Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire "igazságtalan" bánásmód az óvodás gyerekkel? Kivételezésnek számít?

Figyelt kérdés

Van két gyerek: egy 2 éves és egy 4 éves. Az idősebbik gyerek óvodába jár, míg a fiatalabbikkal otthon van az anyja GYES-en.

Egyik este az egész család együtt van a nappali szobában. Egyszer csak a szülők elküldik aludni a 4 éves gyereket, mondván, hogy holnap óvodába kell mennie, ezért korán le kell feküdni. Erre a gyerek megkérdezi, hogy akkor a kistestvére miért maradhat ott velük, és elkezd érvelni, hogy az öccse még fiatalabb is őnála, tehát alapból neki kellett volna korábban lefeküdnie, a korkülönbség miatt. A szülők lehurrogják, mondván, hogy a kistesó egész nap itthon lehet az anyjával, tehát ő a nagytesóval ellentétben akármeddig ébren maradhat. A gyerek végül feladja a próbálkozást, bemegy a szobájába és álomba sírja magát.


Ez tényleg kivételezés, vagy csak a 4 éves gyerek érezte annak? Erősítheti a testvérféltékenységet? A 2 éves gyereket is feleslegesen korán aludni kéne küldeni, csak hogy a 4 éves ne érezze úgy, hogy igazságtalanság történt?


2019. ápr. 10. 18:49
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén remélem, hogy ez egy kamukérdés....mert ha nem, akkor sajnos újabb példáját láthatjuk annak, hogy buta és gyermeknevelésre lusta és/vagy alkalmatlan emberek ártatlan gyermekéletekben okoznak lelkisérüléseket.


Arról nem beszélve, hogy az óvodások is alszanak napközben az oviban...de a 2 évest még akkor is legkésőbb a 4 évessel altatom...

Arról meg nem is érdemes ilyen buta szülővel vitatkozni, hohy 4!!! éves gyereket nem aludni küldünk, hanem lefektetünk, mesét olvasunk, picit beszélgetünk és puszit adunk neki.

Ha nem akarsz neki sérülést okozni, akkor bocsánatot kérsz tőle és megígéred neki, hogy többet nem fordul elő hasonló.

2019. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekekre nem vonatkozhatnak külön szabályok, illetve a kicsi életében is kell a rendszer. Pörögjön még hajnalban is, csak mert otthon van anyával? Amikor meg neki is jön az ovi nem tud majd átállni. Most a 4 éves volt okosabb, mint a szülők.
2019. ápr. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Én már itt kiakadtam:

"És igen, a 2 évesnek nem kell korán kelnie, minek kéne korán ágyba bújnia?"


Úgy van, szerintem vidd el buliba is, hisz holnap nem kell korán kelnie, nem? Az azért megvan, hogy egy 2 évesről beszélsz? Gyereknek ágyban a helye ilyenkor, mert nyűgös lesz, felborul a napi "rutin". Sokszor még egy felnőttet is megvisel ha későn fekszik, másnap későn kel, mert elcsúszik az egész nap. Arról nem is beszélve, ha erre szoktatod, mi lesz ha intézménybe megy?

Te komolyan egy szülő vagy??? Tudod én MÉG nem, de ennyi eszem már nekem is van, hogy a fentieket belássam.

Az meg szívtelen dolog volt, hogy a 4 évesnek szó nélkül kell bemenenni aludni, se egy mese, se semmi.

2019. ápr. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
94%

Majdnem elkezdtem válaszolni, de aztán elolvastam a visszakérdezést, hogy mégis minek kellene egy 2 évesnek korán lefeküdni 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Elment a kedvem, ez olyan szint ahova nincs kedvem lemenni.


Egyébként ti kajak kint vigadtatok, amíg a 4 éves pici gyerek ÁLOMBA SÍRTA MAGÁT? Nem vagytok normálisak az tuti.

2019. ápr. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szégyelljétek magatokat, de nagyon!!!

9 éves a lànyom, de még most is bekísérem este, szereti ha betakarom, jóéjt puszit adok neki.

Ilyet hogy tudtatok megtenni egy pici, 4 éves gyerekkel, hogy àlomba sírja magàt?!A szívem szakadt volns meg.

Nézz tükörbe, és gondolkodjatok el mindketten azon, mit okoztatok annak a pici gyereknek.

Különben sem küldöm aludni, hanem lefektetem, mint azt màr írtàk.

Mellesleg egy kétévest is időben viszek lefektetni, bőven van még alvàsigénye.

2019. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező mond hogy te nem szülő vagy, mert ha igen nagyon sajnálom a gyerekeid. Komolyan hagytad hogy álomba sírja magát? Őszintén, vannak nektek érzéseitek?


Komolyan teszthez kötném a gyerekvállalást, így is sok a tönkretett lelkű gyerek, jó lenne ha többnek nem kéne azzá válni az alkalmatlan "szülei" miatt.


Gondolom azt se érted majd miért lesz engedetlen és szófogadatlan. MIATTATOK! A másik szülő is megér egy misét ha ezt hagyta. Visszakézből úgy nyakon hajítottalak volna ha ezt megteszed a gyerekemmel hogy többet még csak hasonló se jusson az eszedbe.

2019. ápr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!