Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A másfél éves kislányom...

A másfél éves kislányom beszél. Úgy ertem, rengeteg szót tud (250 felett), megfeleloen mutatja, mondja a tárgyak nevét, most kezd igeket használni. Nem korai?

Figyelt kérdés
Mondja pl. gyerekdalok elso sorát, ilyesmi. Ez nem korai? Jelezhet problémát? Másoknál van hasonó tapasztalat?
2019. máj. 4. 20:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
örülj neki, hogy nem ostoba a gyerek
2019. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%
Másfél évesen folyékonyan beszéltem anya elmondása szerint. Később én is a versmondó versenyek ásza voltam és felnőttként 3 nyelven beszélek. Nekem amúgy cserébe a mozgásfejlődésem lassú volt, lusta voltam mint a dög.
2019. máj. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat.
2019. máj. 4. 21:51
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

Lányom is 2 éves korára folyékonyan beszél. 2,5 évesen oviba járt. 6 évesen még ovis volt megtanult magától olvasni. Csak annyit kérdezett néha, hogy ez milyen betű. És egyszer osszeolvasta a tévében, hogy Macskafogó.

Most 8 éves. Nagyon lusta, tanulni sem akar. Okosabb mint az átlag gyerek és nem érdekli a másodikos tananyag. Ezért húzza fel mindig az agyamat, hogy egyszerűen nem akar vele foglalkozni. Kíváncsi leszek, hogy milyen felnőtt lesz. 😊

2019. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem baj. A mozgásfejlödésnél van olyan, hogy sok hiperaktív gyerek hamar kezd el járni, stb. A beszédnél ez teljesen változó mikor kezdik, én 1 évesen állítólag mondatokban beszéltem és nem lettem csodagyerek, sőt maximum átlagosnak számítok, különösebben okosnak se mondanám magam.
2019. máj. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A mozgásfejlődés más tészta. Beszédnél viszont nem okoz hátrányt, igazából nagy a szórás. Ismerek mondatokban beszélő másfél évest és olyat is aki 3 évesen sem beszélt. Kislányom 20 hónapos, szintén mond szinte mindent. De abból a szempontból nincs jelentősége, hogy 4 éves korukra úgyis mindenki mondatokban beszél, ez az a képesség amivel felesleges dicsekedni is mert úgyis minden ember megtanulja.
2019. máj. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
38%

Szia! Egyàltalàn nem baj! Sok gyerek beszèl màsfèl èvesen. Nekem 3 van, a legnagyobb màr 9 èves, de màsfèl èvesen folyèkonyan beszèlt. 2 hònappal a màsodik szülinapja előtt màr kìvülről fùjta az Arany Lacit ès a Didergő kiràlyt. (Minden nap el kellett mesèlnem ezeket neki, nagyon szerette, folyton ezeket kèrte.) Àllandòan mondòkàztunk, verseltünk, milliòt ismert fejből. Èn ennek tulajdonìtom azt, hogy azòta is ùgy tanul verseket, hogy kètszer elolvassa ès tudja. Semmi baja nincsen, teljesen egèszsèges kisfiù. Nagyon okos, akàrhànyszor megyek èrte a suliba , mindig elkap valamelyik tanàr, hogy gratulàl hozzà, mert a legstabilabb az osztàlyban angolbòl, matekbòl....stb.

A közèpsőm 2 èves koràig csak kb. 6-8 szòt hasznàlt, 2 èvesen lendült meg a beszède. Ő nem akart verset tanulni, sikìtott, ha elővettem egy könyvet, hogy tegyem el. Ő ùgy ment oviba, hogy egy mondòkàt, dalocskàt sem tudott elmondani. De most pòtolja, most màr èrdeklik őt ezek a dolgok is. 3 ès fèl èves, ő is okos, vele sincs semmi baj.

A legkisebb 2 èves, ő mèg koràbban kezdett mindent, mint a màsik kettő. 5 ès fèl hònaposan màszott, 9 hònaposan ment, màsfèl èvesen ő is folyèkonyan beszèlt, viszont ő tisztàbban. Most 2 èvesen 4 hangzò nincs meg neki, mindenki èrti, mit mond. Sok mondòkàt, verset, dalocskàt tud. Angolul nèz a neten dalokat (ezeket kèri), ìgy angolul is sok szòt tud, megèrt.

Szòval nem egyformàk a gyerekek ebben sem, màskèpp fejlődnek, de mindegyik egy kis csoda. 😊

2019. máj. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem baj de ne vonj le belőle messzemenő következtetéseket..

A lanyom ilyen volt, 5 évesen irt és olvasott..persze kaptam a dicséretet aztán iskolában szembesültem vele hogy csak magolni tud de nehézen tanul olyat amin gondolkodni kell és nem lehet bemagolni...


A fiam meg 3 éves múlt mire mondott egy szót is...és építészmérnöknek tanul.

2019. máj. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!