Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Büdös a lányom. Milyennek...

Büdös a lányom. Milyennek orvost keressek fel?

Figyelt kérdés

1-2 eve tart ez az állapot, voltam házi orvosnál aki szerint ez normális. Voltam vele bőrgyógyásznál, más problémával ugyan, de ha már ott voltam rákérdeztem. Én viszont nem hiszem el, hogy normális ha egy 7 éves lánynak erős testszaga van. Már most ott tartunk, hogy megfürdetem, és mire az ágyba kerül, vagy reggel felébred, izzadság szagú. Hormonális probléma lehet?

Kérlek, mellőzzétek a fürdesd meg és egyéb poénos beszólâsokat.


2019. máj. 27. 12:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
43%

Oké, izzad és izzadtságszaga van a kislánynak pár órával mosakodás után, de hogy lehet ilyen címet adni egy kérdésnek?


Nem, 7 évesen ez nem normális, az sem, ha már most kamaszodik. Endokrinológust keress fel első körben. Azért szabad úgy is fogalmazni majd a dokinál, hogy az undor helyett valami kis törődést, szeretetet is lehessen sejteni a részedről....

2019. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
Garniert használ a 7 éves fiam, ő is ilyen helyzetben van. Van golyós, fújos dezodorja + használ kölnit is.
2019. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Endokrinológiára vidd el. De az is simán előfordulhat, hogy már kamaszodik. Nekem is volt anno olyan osztálytársam aki 8 évesen már menstruált.

Vegyél neki addig deot. Kárt nem teszel vele, és őt is megvéded a gúnyolódástól.

2019. máj. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kamaszodik. Barátnőm lánya 7 évesen kezdte 8 évesen már menstruált.

Bezzeg én 13 évesen kezdtem mensizni😂

2019. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
88%
Pubertas praecox, korai pubertás a jelenség neve. Minél előbb vidd el endokrinológushoz. Akár daganat os képes rendellenes hormontermelést okozni.
2019. máj. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kisebb az esély, hogy nemi hormonok. Esélyesebben lelki oka van. Akik kardoskodnak, hogy 9 évesen már "full szőrös" némelyik, stb, ne feledjük ezen esetek kapcsán, hogy genetika (pl mediterrán, roma stb) is belejátszik, ha már 8-9 évesen nemileg érik egy gyermek, legalábbis náluk százalékosan náluk is bár kicsi, de számottevő, fehér bőrűeknél jóval ritkább 8-9 évesen.


Ha a kedves kérdező kislánya olyan genetikájú akkor lehet egy kicsi esélye, h a nemi hormonok bejátszanak, de még akkor is csak alig esélyes. 7 évesről van szó! Ha 8 volna, akkor is ezt mondanám. 9 évesen már kevésbé kicsi az esély, hogy nemi hormonok játszanak be.

2019. máj. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!