Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Nevelőotthonból lehet örökbe...

Szereka kérdése:

Nevelőotthonból lehet örökbe fogadni? Él egy csodálatos, durcás, játékos, aranyos kislány, akit szívesen örökbe fogadnék, de legalább a nevelőszülője szeretnék lenni. Nem tudom, hogy merre induljak. Van ebben valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
A kisfiam osztályába jár egy kislány, akivel kezdettől fogva különleges barátságot ápolok. Később tudtam meg, hogy egy Nevelőotthonban él. Három testvére van, egy nővére, egy bátyja és egy huga. Mindegyikük különböző édesapától. Amennyire tudom, az édesanyja látogatja őket. Szeretném örökbefogadni, vagy ahogy fentebb is írtam, a nevelőszülőjévé válni. Van két gyermekünk, anyagilag nagyon jó körülmények között élünk és mivel az egyik gyermekem élsportoló, főállású anyaként "dolgozom". Tisztában vagyok azzal, hogyha nevelő szülő vagyok, akkor bármikor elkerülhet tőlem a kislány, de szeretnék neki teljes életet biztosítani. Szeretnék vele otthon tanulni, hogy jó tanulóvá váljon, meg szeretném mutatni a világot, szeretnék számára adni egy csodás szobát és mindent, amit csak erőnk, időnk enged. Nem akarom elszakítani a testvéreitől, és az édesanyjától sem. Egyszerűen csak tudom, hogy nem véletlenül találkoztam vele és tudom, mennyire bánnám, ha nem próbálnék mindent megtenni érte.

2021. febr. 9. 11:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
55%

20. Értem, hogy nem örökbefogadható. Azért írtam, mert van egy öreg barátnőm, akire addig-addig (értsd évek) bízták rá a éjszaka műszakozó, egyik szenvedély- másik krónikus beteg és elég csóró szülők, mint másod-nagynénire (szóval nem egyenesági rokonra) a gyereket, hogy vigye-hozza ide-oda, amíg előbb hozzá költözött, majd hivatalosan is a gyerek gyámja lett. Bár addigra már több éve teljesen vele lakott, ő járatta iskolába, ruházta, etette, vitte orvoshoz, ha kellett, csak most már aláírásokért sem kell rohangálnia a szülőkhöz. És a gyerek továbbra is tudja, kik a szülei, nagyobb testvére is van, és továbbra is tartja mindegyikükkel a kapcsolatot.

Azért írtam, hogy vagy így vagy úgy. Természetesen egy gyerek nem menhelyi kiskutya, hogy rámutatva csak úgy hazavigyék az új gazdik :) és nevelőotthonnál ez nem tudom, hogyan működik. De türelemmel és nem tolakodva kialakulhat egy szorosabb kapcsolat, ami HA minden érdekeltnek segítség, akkor lehet megkeresni közösen a lehetőségeket, vagy HA nem ez a jó út a gyereknek vagy nincs rá mód, marad egy külső mentori szerep, barátság, az is sokat tud jelenteni. Közben meg Kérdező is megtapasztalhatja, tudja-e ezt elég kitartással, szívvel és idővel vállalni a sajátjai mellett.

2021. febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ha már a gyerek hivatalosan is a szakellátásban van, akkor ez nem járható út. A te történetedben a szülők bízták rá a nénire a gyereket, de itt az anyuka még csak nem is ismeri a Kérdezőt.

Egyébként gondoljatok csak bele: ezzel az erővel bárki magához édesgethet egy amúgy is szeretethiányos és mindenféle traumával küzdő kisgyereket, akit utána úgy ad el prostituáltnak, vagy éli ki rajta a perverz vágyait, ahogy akarja. Nem véletlenül vannak nagyon szigorú előírások arra, hogy ki hozhatja ki őket.

2021. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
57%

Hát igen, utolsó... Akár lehet rossz szándéka is a kérdezőnek.. Itt meg kéri a tippeket, hogyan férkőzhetne közelebb a kislányhoz... Nem lehet tudni. Neten keresztül meg főleg nem.


Az a lényeg, hogy nem fogják odaadni a gyereket csak azért, mert tetszik. Szép is lenne..

2021. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
31%
Nem akartam valami ragadozónak tippeket adni. Írtam, hogy a gondozókkal és/vagy szülőkkel (bár gyanítom, az előbbiek döntenek nagyobb részben, nem tudom) egyeztetve, együttműködve lehetne jó kapcsolatot kialakítani. Egy osztálytárs anyukája szerintem könnyen leellenőrizhető személy. Vagy egy nevelőotthonos gyerek folyton gondozói felügyelet alatt kell legyen, nem mehet sehová sulin kívül? Nem tudom.
2021. febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
85%

24! Lakótelepen lakok. Van itt egy nevelőszülő, 4-5 gyerek van nála. A kisebbek (6-9 évesek) egész nyáron lent vannak déltől estig a parkban. Még egy kis víz sincs náluk, felügyelet nulla!

Nekem is van egy kislányom, sokszor a 2 lány hozzám csapódik. Sokszor hitték már azt, hogy mind a 3 lány az én gyerekem.

Nagyon sajnálom őket, szép, szőke kislányok.. Főleg a kisebbet bárki elvihetné,aki ad neki egy kis édességet. Szó szerint!!!


Nem értem, hogy nem félti őket a nevelőszülő...... Igazság szerint tesz rájuk.

2021. febr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

Rossz olvasni ezt a sok kommentet, mikor csak egy ártatlan kérdést tettek fel. Sajnálom, hogy ide jutottunk. :(



Kérdező, írtam neked privátban.

jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!