Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, ti hogy reagalnátok...

Szülők, ti hogy reagalnátok ha egy idegen így rászólna a gyereketekre?

Figyelt kérdés
Ma délután a szomszéd gyerek (kb 9-11éves) kint bringázott az utcában a barátaival, és megláttam amint rádobja a bicaját az autómra. Erre erélyesebben rászóltam, hogy "miért dobod a biciklit az autóra? nem apád vette!" Anyuka is a közelben volt, és fültanúja volt mindennek. Ordibálva kiszaladt, és lehordott mindennek amiért kioktattam a fiát. Azzal fenyegetett, hogy feljelent amiért inzultálom a gyereket.

2019. máj. 28. 20:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%

Bocsánatot kértem volna a gyerekkel együtt és jól megmostam volna a fejét.

De: a "nem apád vette" túlzás volt. Nem kell egy rászólasban személyeskedni, ez gyerekes megnyilvánulás volt, attól hogy te vagy a felnőtt, és igazad van, még nincs jogod személyeskedni. Mert ettőlte sem leszel különb. A gyerek ne legyen szemtelen a felnőttel, ez alap, de a felnőtt se legyen az. Elhiszem hogy eldurrant az agyad de ez a "nem apád vette" felesleges volt.

2019. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
46%

Te nem rászóltál, hanem beszòltál.

Ha rászólnak és természetesen jogosan, akkor bocsánatot kérek a gyerek nevében is.

Ha beszól neki egy felnőtt, akkor én sem hagynám szó nélkül. Tudomásul venném, hogy a gyerekem hibázott, de a beszólást sem hagynám szó nélkül. Azt is meg kell tanulnia, hogy nem mondhatnak neki bármit, igenis álljon ki magáért és kérje ki magának a hangnemet.

2019. máj. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos olyan világot élünk, ahol összetörik Pistike lelke, ha rászolnak... 🤨 Az anyja nyílván nem neveli! A 21 hónapos fiam a saját játékaira is vigyáz! Az elején amit dobált eltettük, megtanulta becsülni a dolgait. A boltban sem rohangál és nem is üvöltözik. Tudja, hogy otthon lehet hangosan játszani meg a játszótéren. Pedig csak 21 hónapos. Nincs elnyomva, de nevelve van, vannak csibészkedési, de azok aranyosak és teljesen természetes. Én bárkire rábízom mindig mondom ezt és ezt nem csinálhatja nyugodtan szóljon rá!!! Természetesen ne üvöltözve, de erélyesebben. Mert a nagy világban sem lehet mindnet, vannak szabályok, amik később a hasznára fognak válni! Nem is értem, aki alap illemet nem nevel bele a gyerekbe az hogy gondolja, nő mint a gomba azt jó pont. 😒 Én elnézést kértem volna tőled és a gyereket is erre ösztönöztem volna, de a személyeskedést én is kikértem volna! Persze értem hirtelen felindulásból mond az ember néha ilyet, de mégis csak egy gyerek. Otthon még elbeszélgettem volna vele, miért tette ezt és miért nem szabad. De nyílván mindenki úgy neveli/nem neveli a gyerekét ahogy akarja sajnos.
2019. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ma megkeresett az apuka is. Elnézést kért a tegnapiért, és felajánlotta, hogy megtéríti a kárt. Mondtam, hogy erre semmi szükség, és békésen elváltunk. Érdekes, hogy ma a gyerek is előre köszönt.
2019. máj. 29. 12:52
 15/15 anonim ***** válasza:
13%
Hát figyelj4 valaki így beszólna a gyerekemnek nem tenné zsbere, amit tőlem kap. Azért vagyok az anyja, hogy kiálljak érte. DE ez nem azt jelenti, hogy otthon nem kap azért, amit csinált. Viszont lecseszni nyilván nem az utcán idegenek előtt fogom.
2019. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!