Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Férfiként, egyedülállóként...

Férfiként, egyedülállóként hogy nevelhetném egyedül a saját gyermekemet?

Figyelt kérdés

Szóval itt vagyok a 20-as éveim elején, és azon gondolkodom, hogy van e arra lehetőség, hogy egyedül, saját gyermeket neveljek, aki vér szerint az enyém?

Hiszen az anyának is vannak jogai, és nem tudom, ez hogy tudna működni, van e erre esély egyáltalán? :O

Béranyaság, vagy... nem tudom :D


2020. jan. 3. 17:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%
Mert egy gyereknek szüksége van anyára. Apára is, de anyára hatványozottan. Anya és apa nélkül a gyerek sérült lesz. Ha ezt nem éred fel ésszel, akkor minden túlzás nélkül beteg vagy.
2020. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Most őszintén, te akarsz gyereket, de azt a kisgyereket nem sajnálod, aki ovisként megkérdezi, neki miért nincs anyukája. Igen tudom, más okból is lehet egy szülős család, válás, haláleset, de ott is sérül a gyerek és szomorú. Te eleve hátránnyal indítod, mert neked egyedülállóként kell. Kicsit önző vagy.
2020. jan. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Gyere, tölts egy kis időt az én gyerekemmel(játszóház, programok) Szerintem csak elméletben vonz téged a szülőség, nekem is csudijónak és könnyűnek látszott kívülről, előre elképzeltem milyen gyerekem lesz(hasonlít az enyémre a természete), majd micsoda összhang lesz köztünk, erre totál más természet, nyitott, eleven, pörög, hatalmas társaságigénye van és be nem áll a szája, mászik, puszilgat, folyamatos figyelmet igényel.. sokat kellett változnom, hogy kijöjjünk, már van összhang, de így is lefáraszt, mert más típus.


Egyedül nevelem, apa nincs képben, sok előnye van ennek, nem kell vitáznom, hogy a másik ne üsse meg, ne mondja hogy buta/rossz, de nagyrészt rémes, kevés a kettő én is érzem, ő is érzi. Ha valami szuper történik velünk, nem tudjuk kinek elmondani, ha valamiben ügyes, csak nekem tudja elmesélni, nagyon hozzám nő..


Ráadásul bébiszittert nehéz találni, a gyerekem csak nekem fontos, ez ijesztő, nyomaszt, hogy mi lesz, ha valami történik, munkából csak én tudok kiszakadni hozzá..


Ha egy rossz apa és az egyedüllét közt kellene választanom, az egyedüllétet választom, de ha lenne esélyem szerelemre, hasonló nevelési elvekkel és világnézettel rendelkező párt találni azt tenném.


Sok jó dolog van az egyedülálló szülőségben, de rengeteg rossz és ijesztő dolog is.. és akkor aztán biztonságos viszony kialakítása az ellenkező nemmel még szóba sem került, ki tudja hogy milyen sebet okoz a gyereknek a 0 apakép nálunk..

2020. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%

Fogadj orokbe egyet


Amigy a beranya is meggondolhatja magat barmikor 😂

2020. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Magyarországon gyermekelhelyezési per esetén elsősorban az anya javára döntenek. Ha kicsi a gyerek, akkor mindenképpen. Hogy egy kicsit pontosabban fogalmazzak a jogász végzettségű férfi rokonom nem tudta elperelni az anyjától a gyereket.


Mondjuk érdekelne, elnézve a sok idiótát a világban, hogy mi is a problémád az anyák jogaival. Elnézve a rengeteg brutálisan agresszív embert, alkoholistát, azt aki ráment a lyukra, aztán meg a gyerek meg anyuka csak egy darabig jó, a bármilyen érdekkapcsolatot, elnézve külföldre hurcolt gyerekeket, ésatöbbi.

Nem mondom, hogy minden nő alkalmas az anyaságra, vagy jól csinálja.

Azt hogy a nőkkel mi bajod van, te tudod.

Szerintem ha huszonéves vagy, foglald el magad valami értelmes dologgal, és ne álmodozz.


Amennyiben ez a gyerek és a nő már megvan és éppen ötleteket próbálsz szerezni az elpereléséhez, csk gratulálni tudok.

Egyébként huszonéves férfiként nem tudom elképzelni hogy bírnád 0-24-ben egy csecsemővel, vagy 0-3-6 éves korig egy gyerekkel.

2020. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Nem vagy te képben egy gyerek nevelesét illetően. A 13-as jól mondja. El sem tudod te képzelni, mennyi lemondással és kompromisszummal jár, főleg egyedülállóként. Vagy úgy gondolod, lesz valahogy egy gyerkőd, aztán majd a szüleid (nagyszülők) nevelik fel?

Férfi létedre bőven van még időd gyermeket nemzeni és felnevelni.

2020. febr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!