Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor hagynatok el a babakocsi...

Mikor hagynatok el a babakocsit a helyemben, es mit hasznalnatok helyette?

Figyelt kérdés

- Nem vezetek autot

- Varandos vagyok a masodik gyerekunkkel, orvosi tanacsra nem emelgethetem a gyereket, igy a biciklizes is kiesik

- Hosszabb gyalogtavra van minden (kisvaros)

- A tomegkozlekedes nem jon szoba, ritkan, es mas vonalon van, mint amerre mi jarunk

- Kulfoldon elunk, itt 2-ig lehet az oviban, ami akkor bezar es nincs alvas mar egyaltalan az oviban, csak ha nagy mazlival kifog valaki egesznapos helyet, ami nalunk csak jovore lett volna elerheto, de azok kapjak meg nyilvan, akik dolgoznak, en meg ugye jovore a baba miatt nem fogok

- A gyerekem neha elalszik a babakocsiban, de minimum tud benne legalabb pihenni hazafele, tobbszor probaltam a kismotort, majd futobiciklit, de feluton, vagy mar elobb elfarad, panaszkodik, hogy almos, pihenni szeretne

- 3 eves, ennyi idosen mar nem akartam babakocsit hasznalni vele, de egyszeruen nincs jobb otletem, foleg, hogy ahogy no a hasam, egyre hamarabb kifulladok, nem tudok szaladgalni sem mar ugy utana


Ti mit tennetek a helyemben, hany eves korig hasznalnatok babakocsit ugyanilyen helyzetben, vagy mit lehet helyette? Maga a babakocsi merete nem okoz problemat, elfer benne, de olyan gaznak erzem ezt mar egy ekkora gyerekkel, de barmi, amit eddig javasoltak, nem megoldas. Van egyaltalan ertelme ezen agyalni? Vagy vigyem igy babakocsiban?



2019. máj. 14. 15:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
Az én kisfiam nyàron lesz 3 éves, bölcsis. Gyalog vagy motorral közlekedik. Viszont, ha rossz idő van vagy rohanni kell, nem kérdés, előveszem a babakocsit. Nekünk is van tricikli, az esetünkben felesleges pénzkidobás volt. Én nem érzem gáznak, ugyanis egy örökmozgó, jókedélyű, életrevaló gyereket nevelek! Megy, szalad, ugrál stb., de igen is muszáj vagyok néha beleültetni, mivel nekem sincs autóm. Ha nektek a babakocsi kényelmes akkor használjátok!
2019. máj. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora távról van konkrétan szó? Google maps segít lemérni.

Lányom 1,5 évesen indult el, 2 évesen tettük el a napi sétához a babakocsit, 2,5 évesen még havi szinten használtuk vagy ha beteg volt, és a 3. szülinapja előtt 1 hónappal ült benne utoljára.

Ekkor már terhes voltam a kistesóval, én se emelhettem, autó nincs, felújítás miatt messzebbről hordtam oviba gyalog + tömegközlekedve. Pont azért hagytuk el a babakocsit, mert azt nehezebb volt feltenni a buszra (pedig alacsonypadlós) illetve azt tolva én nem ülhettem le és mindig szédültem. Plusz mert nekem nem lett volna jó, ha a kocsiban alszik, mert akkor otthon nem. (Én is 1-2 között vittem haza). Hamar belejött a sétába.

De ha nektek úgy optimális, ha babakocsiztok, használd nyugodtan, ne érdekeljen. Viszont szerintem alulbecsülöd a gyereket, 3 évesen már sokat bírnak.

Lányom még így is bele akart mászni a mózesbe, miután megszületett a tesó, azzal, hogy az az övé. Ha még most is ténylegesen babakocsis lenne, gondban lennék, mert a kicsi nem bírja a kendőt.

2019. máj. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%
Javíts ki kérlek ha rosszul értem. Szóval a babakocsit az orvos szerint már nem emelgetheted, nehéz. A tricikli nem jó. A futó bicikli, kismotor sem jó mert nem tudsz utána szaladni. Ugye? Mennyi idős terhes vagy amúgy? Nincs valami rokon aki szívesen segítene?
2019. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%

Tehat minden erv amellett szol (es nincs is jobb eszkoz sem), hogy hasznaljatok meg a babakocsit, de csak azert nem akarnad, mert cikinek erzed? Szerintem ez butasag, de nyilvan neked kell eldonteni.

En is kulfoldon elek, baromira nem erdekel itt pl senkit, hogy ki meddig hasznal babakocsit. Ott foglalkozik ezzel barki is rajtad kivul? Nem hinnem...

Te se tedd. Nem ciki egy alvo 3 evest babakocsiban tolni.


En 8 kilomert setalok reggel a gyerekekkel, mert olyan messze van az iskola, busz arra pont nem jar es nem vezetek. Nyilvan a nagyoktol elvarom, hogy legyalogoljak ezt napjaban ketszer, de a legkisebbtol nem fogom elvarni 3 evesen. Rollerezni, stb sem konnyu 16 kilometert akkora gyereknek, plusz a 6 savos gyorsforgalmi mellett, ahol vedokorlat sincs, annyira nem is ertekelnem. Engem epp nem erdekel majd, hogy ciki vagy sem (bar mint irtam, itt nem foglalkoznak mas dolgaval az emberek).

2019. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem használj nyugodtan babakocsit. Nekem 2 éves, és 7 hónapos vagyok. Vettünk egy olyan babakocsit, ami egy illetve két üléssel használható. Ameddig várandós vagyok, a nagy ül a kocsiba, ha megszületett a kicsi akkor vagy ketten fognak benne ülni, vagy a nagyobb testvér fellépőn.
2019. máj. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%
Én elég sokáig használtam, mert ugye abba lehetett pakolni, és nem kellett külön táskát cipelni. Plusz a gyerek ha elfáradt, elvárta volna, hogy cipeljem, amikor gerincsérvem van. Sokan kritizáltak, de nem igazán érdekelt. Használtam és kész.
2019. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
73%

8km??? Hát bocs 14es de én nem gyalogolnék ennyit, a gyerekemet meg főleg nem tenném ki ilyennek még tizenévesen sem.


Kérdező. Nem cipelhetsz, nem bírsz utána szaladgálni,de azt írod dolgozol. Ez így elég ellentmondásos.

Amúgy nem ciki a babakocsi. Ha pár hónapon belül szülsz akkor már tudsz érte menni délben, ott lesz a kicsi kocsija. Veszel testvérfellépőt és ha el is fárad a nagy akkor használja. Ennyi időt már kibirsz ha cikinek érzed is.

2019. máj. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Miert lenne ellentmondasos? Nem emelhet mondjuk 15kg-ot, de kvt fozhet, kasszazhat, gep előtti munkat is tud csinalni..


Amúgy babakocsi, ha a pici megszuletik, akkor meg testverfellepo. Akkor úgyis el tudod hozni hamarabb, mielőtt nagyon befaradna.

2019. máj. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!