Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztizést, dührohamot 5 éves...

Hisztizést, dührohamot 5 éves kisgyereknél hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Mostanában többször is előfordult elhúzódó, 20-30 percig is tartó dühroham és fogalmam sincs, hogyan lehetne kezelni. Például ő szállt le utolsónak a villamosról, mikor hárman mentünk, és utána üvöltötte, hogy nem ő akart lenni az utolsó, és próbált megkarmolni, rángatta a ruhámat és ordított. Hiába próbáltam nyugtatni vagy rászólni, tovább folytatta az ordítást. Vagy nem sikerült egy rajza és üvölteni kezdte, hogy "segíts" és közben rugdosott, ráncigált, hiába mondtam, nyugodjon meg, mit segítsek és szépen beszéljen, továbbra is kiabálta. Ilyenkor teljesen elborul az arca, képtelenség hatni rá, és nem tudom, mi lenne amit tennem kéne, hogy abbahagyja.
2019. júl. 4. 22:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam is csinál ilyesmit, bár mostanában a rúgás csapkodás el-el marad már és sokkal rövidebbek a kitörések, csakhogy ő 21 hónapos.

Ha ez eddig nem volt jellemző akkor bajt szimatolnék. Vmi traumát, mert ekkora gyerek ilyen szintű hirtelen pálfordulása nem normális. Beszélgess vele sokat és próbálj türelmes lenni.

2019. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Ez egyértelműen nevelési hiba, valamiért azt hiszi, hogy ilyen hisztériákhoz joga van.

Ilyen hisztérikus viselkedéssel ér/ért el valamit a szülőknél.

Minden bizonnyal csak az kell vele megértetni, hogy ez nem vezet jóra, és másképp kell megnyilvánulnia.

Én azt javaslom vigye el szakorvoshoz, mert aki itt próbál megoldást találni egy ilyen súlyos problémára, az nem fogja tudni ezt megoldani egyedül.

Senki ne féljen segítséget kérni, hiszen a gyermeke jövője múlhat ezen.

2019. júl. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!