod vonogatni, hogy hát nincs mit tenni, amikor a gyereked füves cigit fog szívni. Sőt, te leszel a szószóló, hogy a fű tulajdonképpen gyógynövény....
2019. márc. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, meglepő, de normális esetben a szülő dönt, mert ő tudja, mi a gyerek érdeke. Persze, vannak kivételek, lehet engedni, de ne a gyerek döntse már el, mikor mit eszik, hova megy, mit csinál, mert belőlük lesznek a kezelhetetlen, mindent szabályt semmibe vevő óvódai hisztiző rémálmok.

Ismerek nem egy gyereket, akik már 6 évesen tévéfüggők, akik nem esznek főtt ételt, gyümölcsöt, akik hisztivel mindent elérnek, mert a szülő töketlen.

2019. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!