Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Nevelőotthonból lehet örökbe...

Szereka kérdése:

Nevelőotthonból lehet örökbe fogadni? Él egy csodálatos, durcás, játékos, aranyos kislány, akit szívesen örökbe fogadnék, de legalább a nevelőszülője szeretnék lenni. Nem tudom, hogy merre induljak. Van ebben valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
A kisfiam osztályába jár egy kislány, akivel kezdettől fogva különleges barátságot ápolok. Később tudtam meg, hogy egy Nevelőotthonban él. Három testvére van, egy nővére, egy bátyja és egy huga. Mindegyikük különböző édesapától. Amennyire tudom, az édesanyja látogatja őket. Szeretném örökbefogadni, vagy ahogy fentebb is írtam, a nevelőszülőjévé válni. Van két gyermekünk, anyagilag nagyon jó körülmények között élünk és mivel az egyik gyermekem élsportoló, főállású anyaként "dolgozom". Tisztában vagyok azzal, hogyha nevelő szülő vagyok, akkor bármikor elkerülhet tőlem a kislány, de szeretnék neki teljes életet biztosítani. Szeretnék vele otthon tanulni, hogy jó tanulóvá váljon, meg szeretném mutatni a világot, szeretnék számára adni egy csodás szobát és mindent, amit csak erőnk, időnk enged. Nem akarom elszakítani a testvéreitől, és az édesanyjától sem. Egyszerűen csak tudom, hogy nem véletlenül találkoztam vele és tudom, mennyire bánnám, ha nem próbálnék mindent megtenni érte.

2021. febr. 9. 11:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Akit látogat a vérszerinti szülő, az nem örökbefogadható!


Nevelőszülő az lehet, aki alkalmas rá (pszichológiailag, lakhelyileg, anyagilag, stb).


Nem úgy van, hogy te azt a gyereket akarod nevelni.


Plusz: a nevelőszülő feladata, hogy rendes otthont és oktatáshoz való hozzáférést biztosítson a nevelt gyereknek, valamint: kapcsolattartást a vérszerinti szülővel/szülőkkel.


Nem kötődhetsz hozzá erősen, hisz vannak szülei!!

2021. febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
88%

De mit akarsz a telefonhívással??


Nem fogják odaadni neked a kislányt csak úgy...


1. Nem örökbefogadható, mert nem mondtak le róla, hisz látogatják.

2. Ha el is végzed a tanfolyamot, nem kérheted, hogy azt a kislányt adják neked oda.....

2021. febr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Kedves 11-es tökéletesem értem és gondolom hogy kedves fogadtatásban nem fogok részesülni, ezért szeretném megtervezni hogy próbálom meg. Én nem a szüleimmel nőttem fel, rokon nevelt fel. Nem akarok senkit meggyőzni ezen a fórumon, mert csak véleményeket szerettem volna hallani, de ha valami oknál fogva vissza tudná venni őket az édesanya, elengedném vele mert muszáj, nyilván nagyon fájna, de támogatnám tovább ahogy tudom.
2021. febr. 9. 14:39
 14/26 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, Kérdező, de érdemes lenne kicsit leszállnod a rózsaszínű felhők közül a földre, mert amit te elterveztél, legfeljebb egy romantikus regényben vagy egy Disney-mesében működhet, a valóság nagyon nem ilyen szerencsére.

Miért hívnád fel a nevelőotthont? Mit mondanál nekik? Úgy tervezed, hogy előadod ugyanezt, amit itt, mire az igazgató azt mondja, tessék, itt a kislány, vidd? Ez nagyon nem így működik.

Először is, alapvető, hogy elvégzed a képzést. Anélkül szóba sem állnak veled. Utána, ha el is intézhető, hogy ezt a kislányt adják neked, csomagban vele jönnek a tesói is, anélkül nem megy. Ráadásul amennyire tudom, az ingatlanodnak akkorának kell lenni, hogy a gyerekeknek nemenként külön szobát tudj biztosítani, ahol az egy gyerekre jutó terület minimum 6 négyzetméter. Van akkora a lakásotok, hogy ilyen előírásokkal elférjen a sajátotok mellett még plusz négy gyerek?

