Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire "igazságtalan" bánásmód az óvodás gyerekkel? Kivételezésnek számít?

Figyelt kérdés

Van két gyerek: egy 2 éves és egy 4 éves. Az idősebbik gyerek óvodába jár, míg a fiatalabbikkal otthon van az anyja GYES-en.

Egyik este az egész család együtt van a nappali szobában. Egyszer csak a szülők elküldik aludni a 4 éves gyereket, mondván, hogy holnap óvodába kell mennie, ezért korán le kell feküdni. Erre a gyerek megkérdezi, hogy akkor a kistestvére miért maradhat ott velük, és elkezd érvelni, hogy az öccse még fiatalabb is őnála, tehát alapból neki kellett volna korábban lefeküdnie, a korkülönbség miatt. A szülők lehurrogják, mondván, hogy a kistesó egész nap itthon lehet az anyjával, tehát ő a nagytesóval ellentétben akármeddig ébren maradhat. A gyerek végül feladja a próbálkozást, bemegy a szobájába és álomba sírja magát.


Ez tényleg kivételezés, vagy csak a 4 éves gyerek érezte annak? Erősítheti a testvérféltékenységet? A 2 éves gyereket is feleslegesen korán aludni kéne küldeni, csak hogy a 4 éves ne érezze úgy, hogy igazságtalanság történt?


2019. ápr. 10. 18:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
De ez mért hiszti? Mi az, amitől annak tartod?
2019. ápr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Okoska, a hisztiig sem lett volna szabad eljutnia, ha normalisan nevelnétek meg foglalkoznátok vele. Ha foglalkoznátok vele akkor meg lehetett volna értetni vele, hogy neki feküdnie kell. Aztán bekísérhetted volna a szobájaba, lefektethetted volna, olvashattál volna neki mesét, megpuszilgathattad volna.

Normáliséknál kb igy történne.

Okosék meg egyszerre fektetnék a két gyereket.

Ez nem a farok csovalja a kutyat esete, már a 4 évesnek is feltűnt hogy full idióták a szülei és próbálta jelezni, hahó nekem is több eszem van nálatok, nem kéne elgondolkodni? Szerintem nyugodtan hallgassatok a 4 evesre, az nem szégyen, a butasághoz ragaszkodás igen.

2019. ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Nezd esetleg egy kicsit mas szemszogbol: a negy eves gyerek ovodaban van, mig a 2 eves egesz nap az anyjaval. Es meg este is a negy eves menjen el elobb aludni, holott o az idosebb. A kicsinek igy tovabbi kettesben toltott ido jut, a nagynak pedig semmi. En pont forditva csinalnam, vagy egyszerre. A nagynak is szuksege van az anyaval kettesben toltott idore. Emiatt en elobb vinnem a kicsit aludni, de olyan idoben, hogy meg a nagyot is idoben lehessen fektetni, megis jusson neki kozos ido a szulokkel. Akiket ismerek a kornyezetemben, ok is igy csinaljak, es nekem ez egy nagyon szimpatikus modszer.


Ti erzitek, hogy nektek hogy jobb, de ezzel a mostani hozzaallassal en nem csodalkoznek, ha a testverfeltekenyseg fellangolna a nagy reszerol. Ez, hogy o bemegy a szobaba, es alomba sirja magat, nekem szinten nem fer bele. Nekem ez nem hisztinek tunik, hanem jogos igenynek, hogy o is szeretne osztatlan figyelmet.


Nalunk sem a farok csobalja a kutyat, vannak szabalyok, de hisztinek cimkezni a gyerek ilyen jellegu kiakadasat, hosszutavon szerintem nem elorevezeto dolog, es csak tovabbi problemakat szulhet. Nagyon okos, ertelmes gyerek azok alapjan, amiket mondott, logikusan ervelt, es kicsit leforditva azt akarta ezzel szerintem mondani, hogy hianyzik neki, hogy csak ra figyeljetek, csak ra iranyitsarok a szereteteteket, mert egy gyereknel a figyelem=szeretet.


De ha nemszeretnetek a kicsit agybatenni, ot pedig igen, akkor lehet kompromisszumos megoldas, hogy azt mondja neki az anya:

- Azt akarod ezzel mondani, hogy szeretned, ha kicsit kettesben jatszanank? Gyere, apa vigyaz a tesodra, addig mosdunk egyutt fogat, utana odaulok melled az agyra, valassz egy meset, es olvassuk el. Utana bent maradok, ameddig elalszol, ha szeretned.


Ez lehet, hogy teljesen megoldana a problemat, hiszen valoszinuleg tulajdonkeppen erre vagyik. Aztan lehet, hogy ez keves lenne neki, de lehet, hogy napi fel ora kettesben csak vele mar segitene.


