Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek minden rendben...

Szerintetek minden rendben van a kislánnyal vagy átvernek?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves kislányra vigyázok, aki kiemelkedő képességű, de nagyon furcsán viselkedik.

Sok gyerekre vigyáztam már, mindenféle korosztályból, de ilyennel még nem találkoztam.

Nagyon hisztis, követelőző, makacs és ellenséges.

Elvárja, hogy 10 percenként átöltöztessem, mániákusan hozza nekem oda a ruháit, hogy "Most ezt vegyük fel." De próbálom meggyőzni, hogy ez is nagyon szép, amiben most van, még össze sem koszolta, mert most vettük fel, de nem érti. Ha nem engedek neki, ordít, úgyhogy kénytelen vagyok. De egy délután alatt 10-15-ször átöltöztetni nagyon fárasztó.

Ha megyünk valahova, nem hajlandó megfogni az utcán a kezemet, de amikor átmegyünk az úton, akkor nem hagyhatom, és muszáj. Ilyenkor elkezd visítani, megáll az út közepén, és nem hajlandó megmozdulni. Van, hogy kénytelen vagyok felkapni, és gyorsan átszaladni vele, mielőtt elütnek mindkettőnket. De közben ordít, hogy "tegyél le" és ütöget. Az egész utca minket néz, mintha éppen elrabolnám, nagyon kínos. Viszont a kutyáktól (a pici kölyköktől is) retteg, és ha elmegy mellettünk valaki kutyával, akkor szinte pánikszerűen csimpaszkodik belém, vagy bújuk mögém, olyankor rögtön megfogja a kezem, de csak félelemből. Ha elmegy valamilyen szirénázó autó, akkor azonnal megáll, és befogja a fülét. Amikor kérdezek tőle valamit, nem válaszol rá, hanem megismétli a kérdést (pedig tökéletesen beszél, választékosan és hibátlanul), hogy pl. "Látod a sárga rigót a fán? Ugye milyen szépen énekel?" És akkor ezt így elismétli nekem, ahelyett, hogy válaszolna, ahogy a többi gyerek szokott.

Aztán olyan is volt, hogy én hétfőn, kedden és csütörtökön megyek érte az oviba, de egyszer megkért az anyukája szerdán, hogy kivételesen menjek érte én. Nem volt hajlandó hazamenni velem, mert hogy "Szerdán nem te jössz értem!" Egy órán át könyörögtem neki, meg szaladgáltam utána, mire sikerült felöltöztetnem és rábeszélnem, hogy menjünk haza. Nem is értem honnan tudta egyáltalán, hogy milyen nap van, sokszor még én sem tudom.

De különben nagyon okos kislány, néha olyan, mintha egy hatéves beszélne hozzám, csak nagyon nehéz vele. Meg múltkor mondta az óvónő, hogy nézzük meg a rajzát, ami ki lett téve. Hát keresem, keresem, alig találtuk meg, mert véletlenül a dadus a nagycsoportosok rajzai közé tette, mert olyan szintű volt. Rendesen egy kép volt királylánnyal, meg kerttel, míg a csoportja csak a szokásos madárfészek rajzokat készítette.

Meg még olyan is van, hogy ha kiviszem a játszótérre , amíg üres, addig nem akar hazamenni. Hiszti van abból is, ha már sötétedik, és menni kell. De ahogy megjelenik valaki más, mégha csak 2 perce érkeztünk is, azonnal haza akar menni. Pl.Nagy nehezen rábeszéltem, hogy legalább csússzon le kétszer, de az előtte lévő gyereket meg lelökte, mert zavarta, hogy az is ott van a csúszdán. Aztán odament a homokozóhoz, és azt hittem épít egy várat, de csak azért rakta meg a vödröt homokkal, hogy rászórja az egészet egy másik gyerek fejére. Mindig ilyen kis undok, és folyamatosan kellemetlen helyzetbe hoz. Az sem mindegy neki, hogy hogy lököm a hintán, ha nem elölről, akkor azért is kiakad. Mindent csak egyféleképpen lehet csinálni, különben fél óra hiszti. Ha nem arra megyünk haza, amerre szoktunk, mert szép idő van, és egy kis kerülővel sétálnék vele egyet, akkor megáll, és makacskodik, hogy "Nem erre kell menni."

Amúgy az oviban egész nap egyedül játszik, nem szól senkihez, de sokszor durván kiveszi a többiek kezéből a játékot.


Próbáltam célozni az anyjának, hogy valami furcsa, és szakemberrel kellene megnézetni (nem mondtam így konkrétan, csak céloztam rá), de teljesen elutasította, mert az ő gyereke tökéletes, sőt kiemelkedő. Igen, bizonyos képességekben valóban, de más emberekkel nagyon durva, haragos. Velem is olyan, mintha az ellensége lennék.

