Aki támogatja a melegek örökbefogadását, a heterókkal teljesen azonos jogokat adna?

Figyelt kérdés

Az örökbefogadás legtöbb esetben sorszám rendszerrel működik. Az érdekel, hogy a támogatók, a hetero szülőkkel egy "kalapba" tennék a melegeket (vagy egyedülállókat), es ugyanannyi eséllyel kaphatnának egészséges, fehér bőrű újszülöttet, mint a heteró házaspárok, vagy ők csak azon gyerekre lennének jogosultak, akiket a heteró párok nem visznek?

Mert én ebbe azt látom, hogy valakinek a joga mindenképp sérül. Az újszülötté, aki kaphatna anyát, apát, vagy a melegeké, egyedülállóké, akiknek csak a problémás gyerekek jutnak.

(Ismerek pár gyermekotthont, ahol 12 év alatt nem lehetnének gyerekek, mégis vannak, ott pl. a 10 éves kislányok simán orális szexelnek az otthon falain kivül a helyi pedofillal mondjuk fél doboz cigiért. Ezt nem azért jelzem, hogy a gyermekvédelem hianyossagait firtassuk, csak gyakori érv szokott lenni, hogy a melegek olyan gyereknek adnak esélyt, akinek más nem, de látva ezeket a gyerekeket, erősen kétlem, hogy kapkodnának értük.)


2021. jan. 9. 07:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%
Miért "eleve hendikepes"? Az megvan, hohy örökbefogadás után is el lehet válni?
2021. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ezzel a lekezelo, flegma stilussal vegyel vissza, nem hiszem hogy raszolgaltam.

Igen, "megvan", ahogy a melegek is elvalhatnak, kulon mehetnek.

A hendikep meg teny, kamaszként minden orokbefogadottban felmerul, hogy o miert nem kellett a verszerinti szuleinek. Emellett a magzati anya-gyerek gyerek kapcsolatnak is van par pszichologiai vonatkozasa, ami sebet ejt, akkor is, ha a vilag legjobb szulei fogadjak orokbe.

2021. jan. 9. 15:58
 13/18 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanmár. Kb 100 kamaszból 99ben felmerül, hogy orokbefogadtak, akkor is, ha nem így van. A stílusommal a világon semmi baj nincs.
2021. jan. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

Igen, mindenképp egyenlő jogokat adnék. Egyébként jelenleg sem "joga" a gyereknek a kétszülős családban élés, mert akkor az egyedülállóktól el kéne venni a gyereket, és kiutalni olyan helyre, ahol két szülő van. Hanem ehelyett "érdeke" a gyereknek, hogy a vérszerinti két szülőjével éljen - ezért is kellene elsősorban a családvédelmet, gyermekvédelmet csúcsra járatni, még akkor is, ha ezzel, mint leendő örökbefogadó magam ellen is beszélek, hisz így kevesebb gyerek lenne a rendszerben.

Namármost a gyereknek érdeke ugyan a kétszülős családban élés, elsősorban a vérszerinti szüleivel, de ez rengeteg különböző okból nem megvalósítható, és ha a vérszerinti családból kikerül a gyerkőc, akkor nagyon-nagyon optimális állapotban kell lennie ahhoz, hogy kétszülős családba kerülhessen örökbefogadásra, hisz mint tudjuk, a legtöbb jelentkező szülő egészséges, lehetőleg fehér csecsemőt szeretne. A kicsit idősebb, kicsit betegebb, kicsit sötétebb bőrű gyerekek nem ilyen szerencsések. Ha az egyedülállók vagy ha úgy tetszik, a melegek örökbefogadási lehetősége teljesen egyenlő lenne a heteró házasokéval, azt jelentené, hogy alapvetően megnőne a várakozási idő az egészséges fehér csecsemőkre, pedig egyébként ez most sem kevés, simán lehet 4-5 év. A várakozási idő kitolódása valószínűleg magával hozná, hogy minden szülő, köztük a heteró házasok is nyitottabbá válnának a hendikepesebb gyerekekre. Tehát ha egy kicsit beteg, kicsit idősebb, kicsit romább gyerek számára keresne épp szülőt a tegyesz, rögtön sokkal-sokkal több öf-ra jelentkező szülőből tudnának válogatni, így a hendikepes gyerekek is jobb eséllyel kerülnének családba, akár az optimálisabb kétszülősbe is. Mert most ugye az van, hogy megyei listán kb. esélytelenek, az országos listán csak addig van némi esélyük, amíg nem kell engedélyért kunyerálni Novák Katalinnál, de amint kiesnek a sorból a még engedélyes egyedülállók, a legutóbbi törvénymódosítással már nem lesz helyettük más jelentkező, így a gyerekek szívják meg a legjobban. Igaz ugyan, hogy egyre nő a külföldre örökbeadottak aránya, de szerintem ez nem jó stratégia, és így sem biztos, hogy családra találnak.

Ráadásul ez a sok-sok körös eljársá egyáltalán nem rövid idő. Amíg telik az idő, a gyerek egyre idősebb lesz, és sokkal rosszabb esélye van ám a családra egy 3,5 évesnek, mint egy 1,5 évesnek. Arról nem is szólva, hogy ez alatt az idő alatt is csak gyűlik a kis puttonyában a sok-sok trauma.

Szóval szerintem a gyerekek csak nyerhetnének rajta, ha minden egyedülállónak a heteró házasokkal azonos jogaik lennének az öf-ra.

2021. jan. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Azonos jogokat adnék. Úgyis a gyereknek keresnek családot, és nem fordítva. Simán el tudok képzelni olyan gyereket, aki egyedülállóknál vagy homoszexuális pároknál lenne a legjobb helyen, nem mindenkinek az átlagos a legideálisabb. Meg ez csak egy faktor, ott egy csomó másik, pl. anyagi helyzet, lakókörnyezet, tágabb család hozzáállása, foglalkozás, kultúra.

De igazából én a béranyaság intézményét tenném legálissá. Persze az is rengeteg problémát vetne fel, nagyon szigorúan kéne kontrollálni. De egy működő megoldás lehetne.

2021. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is azonos jogokat adnék.
2021. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Azonos jogokat adnék én is, most hogy valaki homo-hetero, fehér-fekete, az mit vétett? Nem tehet róla, hogy aként született...
2021. jan. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez nem így működik. Mivel sokkal több az örökbefogadásra váró, mint ahány gyerek van, ezért gáz persze, de a piac diktál és _azonos mértékben alkalmas (pszichésen, anyagilag) lehetséges szülőket feltételezve_ szerintem a gyerek mindenképp egy apával és egy anyával járna jobban. Ettől függetlenül persze legyen mindenkinek ugyanolyan _joga_ örökbe fogadni, de ez egy mínusz pont a sorrendben ugyanúgy, mintha nem lenne elég nagy a lakása vagy fél lába lenne, és abból kéne elszántsággal kihozni a legjobbat. Így nekik a kevésbé kelendő gyerekek jutnának, ahogy most az egyedülállóknak. (Az is tök mindegy, hogy a szülőséghez meg nem kell sorszám meg alkalmassági, az örökbefogadáshoz azért csak jó, hogy a gyerek érdekét nézik és ha van objektív szempontok szerint még alkalmasabb jelentkező, akkor azt választják neki.) Szerintem azok a melegek, akik tényleg bevállalják, nagyon szerető jó szülei tudnának lenni azoknak a gyerekeknek, akikért kevésbé kapkodnak.
2021. febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!