Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy küzdjem le az agressziómat?

Hogy küzdjem le az agressziómat?

Figyelt kérdés

Sajnos gyerekkorból maradt rossz beidegződésem, hogy a frusztrációmat ütéssel vezetem le. Nyilván próbálok uralkodni rajta, a kislányomat próbálom szeretettel, bántás nélkül nevelni, de bizony előfordul, hogy kiakadok. (Dackorszak közepén jár, néha kiborító.) És hát előfordult már, hogy tehetetlen elkeseredésemben rácsaptam a kezére vagy a popsijára. Még csak nem is "nevelési célzattal" (amiben amúgy nem hiszek és semmi szükségünk rá), hanem indulatból, amit józan pillanataimban elfogadhatatlannak tartok.

Sem előtte, sem utána nem bántanám a gyerekemet, de egy pillanatra elvesztem a fejem, főleg, ha kialvatlan vagyok. Éretlen, gyenge, gyáva, undorító dolog, hogy a frusztrációmat egy kisgyerek ellen fordítom, tudom, hiszen pl. a férjemet sosem ütöttem meg, akármilyen dühös voltam rá.


Lehet ekézni, bár egyrészt bármit mondotok, úgysem lesz fájdalmasabb, mint a bűntudatom, másrészt tényleg meg akarok változni. Lehet, hogy pszichológushoz kéne fordulnom, de addig is, hogy tudnám máshogy levezetni a kirobbanó tehetetlen dühömet a kritikus pillanatokban?


2019. jún. 26. 09:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Valami szakember tényleg nem ártana aki segít elsajatitani néhány stresszkezelesi technikát. Másrészt, ha ennyire verekedős vagy, akkor inkább szerezzetek be egy boxzsakot és azt pufold. Vannak olyanok amik állványon vannak és nem is foglalnak sok helyet.


És próbálj meg minél többet pihenni, vagy elmenni olyan helyre, ahol a gyerek is elfárad, hátha akkor kevésbé fog bosszantani.

2019. jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Korábban küzdősportoltam, az nem volt rossz, de most azt nem tudom folytatni.

Igyekszem kerülni az olyan helyzeteket, amik nagyon próbára tesznek, iszom nyugiteát, szedek magnéziumot, van hobbim stb.


De mikor elszakad a cérna, az egy pillanat műve. Öntudatvesztés. Ha eljutok agyban odáig, hogy "hol egy párna/boxzsák", akkor már akár uralkodni is tudok magamon. Ha meg nem, mert jön a düh-hullám, akkor a következő épkézláb gondolatom már az, hogy "úristen, mit csináltam..."

2019. jún. 26. 10:19
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb gyerek baromi bosszantó tud lenni. Van néhány szerencsés termeszetű, de nem ez a jellemző. Nekem a védőnőm szokta mondani hogy nem kell előadni a rózsaszínű álmot... Be kell vallani, hogy igenis felbosszant. Mondjuk az enyém még csak 8 hónapos szóval mi még nem értünk szót egymással. És épp ez szokott a probléma forrása lenni nálam. Én a dühömet, rendszerint a cumisüvegen vezetem le, ahogy összerázom a tápszert. Abba beleadok mindent így már nyugalommal tudok fordulni az üvöltő, full türelmetlen gyerekemhez.

Azt kellene valahogy megtanulnod hogy előbb az agyad járjon. Csapj be egy ajtót, vagy ha nem hagy nyugodtan wc-n ülni akkor mondjuk csapd le a wc tetőt. Jól fog esni.


Próbáld meglátni hogy hol mivel tudod levezetni a feszkót, amivel nem teszel kárt sem a gyerekben sem a berendezésben.

2019. jún. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az is igaz, hogy az ilyesmi nem derült égből villámcsapásként jön, hanem többnyire gyűlik-gyűlik, mert mindig lenyomom a dühömet, ha a kis terrorista kóstolgat, szép higgadtan reagálok, aztán egyszer csak átszakad a gát.