Mennyi idot tolt az anya csak vele? Es mennyi idot az apa?

2019. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
93%
A kérdező kommentjeit olvasva, szerintem ez egy hangulatgerjesztő, troll kérdés.
2019. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Csak mert szerintem egy gyereknek joga van úgymond akármikor és feltétel nélkül a szülői szeretet megnyilvánulásaihoz. Persze ennek nem tudsz mindig eleget tenni, de gyengédséggel is rá lehet vezetni, az érzései megértésevel.

De ez esetben nem volt muszáj. Ami történt, tiszta kegyetlenség.

Miért? Így sokkal később aludt el.

Egy gyerek lelkét súlyosan rongálja, ha a mély érzelmi szükségletei szintjén kegyetlenkednek vele. Nagyon jól el tudja az ilyet különíteni attól, hogy pl anyának dolgozni kell menni.

2019. ápr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van. 9 èves a legnagyobb, 2 èves a kicsi. A közèpső majdnem 4. Az átlagos estèinken a mi àgyunkban összebùjok velük ès mesèt olvasok nekik. Aztán mindenki megy a sajàt àgyàba egyszerre. Ès a 9 èves fiamat is elkìsèrem a szobàjàba, betakarom, puszit adok neki, aztàn iràny a lànyok szobàja, velük kicsit ott kell ülni mèg. Szòval èn ezt a szitut nem tudom elkèpzelni, de a gyerek helyèben èn is fel lettem volna hàborodva rendesen.
2019. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
24# remélem igazad van.. Nehéz elhinni, hogy valaki ennyire gonosz és ostoba legyen.. És el sem gondolkozik rajta, hogy talán benne van a hiba.
2019. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

En arra tippelek, hogy o az apa, es hasonlo rendszerben neveltek gyerekkoraban, amiben idokozben ugy tunik, sajnos azonosult, mar elfelejtette, milyen volt gyerekkent. Hatalmi jatszamanak eli meg, ha a gyerek kifejezi egy jogos igenyet, csakhogy ne kelljen atgondolnia a gyerek szavainak igazsagtartalmat, mert valoszinuleg mar igyis faradt, es kimerult, nemhogy meg ezzel is foglalkozzon. A lelkiismerete viszont legbelul megszolalt, ,,Vajon helyesen cselekedtem-e?”, visszaigazolast var, de az ellenkezojet kell olvasnia, es ahelyett, hogy elgondolkozna a naluk levo jelenlegi rendszer hatranyain, inkabb atmegy vedekezesbe, majd tamado allasba, hogy igazolja valahogy onmagat, mert azt itt nem kapja meg.


Nem fogsz itt, Kerdezo felmentest kapni az alol, hogy valoban elgondolkodj. En a helyedben hagynam a tamadast, farok csovalja a kutyat, meg hasonlo szovegeket. Az itteni valaszadok tobbsege a tobbi kerdesre adott valasz alapjan nem hisz a teljes enfedekeny elkenyezteto szuloi hozzaallasban, de a gyereknek kuss a neve-jelleguben sem. Vanmasik ut is. Lehet ezt hatarozottan, megis embersegesen csinalni, es fontos lenne tullatni az altalad jatszamanak meg hisztinek cimkezett viselkedesen, ami valojaban segelykialtas a gyerek reszerol, hogy legyszi, szeressetek egy kicsit jobban, ugy, mint a tesomat.

2019. ápr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Előző. Lehet. A nemek is különbözhetnek vagy a vérszerintiség is.


Amúgy egy csomó embertől hallottam már hasonlót (mint a "ne vedd fel éjjel a csecsemőt, mert csak manipulál"), szóval simán lehet nemkamu is. Meg amit mondasz, hogy azonosulnak a saját szüleikkel. Meg fèlnek, hogy elkapatják a gyereket.


Ugyanezek az emberek nem érzik elkapatásnak, ha ugyanez a gyerek 15 ajándèkot kap karácsonyra vagy ha 12 évesen még sose söpört fel és nem segít leszedni az asztalt.


De az altatás, az elkapatás... nem tanul meg egyedül elaludni... mert az élet nehéz és keménynek kell lenni. 😥

2019. ápr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem ugyanaz a "szülő", aki a múltkor a vidéki rokonoknál hagyta beteg gyerekét, aki hiába sírt az anyja után, csakazértse mentek érte, nehogy a kisebbik elkapja a kórságot. Ha gyámügyes lennék, már nyomozásba is fognék, hogy megtaláljam és kiemeljem a családból a gyerekeket. Az ilyen nem szülő, csak egy oltári nagy nagy se..fej.
2019. ápr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!