Védetté válok a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
A 15 éves húgom várandós, így vagy gyám kell a babának vagy pedig a kórházban kell hagynunk. Én lennék az esélyes gyámja a babának, 1,5 éve ugyanazon a helyen dolgozom. Ha bejelentem a helyzetet kirúghatnak vagy várjak ameddig megszületik és utána tegyem? Szeretnék segíteni de félek ha kirúgnak akkor ugyanúgy nem lenne esély hazahozni. GYED és GYES között rengetek a különbség... Előre is köszönöm.

2020. jún. 29. 15:34
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
73%
Egy Szoval nem mondtam, hogy a kettő együtt. Vagy vagy.
2020. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

31!


Valóban?

"Szerintem örökbe fogadhatod a babát és gyamja is lehetsz családtagként."


ÉS. Nem vagy. És-t hasznaltal. Eg azt jelenti, a ketto egyutt.

2020. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
12%
Ezt te értelmezed felre. Jelentése: És az is lehetsz akár, ha azt szeretnéd. Továbbra sem jelenti, hogy a kettő egyszerre. Lehet, hogy félreérthető a megfogalmazás.
2020. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hanem biztos.
2020. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
30%

[link]

Esetleg ez nem lenne jó megoldás?

2020. jún. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
84%

35!


Ehhez az kell, hogy az anya lemondjon a gyerekről a kerdezo javára és ezt a gyámja is jóváhagyja.

Amúgy beteges dolog, mimdenki élete tönkre mehet bele, pláne a gyereké

2020. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
85%

Bocs 36-os de az nem beteges amit a kérdező akar??Csak kérdezem..Nem vitatkozni szeretnék.amúgy nem is értek ehhez mert nálunk a családba nem volt ilyen.

Örökbefogadó vagyok.

De szerintem a gyerek élete már el van szúrva.

Esetleg nyílt vagy titkos örökbeadás megoldás.Ha a gyerek érdekeit nézzük.Ez a saját véleményem.Bocs.

2020. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
29%

37!


Számomra nem teljesen világos, mit akar a kerdezo. Segíteni a testvérének a ygereket nevelni vagy megkaparintani azt. Első eset a jó megoldás.

Az örökbeadás jó lehet, de azert gondolj bele, az a 15 éves anya lesz és pár év mulva lehet hogy ő lesz a legcsoadatosabb, leggondoskodobb anyja annak a gyereknek. Orokbeadasra nem szabad kényszeríteni senkit

2020. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
81%

Jaj dehogy kényszeríteném.Isten őriz.Áááá.

De így a gyerek nem lesz ráncigálva??Vagyis a családba fogadás esetén??

Én inkább egy biztos pontott javasolnék mert ez a bizonytalanság nem jó a gyereknek akár hány éves.

Szeptember 1-től nem lesz kötelező a felkészítő tanfolyam.Pedig sok hasznos dolgot tud meg az ember belőle.

Ha tudnák kezelni a családon belüli örökbefogadást nem lenne probléma.

De ez minden családtagon múlna.

Ezt így nem lehet megmondani ki hogyan tudja feldolgozni ,kezelni.Szerintem az idő tudná megmondani.

Amúgy is az örökbefogadás egy speciális helyzet.Főleg idősebb gyereknél.

De ha a gyerek már kiskorától ebben nő fel neki ez lesz természetes.Csak nem szabad titkolni.Semilyen formáját.

2020. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
84%
Azért javasolnám az örökbefogadást mert a kérdezőnek jócskán van mit tanulnia gyereknevelés témában ha ennyire nem tud mit kezdeni a húgával sem. Ráfogja, hogy mindig is problémás volt és ennyi de egy gyerekhez nem lehet így hozzáállni, senki nem lesz csak úgy problémás. Mindig nagyon komoly szülői hiba van mögötte ha egy 15 éves kislány ennyire elkallódik. Amíg a kérdező ezt nem akarja tudomásul venni és nem tanul nagyon nagyon sokat a megfelelő gyereknevelésről addig én biztos, hogy nem bíznám rá ezt a babát.
2020. jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!