Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mondjátok, hogy egyedül nem...

Mondjátok, hogy egyedül nem nálunk van ilyen! Napi 2 óra Tv, telefon, elektronikai eszközök nélkül amikor otthon vagyunk?

Figyelt kérdés

4 és 6 évesek. Délelőtt amúgy is oviban vannak, készülődésnél azért megy a Tv. 4-re érünk haza, és onnantól 2 óráig nincs sem Tv, telefon, tablet, számítógép, macbook, semmi. 6-tól fél 8-ig viszont azzal játszanak, azon néznek mesét amin szeretnének. Mivel ez születésüktől így van, nekik nem volt új, tudják hogy ez a szabály, mi sem használjuk a párommal. Addig elmegyünk valahova a városba, kint vagyunk a kertben, kutyát sétáltatunk, olvasunk, társasozunk, tanulunk valamit, kreatív dolgokat csinálunk, stb...

Örülnek, amikor aztán eljön az az idő, amikor lehet mondjuk tévézni. De nem nyűglődnek, szívesen foglalkozunk egymással addig és nem arról szól a dolog, hogy mikor kapcsoljuk már be a tv-t, tabletet. Hétvégén is sokszor elmegyünk délelőtt otthonról (pl.: bolt, rokonlátogatás) de ha otthon vagyunk, akkor délelőtt is lehet ezeket nézni, játszani velük, csak ébredés után nem.


Ezzel nincs is gond. De tegnap két anyuka teljesen kiakadt rajta, hogy ez ma már nagyon durva szerintük, ráadásul addig én sem csinálok semmit, ők ezt nem bírnák. Én pont ezt szeretem benne, hogy együtt vagyok velük, a házi munkát csinálom este 6 után, meg kelek korábban. Engem meg az döbbentett meg,hogy valahol állandóan megy a tv, anyuka meg csak csinálja a házi munkát és akár napok is eltelnek anélkül, hogy velük lenne, nemcsak mellettük. Én ezen eddig nem gondolkodtam. Nálatok, ez hogy van? Mennyit vagytok úgy velük, hogy tényleg együtt játszotok? Nem a játszótérre gondolok, amikor leülsz a padra és ők elvannak, hanem például társas játék. Illetve, ma ez tényleg gáznak számít, hogy ilyen elveket követünk? Miért van szükség valahol állandóan a tv-re?



2019. júl. 9. 11:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%
Azzal dicsekszik valaki, hogy a 4 éves gyereke 2 órát gépezik egy nap? Csak vicc ugye?!
2019. júl. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem, azzal, hogy néha azért foglalkozik vele... Tényleg vicc amúgy.
2019. júl. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sokszor megy a tv, de nem mese, hanem pl ismeretterjesztő. Sokszor vagyunk az udvaron, eljárkálunk mi is. Pl közös séta fagyizni..de nem néznek napi két órát kütyüt. Heti két órát esetleg a négyévesem. A nagyobb (9,5 éves), nemrég kapott telefont, neki vannak pl játékok, de napi fél óránál nem kütyüzik többet. Pedig én szabadságon vagyok, itthon vagyunk hárman egész nap. Jah, és sokat játszunk együtt. Társas, sarazás, homokozás, babázás, vagy csak biciklizés, roller.

Szerintem baromi sok a napi két óra kütyü. Erre azért én nem lennék olyan büszke a helyedben.

2019. júl. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is sajnos nézi reggel indulás előtt, illetve este. De napközben mi is megyünk, délután játszótér, barátok, stb.

Két kis barátja van, az ő példájukat tudom leírni, mert őket ismerem jobban, de ez ugye csak 1-1 család, nem lehet belőle következtetéseket levonni.

Az egyikük szinte alig néz tévét, szeretnek barkácsolni, jönnek-mennek. Ő nyugisabb, találékony, jól elfoglalja magát általában.