Kicsit úgy érzem nem akarnak többet fizetni egy szakembernek, hogy foglalkozzon vele, mert olcsóbban megússzák velem. Csak nem érzem korrektnek a részükről. Szerintem valami nem stimmel. Erősen érik bennem, hogy otthagyom őket, mégegy szezont már nem vállalok. Ez iszonyatosan idegőrlő. Máshol három gyerekre vigyáztam egyszerre, azokkal összesen nem volt ilyen nehéz. És az zavar a legjobban, hogy a szülők részéről teljes a szemellenző, vagy nem akarják észre venni, hogy valami nem stimmel, vagy engem néznek hülyének, és jól lehúznak.

Nem tudom mennyire jött át, így leírva. Ti mit gondoltok? Mi lehet a gond a kislánnyal? Ti hogy döntenének?


2019. máj. 30. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Nem olvastam el a litániát. Gondolom fizetnek érte, ha nem tetszik akkor ne vállald el. Erre nem lehet mást mondani.
2019. máj. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Az egyik kolléganőm kisfia most megy suliba, magától megtanult írni, olvasni és alvás helyett 1000 ig oszt, szoroz, számol, azonban az ovi javasolta az év ismétlést, mert szociálisan a béka segge alatt van.

Morog az idegenekre mint a kutyák.


Egyes területeken kiemelkedő, egyes területeken meg nem.


Ha kell a pénz és bírod elvallalod ha még nem nem.

2019. máj. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
6%
A világon se mi baja nincs.
2019. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Sztem csak el van kényeztetve, gondolom anyukája érezteti vele rendesen, h ő egy átlagon felüli kislány...
2019. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem jogos az aggodalmad, úgy gondolom, kellene látnia szakembernek. Abban nem értek egyet, hogy a szülők smucigok, simán lehet, hogy hárít, nem akarja bevallani magának, hogy lehet, hogy valami nincs rendben. Lehet, hibáztatná magát, pedig nem tehet róla, ha a gyerek tényleg beteg. Persze, ha beteg, akkor előbb-utóbb kibukik a dolog, csak egyre nehezebb lesz korrigálni.
2019. máj. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is valami nem stimmel vele szociális területen. Persze, amiket leírtál, azért nem mind kóros, van ami még a dackorszakba vagy egy anyahiány miatti neked szóló haragba belefér. Azért azt nem hiszem, hogy az anya azt gondolja, egy bébiszitter jó bármi szakember helyett, na meg szakember (nevtan vagy az óvódapszichológus) van ingyen is.
2019. máj. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Túl azon hogy én ezt semmi pénzért nem csinálnám mert nem bírnám idegekkel, szerintem sem okés a gyerek. Ez már túlmefy a hisztin meg a dacon.

Azt tudomásul kell venned hogy a legtöbb anyuka elfogult a gyerekét illetően, majd előbb lesz visszajelzése mástól hogy valami nincs rendben.

Addig marad a "megszoksz vagy megszöksz"....

2019. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

3 éves és már ovis? Nem szeptemberben kellene kezdeni? Ezen megakadt a szemem. Vagy mini csoportos? Mert akkor az is lehet, hogy év közben csatlakozott a többiekhez és nem tudott beilleszkedni.

Óvónő, védőnő mit momd?

Nekem a leírásod alapján inkább egy frusztrált, szeretet hiányos dacos gyerek jut eszembe. Ki tudja te hányadik ember vagy, aki vigyáz rá. És azt se felejtsük el, hogy ő is ember, lehet hogy nem kedvel, nem vagy neki szimpi és így lázad ellened.

Kérdezgesd az oviròl, beszélj vele a kutyákról, hogy miért fél tőlük. Kicsit lelkizzetek.

2019. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem hiszem, hogy én a helyedben ezt a munkát erőltetném. Egy olyan szülőnek aki ezt nem látja, bem fogod tutdni megmagyazlrázni, hogy itt gondok vannak. Innentől kezdve te leszel a buta pesztra aki nem tud bánni a gyereknek és nehogy már te mond meg. Fordított helyzetben én anyaként így érezném, ha nem látnám kórosnak a gyerekem. Ha megteheted válts és hagyd meg ennek a családnak, hogy ez a probléma kiforrja magát és saját maguk oldják meg.
2019. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Sok dologban teljesen normális dackorszakos 3éves. Viszont van, ami miatt én is szakembert javasolnék. Bizonyos helyzetekben a túlzott szabálykövetés aggodalomra adhat okot. Lehet, csak nem sikerült megfelelően beilleszkednie az oviba -kicsi még nagyon- és ezek a szabályok (ezze KELL menni, x csak ekkor, y csak akkor jöhet értem, velem szemben KELL lenned, stb) jelentik számára a biztonságot. Mert ha már ezek sincsenek, akkor mi marad? Gondolj bele: heti 5ből 3x te, egy idegen mész érte az oviba és foglalkozol vele. Ha már abban sem bízhat, hogy te úgy csinálod a dolgokat, ahogy azt szoktátok, akkor az egész léte bizonytalanná válik. Miért te mentél szerdán? Anya tán elfelejtette? Mi van, ha nem jössz, amikor kellene, mert másik nap már voltál? Akkor ő ott marad? És ha mögé állsz a hintánál, nem lát, nem rá figyelsz...


Őszintén: én sajnálom ezt a kislányt.

2019. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!