Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy szülés mitől lehet trauma,...

Egy szülés mitől lehet trauma, és mitől lehet csodás?

Figyelt kérdés

Van, aki traumaként éli meg, valaki pedig a világ legcsodálatosabb dolga és ha kellene, akár százszor is végigcsinálná újra meg újra.


Tudom, hogy minden ember más, de ez mitől van, vagy mitől lehet?


Esetleg te hogy élted meg? Traumaként vagy csodálatos dologként? És miert?



2019. nov. 7. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Mindkettőben volt szerencsém. A nagy csodálatos volt, szuper szülésznő, könnyű szüles.

A második trauma volt, nehéz es piszkosul fájt, pedig gyors volt az is. Mégis azt a borzasztó fájdalmat nem kívánom senkinek.

2019. nov. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Trauma volt mert sürgősségi császár lett. Inkább lelkileg viselt meg mint testileg.
2019. nov. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Én nem magát a fájdalmat éltem meg traumatikusan, bár tényleg borzasztó volt. Engem az viselt meg legjobban, hogy a végére gondok adódtak és az aggodalom miatt nagyon nehéz volt kezelnem egy amúgy is embert próbáló helyzetet. Úgy éreztem, hogy teljesen kiszolgáltatott helyzetben vagyunk a babával, és a párom minden igyekezete, támogatása ellenére se volt meg a biztonságérzetem. Egy szülés közben tényleg bármi megtörténhet és gyakran csak az orvosi szakértelem és a természet kegyessége dönt élet és halál között.
2019. nov. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az traumatikus ha feleslegesen, tájèkoztatàs nèlkül vegeznek beavtkozasokat.Vagy zsarolàssal, fèlelemkeltèssel kènyszerìtik ki a beleegyezèst. Ha bantalmazzàk az anyat szülès közben. Veszèlyeztetik őt ès/vagy a magzatot, mert a protokollt vagy a kènyelmet előbbre veszik az èrdekeiknèl.

Felemelő, csodàs èrzès lehet, mikor a szakemberek korszerűen felkèszültek, ès a szülő nô ès gyermeke èrdekeit helyezik előre. Ha nem.kell beavatkozas, akkor tamogatò , nyugodt legkört teremtenek, ha bevtkozas kell, akkor az anyát tájekoztatjàk es bevonják a döntèsekbe.

2019. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Nekem trauma volt. Főleg a fájdalom (ilyen iszonyatos fájdalmat elképzelni sem tudtam, hogy létezik), és hogy semmilyen befolyással nem vagyok a dolgok menetére, csak sodródom az eseményekkel és nem tudom, mikor lesz vége. Illetve hiába volt fogadott a szülésznő, nagyon nem azt kaptam tőle amit szerettem volna és amiben megegyeztünk. Így nekem rátett még egy lapáttal a kiszolgáltatottság, a megalázottság és sürgetés is. Emiatt nem is tudtam magam átadni a folyamatnak, állandóan kizökkentettek, valószínűleg emiatt maradt meg a pokoli fájdalom emléke ennyire élesen. Fél éves a lányom, mostanában tudom őszintén kijelenteni, hogy kihevertem és már nem ugrik össze a gyomrom amikor valamiről eszembe jut. Ha lesz második akkor biztos hogy másik doki és másik szülésznő, viszont a kórházzal meg voltam elégedve. Nagyon szerencsés aki ezt szép élményként éli meg. Természetesen a lányomért ezerszer újracsinálnám.
2019. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 khniki ***** válasza:
47%
Traumatikus akkor lehet, ha olyan történik, amire nem számítasz és nem tudod elfogadni. Nekem szép élmény volt a szülés, kb. Annyira fájt, amennyire képzeltem, nagyjából csendben voltam végig.
2019. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Szülés volt. Ennyi.

Nem volt se horror story, de nem volt az a rózsaszín mázas csillámpónis dolog sem, amire azt mondanám h"csodás"

Számomra ez olyan mint a szoptatás.

Semmi meghittet és kellemeset nem találok benne.

Olyan semilyen. Csinálom, mert a babának ez a legjobb.

De ennyi.....

2019. nov. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Trauma?

Nekem attól, hogy majd beleszakadtam úgy fájt, nagyon megkínoztak.. Aztan végül így is császár lett.

Nem a császár része zavar, a második remek volt kiirtak császárra és nem volt annyi nehézség. Így sem volt setagalopp, volt sok fájdalom és nehézség..


De az elsővel azokra rémes fájdalmak, sokszor rosszat álmodtam tőle.

Hónapokig minden nap eszembe jutott. Nagyon nehezen tettem magam túl. Most is kicsit gyorsabban ver a szivem.. Mi nők sokat bírunk. 💪

2019. nov. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A mai napig nem tudom, hogy lehet ez, de én a 42. hétben szültem a kisfiamat természetes úton 56 cm és 4100 gramm volt. 3 nappal a szülés előtt befektettek, nem tudtam enni, a pisilés csak csepegés volt, nem tudtam menni, pokoli fájdalmam volt, amit a gép nem mutatott. Az orvosok könyörögtek, hogy egyek, mert mi lesz így, hogy fogok szülni. Jó ha 3-4 falat sima kenyeret le tudtam nyelni, de többnyire azt is kihánytam, sőt még a vizet is. Majd beindult a szülés. Kérdezték, hogy hány percesek a fájások, mondtam, hogy nem tudom, nem számolom, úgyse hiszik el, hogy fáj. Úgy kerültem eleve az ügyeletes orvoshoz, hogy a nővér szólt neki, hogy nem ártana infúzió meg beöntés is valamikor. Aztán mikor megvizsgált kiderült, hogy végre eljött a mi időnk. Elvileg nekem akkor pokolian kellett volna, hogy fájjon, de az elmúlt 3 naphoz képest semmi volt. 24 óra előtt kerültem a szülőszobára, reggel 7re lett meg a kisfiam. Nem mondom, hogy nem fájt, de nekem az előzményekhez képest megváltás volt. Mikor meg kibújt az maga volt a csoda.
2019. nov. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent meg lehet élni traumaként, ez nagyon egyén függő.

Pl oktatókókórházakban előfordul, hogy megjelenik az orvos huszadmagával, hogy a hallgatók tátsák a szájukat. Valaki ebből annyira nem csinál gondot, hogy még büszke is rá, hogy a széttárt pináját 20an bámulják, más meg elsírja magát, hogy miért kellett ilyen helyzetbe hozni őt, mert mondjuk amúgy is szégyenlős és nem gondolta, hogy ezt az élményét ennyi idegennel megosztaná.

Mindenkinek más a fájdalomküszöbe, itt is olvasom, hogy valakinek egy bitang erős menstruációs görcsre hasonlít, míg más szétszakad belülről.

Szerintem a traumatikus élmény leginkább az, mikor az ember kiszolgáltatott, nem tudja mi történik, kicsit elcsúszik a kommunikáció, emiatt elbizonytalanodik, nincs egy biztató szó, hogy amit érez, az rendben van így, meg persze ezek a matuzsálem férfi szülészorvosok is tudnak olyan durván bánni az emberrel, beszólogatnak, hogy nem fáj az annyira, végig le se sz*rják az embert, csak a fináléra esnek be, aztán meg tartják a markukat a jó pénzért.

Nem beszélve mondjuk egészséget, életet veszélyeztető szitukról.

2019. nov. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!