A gyerekért járó támogatást meg nem ajánlhatod fel. Az lesz a te fizetésed. Olyan sincs, hogy egy óvónő vagy egy irodai alkalmazott lemondjon a fizetéséről. Persze miután felvetted a fizetésedet, annak adod tovább, akinek akarod.

Bocsi, de az állami gondozott gyerekeket ma már nem úgy kezelik, mint Twist Olivért, hogy aki kapja, viheti őket.

2021. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%
A telefonhívásnak kb annyi értelme van, mintha én hivnqqlak fel téged, hogy figyi Gizi, a kisebbik fiad, a Pityuka olyan aranyos, holnaptól én akarom nevelni.
2021. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Igazából azt gondolom hogy az a baj hogy ti már nem hisztek semmiben. Nem elek rózsaszín álomban es szerintem az ilyen stílus teljesen fölösleges. By the way akkor házunk van hogy egy focicsapatot is el tudok tartani és 19 éves koromtól azért dolgozom h jó életet biztosíthassak a gyerekeimnek ha már nekem nem volt.

Köszönöm a válaszokat meg fogom találni a módját annak hogy olyan embereket neveljek akik nem offenzíven nyilatkoztatnak ki és akikben még van remény.

2021. febr. 9. 17:50
 17/26 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen mindegy, a gyik felhasználók miben hisznek, a törvény az törvény a mi hitünktől függetlenül. Nyugodtan hívd fel a nevelőotthont az ötleteddel, nekik remélhetőleg már hinni fogsz.
2021. febr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, a tündérmesékben nem hiszek, az pedig, amit te kitaláltál, ez a szint.

Gyereket nem lehet csak úgy kivenni a nevelő otthonból -annak is oka van ám amúgy, hogy ott van és nem nevekonszuloknel, hiszen ma az a normális vonal, hogy családi körülményeket próbálnak meg biztosítani ezeknek a gyerekeknek. Lehetsz nevelő szülő, de nem Katikát fogják kiadni neked, hanem más gyerekeket, többes számban. Örökbe meg nem lehet fogadni, hiszen az anyja nem mondott le rola.

Amúgy meg a gyereknek egyetlen oldalát látod, azt, hogy milyen veled meg az iskolában. Ha nevelő otthonban van, súlyos magatartási problémák is lehetnek ám a háttérben.

Örülök hogy anyagilag jó a háttered, mostmar csak az értelmi szinten kell dolgozni, hogy sikerüljön megérteni, Magyarorszagon élsz, a kétezres években és itt még vannak a szabályok és a törvények mindenre. Közé nincs ennek a reményhez, meg offenzív gondolkodáshoz, csupán a valósághoz van köze.

2021. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nem hülyeség, amit kitaláltál, de előreszaladtál az álmodozással. Talán kisebb lépésekben jobb gondolkodni, mint azon, hogyan tudnád máris magadhoz költöztetni. De addig jó az ötlet, hogy odamész, érdeklődsz, informálódsz. Egyelőre legyél a barátja, mentora, egy támogató "nagynéni" vagy "keresztanyu", akire számíthat, aki fokozatosan meghívja szülinapokra, ha kéri, beszélget vagy tanul vele, nyáron talán már elengedhetik kirándulni, és esetleg fizeted olyan különóráját vagy a kabátot, amire nem futná - mindezeket persze egyeztetve a jelenlegi gondozójával. Ha meg még hónapok múlva is, már átlátva mire vállalkoznál, mindig az a vágyad, hogy a nevelőszülője, gyámja vagy netán örökbefogadója legyél, az úgysem megy egyik napról a másikra, de egyelőre szánj arra időt, hogy ismerd meg őt is jobban meg, a körülményeit is, meg próbálkozz tisztelettel összebarátkozni azokkal, akik most gondoskodnak róla, meg térképezd fel a lehetőségeket, amikre biztos sokkal jobban rálátnak ott helyben, mint itt mi egy anonim fórumon.
2021. febr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
19es! Látogatja az anyja, nem örökbefogadható a kislány!!
2021. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!