Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 5 éves gyereket egyedül...

Egy 5 éves gyereket egyedül lehet hagyni az autóban, amíg bevásárolok?

Figyelt kérdés

Tegnap délután történt az eset. Úgy terveztem, hogy az óvodából hazafele menet beugrok vásárolni a lányommal, de olyan elviselhetetlen hisztirihamot kapott a kocsiban, hogy képtelen voltam bírni vele, és úgy voltam vele, hogy vagy lekeverek neki egyet, vagy egyedül hagyom. Ezért a kocsiban hagytam büntetésből, mialatt én bementem vásárolni a boltba. Mire visszaértem, már lenyugodott.


Félreértés ne essék, nem volt veszélyes döntés, mert a lányom tudja, hogy az autóban nem szabad semmihez se nyúlkálni, és egyébként sem jutott volna most eszébe, mert látta, milyen dühös vagyok. Kisvárosban élünk, és a parkoló, ahol a kocsi volt, egyáltalán nem volt tele, tehát az emberrablás esélye szinte 0% volt, de a biztonság kedvéért bezártam a kocsit, szóval se be, se ki nem lehetett menni belőle azalatt a 20 perc alatt, amíg felügyelet nélkül hagytam a lányomat.

A bevásárlást már napok óta halasztottam, és tegnap már mindenképpen meg kellett ejteni, mert sok dolog hiányzott otthonról, ezért az nem volt opció, hogy egyenesen hazamegyünk.


2019. ápr. 12. 11:53
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehetett volna
2019. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
98%
Ha úgy gondolnád, hogy helyesen cselekedtél, akkor nem kellene itt megerősítéseket várnod.
2019. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
97%
Felelőtlen vagy, bár ennek ellenkezőjét akartad hallani.
2019. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

Mit tehettem volna? A hisztériázó gyerekkel sétáljam végig a boltot?


Sok szülő bevett módszere, hogy magára hagyja boltban hisztiző gyerekét. Én ugyanezt tettem, csak a kocsiban hagytam.

2019. ápr. 12. 12:00
 5/56 anonim ***** válasza:
56%

Egyedül lehet hagyni, de a kocsiba bezárás viszont nem biztos hogy jó ötlet volt, azt biztos nem tenném.

Hiszti után sem hagynám egyedül a gyereket.

Csak úgy hagynám egyedül, hogy átbeszéljük, mikor mit és hogyan csináljon-ezt hisztiző gyerekkel nem lehet. Bezárt kocsiból meg kiszállni sem tud. Nálunk az volt, hogy a bolt elé álltam és ha bármi probléma volt, be tudtak utánam jönni meg volt náluk telefon.

2019. ápr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
51%

Lehúzott ablakkal...


Attól függ hol..


Itt nálunk a "faluban" simán ( óvodások mennek egyedül is ha közeli a bolt, és egyedül mennek oviba-suliba)


Nálunk a babakocsiban is kinnhagyják a babákat.



Egy közepes kisvárosban már meggondolnám,

Egy Tesco, Lidl parkolóban nem hagynám.



Pàr hete a férjem a 8 hós lányunkat amikor aludt kinnhagyta a Lidl parkolóban pár településsel arrébb,

Nagyon kiaakadtam..

Persze nem kelt fel, ablak is 5 cm lenn volt, meleg sem volt, "csak 10perc volt


De ilyen helyen nem hagyok ekkora babát..


Olyan 8 éves kortól talán

2019. ápr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
91%

A legjobb módszerek közül akartál választani: pofon vagy veszélyeztetés.

Gratula!


Javaslat legközelebbre: 5 évesen már értelmes, esetleg próbálj beszélgetni vele mielőtt kiszálltok a kocsiból és megnyugtatni. Ha lehiggadt bementek együtt a boltba. Tudom egyszerűbb otthagyni a pi...ba mint lenyugtatni, de nem 2 eves hanem 5! Vele már lehet beszélni. De ha eddig is így kezelted a hisztizését akkor nem csodálom ha mégsem.

2019. ápr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
94%

6-os vagyok


Most csak a kinnhagyás elméletét írtam le



De vita, hiszti szb után eg 10 éveset se


Hajlamosak butaságot csinálni

2019. ápr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Örülj, hogy nem hívtak ki a rendőrséget rád. A saját gyerekedet kepesnek kellene lenned kezelni és nevelni. Kocsiba nem zárunk se gyereket, se kutyát, se macskát
2019. ápr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
89%
Felelőtlen voltál! Legközelebb nyugtasd meg, mielőtt bementek a boltba. Ne felejtsd el, hogy a hiszti is a szülő hibája, egy ötéves gyerek még nem tudja mi a helyes, mi nem, neked kell megtanítanod neki. Egy ennyi idős gyereknek te vagy a példaképe, bízik benned. De ha bezárod egy kocsiba és magára hagyod, akkor a bizalmát is elveszíted. Az emberektől nem fogod azt hallani, hogy "ó mert kibírja addig, jól tetted."
2019. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!