Az ezt megelőző pontot kéne észrevennem és valahogy kiengedni a gőzt...

2019. jún. 26. 10:27
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Velem nagyjából ugyanez van, eddig háromszor csaptam a fenekére, 2 éves, szerintem ezt azért túl lehet élni, ha otthon vagyunk, nálam az a bünti, hogy beteszem a kiságyába pár percre, addig én is le tudok nyugodni és ő is érti, hogy hülyeséget csinált.
2019. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a leírásodban nem az az ijesztő, hogy a fenekére vagy a kezére csapsz néha, hanem a kontrollvesztés. Mi van ha majd kamaszként pl annyira felhúz, hogy nem állsz meg egy pofonnál?
2019. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld azt, hogy nem rá ütsz, hanem pl a kanapéra. Ennyit tudsz rajta irányítani? Vagy ez se megy?

Én megértelek, én is hozok ilyen ideges agressziót. Nekem ez bevált, illetve az, hogy otthagyom egy kicsit, csak pár pillanatra és veszek egy nagy levegőt.

Ha nagyon irányíthatatalannak érzed, szakember tényleg segíthet.

2019. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, a kontrollvesztés az ijesztő. Mintha nem lennék önmagam.

Asszem tényleg keresnem kell egy pszichológust.

2019. jún. 26. 13:10
 9/15 A kérdező kommentje:

Ha egy utolsó józan szikra van még az agyamban, akkor visszafogom a kezemet, max. ordítok egyet kínomban, vagy kilépek a szituból, hogy elszámoljak tízig.

De a múltkor pl. hisztizett valamiért, izomból belém karmolt, és csak arra ocsúdtam, hogy már csattant is a kezén a kezem. (Totál nem használ a nevelés szempontjából, mielőtt valaki írná, csak ront a helyzeten.)


Mint valami ősi reflex, önvédelmi ösztön, amit nem tudok kikapcsolni. Főleg, ha fáj valamim, vagy nagyon fáradt vagyok, mint írtam.

2019. jún. 26. 13:22
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már ilyen. Teljesen kiakasztott. Megszületett a kistesó császárral, azaz nem emelhettem semmi nehezet. Párom reggel ment, este 8 után jött és egész héten, hétvégén is. A lányom meg egész nap csak hisztizett a hideg földön fetrengett,fel se tudtam emelni, be kellett húznom a szép ruhájába. Az se volt jó neki, ahogy játszottam vele. Semmiben sem fogadott szót. Szégyenlem, de betelt a pohár és megráncigáltam többször is, hogy térjen már észhez. Üvöltöztem vele, olyanokat is mondtam, amit nem kellett volna, és nagyon szégyellem magam. Tehetetlen voltam és ez kiakasztott. És ami a legrosszabb, tudtam miért csinálja, mert már nem csak körülötte forog a világ. Akkor tértem észhez mikor a nagyszülőknél aludt és zokogott a mamának, hogy nem akar hazajönni. Na ekkor én is sírtam. Sirattam az egykori jó kapcsolatomat a lányommal, azt, hogy nem éreztem át a helyzetét. Úgy éreztem eltávolodtunk egymástól és ő már nem szeret engem, mert egy anyaszörny lettem. Millió bocsánatot kértem tőle, mondogatták neki mennyire szeretem őt. A hisztiket öleléssel gyógyítottam, ha akarta, ha nem. Közben én is lenyugodtam. A kicsinél is beállt a rendszer, a dokinál is minden rendben volt. Szaladtam haza az orvostól, hogy végre felemelhessem őt is, hisz ezt akarta. Nagyon boldog volt, hogy őt is cipeltem picit, mint régen. Azóta rendeződött a kapcsolatom vele, nem ordibálok vele, és pláne nem ráncigálom meg. Remélem megbocsátott nekem, amiért sz@r anyja voltam, és nem ejtettem mély sebet a kis lelkén.😟
2019. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!