Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ez a viselkedés egy...

Normális ez a viselkedés egy 2,5 évestől, vagy rosszul neveljük?

Figyelt kérdés
Szinte egész nap jó kisfiú, szót fogad, de néha "bekattan" nála valami, és csak úgy elkezd hisztizni, általában olyan dologért, amit nem lehet. (Pl. könyveket szanaszét dobálni, vagy szétszakítani) olyankor van, hogy meg is üt minket. Ilyenkor nem fogad szót, nem fogadja el amiket mondunk neki, csapkod, hangosan nyafog, hisztizik. Azt figyeltem meg, hogy általában 6 óra felé kezd így viselkedni, de nem hiszem, hogy a fáradtság miatt van, mert 2 órát alszik délután. Az apja szerint elkényeztetem, ezért ilyen. Ez a dackorszak?
2019. ápr. 23. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Ez. Meg kell tanitani kezelni neki az agressziót. Semmikepp ne reagalj ra ugy, hogy szinten agressziv leszel, csak ront a helyzeten. Probald meg elterelni a figyelmet. Kiszakitani a szituaciobol. Nem elkenyeztetted, a legtobb gyereknel eljon ez. Igyekezz kovetkezetes szülő lenni. Lehet nemet mondani vagy mas (nem tilos) dolgot ajanlani alternativakent. Ha kell 2000szer el kell mondani hogy nem helyes amit tesz. Neki sem jo ha elfolytja ezeket magaba de meg kell tanulnia kezelni az indulatokat. (ertem en csapkodasra ezt pl)
2019. ápr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet hogy akkor csinálja mikor apa hazajön a munkából? Az én lányomnál megfigyeltem hogy mikor apa hazajön, és beszélgetünk, olyan hisztit lecsap, csak azért hogy rá figyeljünk.

Én inkább figyelemfelhivásra gondolnék mint dackorszakra.

2019. ápr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkeét előző válaszolónak lehet igaza, egyrészt ez életkori sajátosság ennyi idősen, másrészt az enyémek is meg tudnak bolondulni, ha egyik szülő hazajön, mindegy, melyikünk, ha addig velem voltak, és kisangyalok, akkor a férjem tiszteletére vadulnak be, máskor meg fordítva.
2019. ápr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális viselkedés, most próbálgatja, hogy mit lehet és mit nem, hol vannak a határok, illetve az érzelmeit sem tudja még megfelelően kifejezni, levezetni.
2019. ápr. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszok alapvetően helytállóak és igen, dackorszak (egy-másfél éven át tart, de egyénileg változó, hogy mikor, kb másfél éves kor és 3 és fél éves kor között).


Ha most csak a feszültséglevezetésről írok, akkor az egyik legfontosabb dolog mellőzni a mozgóképnézést legalább 3 és fél éves korig, mivel kb 7 éves korig az elaboráció -pszichés élményfeldolgozás- alapvető (és ösztönös) funkció a kisgyermekeknél, ezt gátolva -pl a tévézés, videózás gátolja- esélyt adunk a hiperaktivitás, a figyelemzavar, és különféle pszichoszomatikus megbetegedések kialakulásának (természetesen nem csak ezek okozhatják).


Az elaboráció a kisgyermekek esetén élményfeldolgozást jelent, tehát örömeiket, frusztrációikat stb ösztönösen feldolgozzák a szabad, spontán játék során, amely a legfejlesztőbb kisgyermeki tevékenység!


Egyébként amikor energikus a gyermek (vagy egyébként, vagy mert feszült), akkor olyan irányba is lehet terelni az energiáit, amely senkinek se árt, sőt, levezeti: pl építhetsz vele játékvárat, építőkockákból, amit aztán ha akar, lerombolhat.


Linkelek egy remek összefoglalót a sikeres hozzáállásról a dackorszakban, az egy nagyon hasznos kiegészítés a hozzászólásomhoz. Hajrá a megvalósításokkal! ;) :

[link]

2019. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!