A másik családnál állandóan megy a tévé, a gyerekek szó nélkül kapcsolják, azt néznek kb, amit akarnak, az ágyban is megy, stb. Ők is kint vannak sokat, de náluk kevesebb otthon az egyéb kreatív program. Ezek a gyerekek nagyon izgágák, rohangálnak, kiabálnak, nem fogadnak szót, stb. Persze ez nem mind a tévének tudható be, de szerintem eléggé belejátszik.


Az én fiam valahol középen van egyelőre. Nagyon odavan a kütyükért, imádja nézni, nem is tudja túl jól lefoglalni magát egyedül. Viszont nem szaladgál, mint az őrült, elég jól kezelhető (ez valószínűleg mástól is függ).

Igyekszem majd ezen változtatni, most megy iskolába, akkor redukálni fogjuk a kütyüket. Reggel sem lesz majd annyi időnk ilyesmire.

Mi ilyenkor este 6-ig, fél 7-ig kint vagyunk, aztán 7 és 8 között nézi. utána megyünk olvasni, aludni.


Egyre többet lehet látni, hogy a szülők telefonnal kötik le a kisgyerekeket. Ha várni kell, unatkozik, stb, akkor a kezébe nyomják. Utána meg persze, hogy sír utána a gyerek, mert érdekes. Miért ne lenne az?

2019. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

3 lányunk van, 6-3-1 évesek. Nem, egyáltalán nem néznek lefekvés előtt és máskor sem 2 óra kütyüt.

Szintén van kutyank stb, de 2 óra minden este nagyon sok.

2019. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%
Napi 2 óra együttlét már soknak számít? Szegény gyerekek... Egyáltalán miért van tévétek?
2019. júl. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést én sem értem. Azon akadtak ki az anyukák, hogy 6-ig nem néznek tévét a gyerekeid, és ők nem bírnák lekötni a sajátjaikat tévé nélkül, vagy azon, hogy a 6-tól fél8-ig tartó tévézés állati sok?

Mert az első verzió elég hihetetlen, számomra a második tűnik valószerűbbnek.

A leírásod alapját ti egy kifejezetten sokat tévéző család vagytok ahhoz képest, amit én látok magam körül.

2019. júl. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Nekem még csecsemő a gyerekem, de nem lehet egy szobában bekapcsolt TV mellett. Mi amúgy sem vagyunk TV-sek, egy éve, mióta összeköltöztünk, 2x láttam, hogy néz vmit a párom, én azt se tudom, melyik távirányító melyik. Amúgy nem vagyok ellene, ha direkt kinéz valaki egy műsort és megnézi, de a céltalan tévézést nem is értem, én amúgy is utálom a háttérzajokat.

Filmezni nagyon szeretünk, altatás után szoktunk.


Gyereknek 3 éves kor előtt 0 képernyőidőt szánok, mert bizonyítottan károsítja egyes készségek fejlődését és ingerfüggőséghez vezet ebben az életkorban.

3 év felett lehet 1-1 mese, elején bekapcs, végém kikapcs.

8 éves korig nem lesz tablet vagy más computer forma, utàna lehet számítógépes játékot játszani mértékkel.


Én sok hasonlóan gondolkodó és cselekvő embert ismerek, pl waldorfban alapból teljes képernyőtilalom van.


Szóval szerintem jobban csinálod, mint a barátnőid, de én jobban korlátoznám őket, legalàbb a kisebbet.

2019. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nálunk csak hétvégén lehet telefonozni, tabletezni. Szerintem is nagyon sok napi 2 óra.
2019. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... Nálunk inkább fordítva van, főleg ilyenkor jó időben. Csak este megy a TV 1 max. 2 órát. Egyébként egész nap kint vagyunk,jászunk, fürdünk stb... 🙂 Szerintem nem olyan sok az a 2 óra "kütyümemtesség". Én a telefont is csak a "déli alvás" alatt nyomkodom..
2019. júl. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!