Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másoknak is "megsüketül" a...

Másoknak is "megsüketül" a gyereke 3 éves korban?

Figyelt kérdés

Folyton zsizseg, pörög, mindent szétdobál, hajigál. Értem én hogy ez a korszak a "felfedezésről"szól, de ha normálisan kérek tőle valamit pl rakd össze a játékaidat, oda ne menj mert veszélyes,mintha a falnak beszélnék. Ha megemelem a hangom akkor már persze figyel rám, csinálja amit mondok, de ehhez tényleg az kell hogy összeráncoljam a szemöldökömet? Mindig?

Meddig fog ez tartani?


2019. júl. 19. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém még csak 2 éves és már süket-az apjától örökölte 😂😂😂
2019. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
6 éves alkalmisüket anyukája vagyok. Ha elsuttogom, hogy csoki, egyből itt van, de ha megkérem, hogy pakoljon el maga után, akkor egyből, Anya mit mondtál? Én ia kivancsi vagyok, mikor mulik el...😂
2019. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Ezt hívják szelektív süketségnek :D Én 3-4 éves kor körül mindegyik gyerekemet vittem a fülészetre, de jó volt a hallásuk.

Tapasztalatom szerint ez mindig újra és újra elő fog jönni, először tényleg csak azért, mert cukin annyira belemerül valamibe, majd ovi körül már tudatos időhúzás, figyelmen-kívül hagyás, alsósként már "jogi" kiskapu a "jaaa, nem hallottam, nem figyeltem", kiskamaszként meg már simán csak már megint fülhallgató van a fülében :) Egyébként meg persze, hogy megvárják, amíg eléred a frekvenciát vagy beígérsz valami fenyegetést, ha tudják, az első sima rászólásnál még nincs következmény és még ráérnek folytatni, amit ők szeretnének.

2019. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Nekem az 1 évesem is alkalmi süket, a hangemelés sem számít 🙈
2019. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 évesen? Hónapok óta alkalmi süket a fiam, októberben lesz 2.
2019. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%

A három évesek egy része még a dackorszakban van, ez is lehet oka. De ettől függetlenül nevelési attitűdtől is függ, pl lehet, hogy vagy nem voltál elég következetes eddig a nevelés során (vagy a házastársad / élettársad nem volt az), vagy az is lehetséges oka, hogy túl szigorúan nevelted / neveltétek eddig. Ha megfelelő a hozzáállásod, akkor viszont még dackorszakban van a gyermek. Ezek valószínű, lehetséges okok, 3 éves esetén látatlanul nehéz ennél többet mondani a soraid alapján.


(Ha mégis nevelési hiba állnak mögötte -nem ismerlek, nem tudhatom, csak tegyük fel-, az esetben éreztesd vele hogy ú okos és jó gyerek akkor és ott, amikor és ahol ez igaz; ugyanakkor egyszerű, határozott de nem támadó módon add tudtára hogy "ez és ez most nem volt szép / ügyes tőle", amikor valóban az az a ábra, és fontos hozzátenned, hogy máskülönben ő ügyes, és hogyan tudná okosabban, ügyesebben csinálni, amit akkor és ott nem úgy tett.)

2019. júl. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lányomnál most múlt el. 19 éves. Kitartás :)
2019. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szeretettel neveljük, nem vagyunk szigorúak, hagyjuk hogy gyerek legyen, de azért nyilván vannak szabályok.

Eddig nem volt gond, dackorszak csak fogalomként létezett. Azt figyeltem meg hogy mióta oviba jár (április), azóta lett ilyen. Biztos hogy ez már a dackorszak, plussz el tudom képzelni hogy ezeket a viselkedés formàkat az ovisoktól is eltanulta. Sose tudta hogy kell duzzogni, most meg művészien elő tudja adni 🙄

6 éves korra félsüket lesz,19 évesen pedig elmúlik? Ajajj, nem túl jó kilátások 😂

2019. júl. 20. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!