Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Így lehet esélyünk örökbefogad...

Így lehet esélyünk örökbefogadásra?

Figyelt kérdés

Házaspár vagyunk, jó anyagi körülményekkel. Viszont van már két saját gyerekünk. Igazából lehetne több is, de én már semmiképpen nem szeretnék kihordani és megszülni egy gyereket. (Az utolsó terhességem és szülésem nagyon nehéz volt). Viszont férjemmel nagyon szeretnénk egy harmadik gyereket (mindig is ez volt a terv). Az örökbefogadás mellett döntöttünk, de a férjem szerint nem sok esély van rá, mert van már saját gyerekünk és képes vagyok még szülni. Ráadásul csak kicsi gyerek jöhetne szóba (akikre tudom, hogy sokan várnak), mert úgy tudom hogy a meglévő gyerekeimtől csak kisebb gyereket fogadhatnánk örökbe. A kisebbik lányunk 2,5 éves.

Lehet esélyünk, vagy automatikusan az kerül a lista elejére, akinek még nincs gyermeke?


2021. máj. 14. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudok róla sokat, de nézz utána a kor dolognak mégegyszer. Szerintem a meglévő gyerekeid csak akkor szempontok, ha egy gyerek pl kifejezetten igényli a kizárólagos figyelmet/gyerektársaságot
2021. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Az örökbefogadásnak nem feltétele az, hogy természetes úton ne lehessen gyereked, ahogyan vérszerinti mellé is sokan fogadnak örökbe.


Lépj be facebookon az Örökbefogadás. csoportba, sok hozzátok hasonló öf szülőt fogsz látni.

2021. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

1!


Alapfeltétel hogy a már meglévő gyereknél/gyerekeknél csak fiatalabbat lehet örökbe fogadni.


Kérdező


Nem kerültök a lista végére.

2021. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Na de tényleg beszélgess olyannal akik örökbefogadásra várnak, ilyen picire, ilyen jó körülmények közé és még gyerek sincs és hány éve! Rengeteg idő...
2021. máj. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mikor szültél, de gyanítom, hogy nem olyan rég, hogy megszépüljenek az emlékek. Szerintem várj még ezzel, hogy több idő elteltével is így gondolod-e. Én csak egy párt ismerek tulajdonképpen akiknek nem lehet gyermekük és nem is tudom hány éve várnak már és most hanyadikok a listán de tényleg rengeteg.
2021. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Krande ***** válasza:
28%
Ha mondjuk most jelentkeztek, amikor a kislányod 2,5 éves, és 3 év múlva kerülsz sorra, akkor a lányod már 5,5 éves lesz, tehát őnála egy négyéves is fiatalabb lehet.
2021. máj. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Krande!


A jelentkezésnél meg kell adni a gyerek korát.

2021. máj. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Van vér szerinti gyermekem is és örökbe fogadott is. Ha így érzitek, nyugodtan jelentkezzetek. Semmilyen hátrányotok nincs emiatt, hogy van is és lehetne is még gyermeketek. Ugyanúgy , ugyanolyan tempóban haladtok a listán előre mint a meddő házaspárok és igen még az is lehet, hogy az idő megszépíti majd a terhességed-szülésed körülményeit, esetleg "becsúszik" a 3. baba, de mivel amúgy is éveket kell várni és bármikor "kiszállhattok" a sorból, vesztenivalótok nincs! Hajrá hajrá! :) <3
2021. máj. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudj de én önzőségnek érezném 2 gyerek után beállni egy olyan sorba, ahol gyermektelen házaspárok éveket várnak arra, hogy megtapasztalhassák milyen egyáltalán szülőnek lenni.


Mintha kijönnél egy fine dining étteremből és utána beállnál a sorba a hajléktalanoknak tartott ételosztáshoz.

Vagy inkább mintha mozgássérülteknek osztanának elektromos kerekesszéket és te is beállnál érte, mert bár tudsz járni, azzal mégiscsak kényelmesebb a közlekedés. Nekem a pofám leszakadna.

2021. máj. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

9!


Ritka idióta példákkal jössz, de nyilván ez az intelligencia szinted....

2021. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!