Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez a helyes...

Szerintetek ez a helyes viselkedés?

Figyelt kérdés

Itt jártak a barátaink, én a kislányommal voltam csak itthon aki 1 éves. A barátaink gyereke 4 éves, az összes játékot szétdobálta, mondták hogy indulnak. Mondtam várjanak a játékokat össze kellene pakolni mert utána nekünk is van dolgunk, na az apuka és az anyuka csak ültek és nézték ki a fejükből... Mert egy fa kockát nem raktak arrébb, de még a gyermeküknek sem szóltak hogy "segítsen" holott egy óvodás gyereknek illene tudni mert ott sem pakolják össze.

Én ezek után nem nagyon örülök nekik mert ez borzasztó. Fordított esetben én segítenék és a gyerekemnek is szólnék.

Mások hogy viselik ezt el? Vagy ti hogyan vélekedtek erről


2019. márc. 25. 14:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Én ezt a "barátaimmal" beszélném meg ott helyben.
2019. márc. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Én ilyenből nem csinálok problémát.

Vendégek ezzel járnak, én összepakolok utánuk, ha mi megyünk át és játszanak a gyerekek ránk se szoktak szólni hogy rendet rakjunk másnál, bár egyidesőek a gyerekek mindegyikük játszik.

2019. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Ez amolyan ahány ház annyi szokás. Én a vendégeket sosem kérem meg ilyenre, akármennyire állnak közel hozzánk. Majd ha elmentek, rendet rakunk. A testvéreimnek is vannak gyerekei. Akár mi megyünk, akár ők jönnek, sosem kellett nekünk, mint vendégeknek elpakolni, és én sem kértem ilyet sosem.
2019. márc. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%

Tényleg nagyon változó ez a dolgo.


Ha te mész hozzájuk legközelebb tudod, hogy nem raksz rendet ha a gyereked szétpakolt.


Nekem már nagyobbak a gyerekek, és sokszor küldöm fel az egész bandát barátokkal együtt össze pakolni...

2019. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ez a helyes viselkedés. A vendég az vendég. Gondolom arra se kéred meg a szülőket, hogy ugyan mosogassanak már el maguk után???
2019. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy szaranya vagyok, de én igenis raszolok a fiamra, hogy rakja el, amivel játszott, ha masnál vagyunk. Értem én, hogy vendegség, de nem azert megyunk at, hogy kupit hagyjunk magunk utan.
2019. márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
Ok, utolsó, szerintem meg nem a vendég dolga elpakolni. Más kérdés az, ha momdjuk egész nap ott a gyerek, akkor ok, bele lehet vonni. De pár óra együttlét után elég hülyén jön ki , hogy neki kellene pakolni. Pláne hogy nálunk pl nem szokás idegennek a szekrényekbe nyúlkálni. Meg az is más, ha te mint vendég felajanlod, hogy segítesz, mintha a házigazda felszólít rá, hogy csináld meg.
2019. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Mivel nem közösen dobálták szét, hanem egyedül a 4 éves vendég gyerek, ezért szerintem is el kellett volna pakolni, legalábbis én sem szeretném, hogy másnak gondot okozzak, pláne, hogy a gyerekem csináljon más házában rumlit és azt ott hagyjam...ha már neked is 4 éves lett volna és közösen csinálnak kupit, az már más dolog, az természetes, hogy összepakolom utánuk.
2019. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy otthon, úgy vendégségben sem hagyjuk ott a játékokat szanaszét, a kislányom ezt nagyon jól tudja, szépen segít elpakolni. Udvariasságból én is segítek összeszedni a süteményes tányért, nyilván mosogatni nem fogok nekiállni, de szerintem ennyi bőven belefér az időnkbe, ráadásul segítünk is vele.
2019. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen normális dolog, hogy elvártad volna, hogy rendet rakjon maga után a gyerek.

Nem is értem azokat, akik nem így gondolják... Mondjuk átmegyek hozzátok VENDÉGSÉGBE és szétdobálom a ruháitokat, mert kíváncsi vagyok rájuk, meg kipakolom a konyhaszekrényt, mert érdekel, hogy milyen tányérotok van, meg ki akarom próbálni a háztartási gépeiteket. Majd miután meguntam, felállok, elköszönök és nyugodt szívvel távozom. A kupit meg otthagyom, mert nem a vendég dolga elrakni. Ugye?

És nem, nem más amikor a gyerek játszik. Ugyanis így tanulja meg, hogy hogyan illik viselkedni máshol.

2019. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!