Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A másfél éves kislányom...

A másfél éves kislányom beszél. Úgy ertem, rengeteg szót tud (250 felett), megfeleloen mutatja, mondja a tárgyak nevét, most kezd igeket használni. Nem korai?

Figyelt kérdés
Mondja pl. gyerekdalok elso sorát, ilyesmi. Ez nem korai? Jelezhet problémát? Másoknál van hasonó tapasztalat?
2019. máj. 4. 20:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Unokaöcsém 2 évesen már több mint 100 szókártyát el tudott olvasni
2019. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
És honnan tudod, hogy 250 szó felett van a szókincse?
2019. máj. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
73%
Szia! Nem, nem korai. Én is ilyen voltam, anyukám mesélte. :) Nyelvtanár lett belőlem.
2019. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A szókincsét csak onnan tudom, hogy hallom a naponta megjelenő új szavakat, mutat valamire, aztán mondja. Lehet nem pont 250, inkább tobb.... :-)
2019. máj. 4. 20:58
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Imádom a sok "nem korai?" kérdésnek álcázott dicsekvést. Jól van, taps.
2019. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem
2019. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, bizonyos dolgok (pl. Mozgásfejlodes) túl korán igenis jelezhet problémát. Ezzel kapcsolatosan itt is tobb kerdes van, ugyhogy nen, nem dicsekvesnek szántam.
2019. máj. 4. 21:27
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Anyukam szerint 1,5 evesen mar verset mondtam. En elhiszem neki, mert allandoan mondokakat tanitott, aztan 3 evesen irni tanitott, 5 evesen mar magamtol osszeolvastam a betuket, 5,5 evesen megirtam az elso versem. Normalis, atlagos felnott lett belolem. En a gyerekemnel amugy mashogy csinalom, olvasunk egyutt konyvbol, meg fejbol szoktam neki meselni, de inkabb enekelek, es nem tanitom direktben, csak ha rakerdez valamire. 2 evesen megcsak szavakat mondott, 2,5 evesen mar rovidebb mondatokat, most 3 evesen szepen beszel, de ugy gondolom, ebben nagyon nagyok az elteresek gyerekenkent, en nem gondolnek problemara a te esetedben, ha mas jel nincs, ami arra utalna.
2019. máj. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Én is ilyen voltam, van felvétel hogy másfél évesen verset mondok. Ettől függetlenül nem én lettem a következő Einstein :D Habár szavaló versenyeken taroltam isiben :)))
2019. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
Ma 19 hós a fiam, mondókázik, 3 szavas mondatai vannak. Nem csak igéket és főneveket, de egyre több melléknevet használ. Egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy baj lenne vele. Teljesen átlagos másfél éves kisfiú. Én örülök, hogy egész jól el tudok kommunikálni vele.
2019. máj. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!