Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van, akinek farasztobb volt...

Van, akinek farasztobb volt egy gyerekkel, mint miutan megszuletett a testver?

Figyelt kérdés

Egy gyerekkel ugy erzem, sokkal hamarabb lefaradok, mint mikor ketten vannak, 3 eves a sajatom, es 1,5 az egyik baratnom gyereke. Imadjak egymast. Van persze veszekedes, meg siras, de hihetetlenul feltolt, es nagy elmeny szamomra harmasban eguttlenni veluk, ezert az utobbi idoben gyakran kerem, hogy hadd johessen hozzank a kislany, mar o maga is kerte, az en gyerekem is folyton at akar menni hozzajuk, vagy akarhova, hogy egyutt jatszhassanak. Eddig ugy gondoltam, hogy bar jo anyanak tartom magam, megis lehetne tobb turelmem, energiam, ha csak ketten vagyunk. Ha harmasban vagyunk, teljesen kivirulnak nem csak ok, hanem en is mellettuk. Persze nem minden gyerekkel van ilyen jol el a gyerekem, van olyan szemelyisegtipus, amit nem kedvel, es volt alkalmam sokat egyuttlenni egy masik gyerekkel is igy, na az viszont faraszto volt. Most viszont el kezdtem remenykedni, hogy talan van esely, hogy jol fogom venni az akadalyokat, ha par honap mulva megszuletik a masodik gyerekunk.


Altalaban azt olvasom, hogy mindenhol mennyire nehez ket vagy tobb gyerekkel. Van olyan, akiknel ez forditva volt?



2019. máj. 24. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2.5 èv van közöttük, mikor megszületett a kicsi sokkal több időm volt mindenre, valahogy könnyebb volt.. Ahogy nőtt meg egyre jobb volt hogy màr tök jól elvannak együtt
2019. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt aki most születik, az nem 1,5, hanem 3 évvel lesz kisebb a gyerekednél. AZ teljesen más. Egy újszülött és egy 1,5 éves ellátása is nagyon más.


ÉS nem tudhatod, milyen személyiség lesz a kicsi, lehet, hogy 1 percet sem fognak jól ellenni.


Ezzel nem azt írom, hogy tuti rossz lesz, hanem azt, hogy ha van 1 gyerek akivel jól elvagytok, akkor még az nem jelenti, hogy pont ugyanilyen lesz a 2. gyerekkel is.

2019. máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor csak egy gyerekem volt, többet kellett szórakoztatnom. Attól még dupla kosz, pénz, meló, pláne hangerő, meg fejben tartani pl. kétszer annyi dolgot, kinek mit mikor... de "cserébe" több élmény éri akkor is, ha lefújtam. 4 év van köztük.
2019. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3,5 év különbség van. Még nem sok mindent tudnak egymással kezdeni, a kisfiam 4,5 hónapos, a lányom 4 éves lesz. Néha leül a kicsi mellé, szeretgeti, puszilja, mesél neki, de ennyi, amúgy játszik a saját dolgaival, velünk.

Ellenben én úgy érzem, valahogy mégis könnyebben boldogulok, mint vártam. Lehet csak azért, mert azt hittem, nagyon nehéz lesz, és úgy készültem lélekben, nem tudom, de tök jól elvagyunk, és mintha több lenne a türelmem is.

2019. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
13 hónap van a lányaim között. Sokkal több időm van magamra, a házimunkára, mindenre, mint amíg csak a nagy volt. 3 hónapos a kicsi, pici még, de már most elvannak együtt is, figyelgetik egymást a nagylány hozza a ruháit a kicsinek, v a cumisüveget. Nekem könnyebb kettejükkel. 😊
2019. máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!