Van itt olyan kismama, aki úgy döntött, hogy örökbeadja nem kívánt terhességből születendő babáját abortusz helyett?

Figyelt kérdés

A nyílt vagy a zárt örökbeadást választottátok?

Sikerült megfelelő örökbefogadó szülőket találni?



2020. jún. 14. 19:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%

Pedig igaz. Es en mindig azt a kerdest teszem fel, az egyedulallo anyakat miert nem tamogatjak? Miert csak a nagycsaladosok kapnak mindenfele kedvezmenyt?

Ertem, h egy gyereknek apa kell meg csalad, de akkor is ugy erzem, itt nalunk nagyon magukra vannak hagyva az egyedulallo nok, plane ilyen helyzetben:(

2020. jún. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%
Pedig nem iyg van. Valahol olbastam egyszer, hogy a legtöbb örökbe adó anya kapcsolatban el és a második vagy többedik gyerek az, akit orokbead, miközben az elsőt neveli.
2020. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es, küldök egy virtuális ölelést neked!

Tartod még az "anyáddal" a kapcsolatot?

Azóta lett már gyereked, vagy tervezed?

Próbálj meg abban hinni, hogy ennek így kellett történnie. Semmi a világon nem történik ok nélkül. Még a szörnyűség és a rossz sem.

Ki tudja, mi lett volna ha... Lehet, még nagyobb szörnyűség! Ilyen "nagymamával"?

Sajnos el kell fogadnunk a sorsunkat, bármilyen nehéz is, különben hogyan is élhetnénk tovább?

2020. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%

Én őszintén csodálom azokat, akik így tesznek.

Sok ismerősöm van, akik nagyon jómódban élnek, és inkább elmentek abortuszra, mert nem "engedhettünk meg magunknak még egy gyereket". Értsd, ha megszüli nem tud évente külföldön nyaralni, nem tud új autót venni stb, ezért nyilván olcsóbb, és egyszerűbb az abortusz.

Viszont ha kihordja, azt látják az ismerősök, és utána majd kérdezgetik, hogy hova lett a gyerek, és bevallani, hogy örökbe adta, na az ciki. Na meg minek kínlódjon vele 9 hónapig, ha úgysem akarja megtartani?!

Én ha ilyen helyzetben lennék, hogy tuti nem tudnám felnevelni, inkább megszülném, és odaadnám egy olyan családnak, akik nagyon vágynak gyermekre, de nem lehet nekik. Több éves várólista van. Sok olyan családot ismerek, akik örökbefogadtak gyereket, és nagyon szeretik, nagyon jó dolog ez, szerintem.

2020. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is tisztelettel nézek azokra, akik örökbeadják a gyereküket és azokra is, akik örökbefogadnak. Ezek a gyerekek kétszer kapnak esélyt; a szülőanyjuktól az elévülhetetlenül legfontosabbat: az életüket, utóbbiaktól pedig: az Életüket. Sokszor sokkal jobb szülők az örökbefogadók, mint a saját gyereküket nevelők, türelmesebbek, hálásabbak, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. S ha lelkiismeretfurdalást érzel, hogy milyen lehet "annak a másik nőnek", kérlek gondolj bele abba is, milyen lenne a Te gyerekednek "annál a másik nőnél". Egzisztenciális egyenlőség, esélyegyenlőség sajnos nem létezik, ideális világot nem teremthetünk, de talán jobbá tehetjük. Gondolkozom a dolgon úgy, hogy van már kettő ..
2020. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%

"Meggyőződésem, hogy ha minden nő teljes egzisztenciális biztonságban élne, egy szerető férjjel az oldalán, senki sem adná oda a kisbabáját másnak, hogy nevelje fel. "

Ez egy oltári nagy marhaság!


A legtöbb nő, aki elmegy abortuszra simán fel tudná nevelni a gyereket, csak kényelmi szempontok szerint dönt így. Nagyon sok ilyen nőt ismerek, még dicsekednek is vele, hogy ők szegények min mentek keresztül, és milyen szemétség volt, hogy bizottság elé kellett menni, ahol próbálták lebeszélni, mert mégis kinek mi köze hozzá? És akkor neki nem lehetne minden évben új kocsija, meg nem tudnának külföldön nyaralni.

Persze kérdés, hogy a kijelentésedben az egzisztenciális biztonság mit jelent. Van akinek már a havi 150.000-es fizetés is az, van akinek meg a millió is kevés.

2020. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de nem tudom mit kell itt utálkozni, csak mert van aki tud eléggé reflektálni a helyzetén és belátja, hogy neki most éppen nem való gyerek. Nem csak anyagi okai lehetnek annak, hogy valaki miért nem akar gyereket. Szerintem aki nem akar annak ne is legyen. Sokkal jobb az abortusz, mintha mások lenézése miatt inkább felneveli amikor egyáltalán nem is akarja. Annyi ilyen sztori van, ahol azt mondják, hogy jobb lett volna ha elveteti őket az anyjuk mert nagyon rossz gyerekkoruk volt.


Tizenévesen én is azt gondoltam, hogy ha esetleg teherbe esnék, tuti örökbe adom. Mondjuk anyukám tuti abortuszra küldött volna. Ma már belátom, hogy egy gyereket örökbeadni egyáltalán nem olyan könnyű lelkileg, mint amilyennek elképzeltem és teljesen megértem, hogy ha ezt valaki nem akarja végigcsinálni. Én nagyon félek a szüléstől és a terhességtől. Egy vérvétel előtt 3 napig nem tudok aludni. Arról nem beszélve, hogy én is meg párom is olyan depressziósak voltunk utóbbi időben, hogy magunkról is alig tudtunk gondoskodni, egy gyereket egyáltalán nem bírtam volna ki.

2023. szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!