Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Így lehet esélyünk örökbefogad...

Így lehet esélyünk örökbefogadásra?

Figyelt kérdés

Házaspár vagyunk, jó anyagi körülményekkel. Viszont van már két saját gyerekünk. Igazából lehetne több is, de én már semmiképpen nem szeretnék kihordani és megszülni egy gyereket. (Az utolsó terhességem és szülésem nagyon nehéz volt). Viszont férjemmel nagyon szeretnénk egy harmadik gyereket (mindig is ez volt a terv). Az örökbefogadás mellett döntöttünk, de a férjem szerint nem sok esély van rá, mert van már saját gyerekünk és képes vagyok még szülni. Ráadásul csak kicsi gyerek jöhetne szóba (akikre tudom, hogy sokan várnak), mert úgy tudom hogy a meglévő gyerekeimtől csak kisebb gyereket fogadhatnánk örökbe. A kisebbik lányunk 2,5 éves.

Lehet esélyünk, vagy automatikusan az kerül a lista elejére, akinek még nincs gyermeke?


2021. máj. 14. 14:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

9-es, én ezt nem feltétlenül érzem így. Én úgy érzem (bár nyilván mindenki így látja magát) hogy a férjemmel jó szülők vagyunk. A lehetőségeinkhez mérten mindent megadunk a gyermekeinknek, ami az életben hasznukra válhat. Adott esetben olyan gyermeket is bevállalnák, aki valamilyen szempontból hátrányból indulhat az örökbefogadók szemében. (Nagyobbik gyermekem enyhe fokú autista, folyamatos fejlesztésre járunk vele, amit az örökbefogadott gyermek szintén megkapna, ha bármi okból szüksége lenne rá).

Ezt csak azért írtam le, mert tudom, hogy sokan úgy látják ezt az egészet, mint te is, hogy ez valamiféle húspiac. Ahonnan egyesek (mint én is) pofátlan módon elhappolnák az "árut". És tudom, hogy vannak, akiknek csak a hibátlan áru kell, a tökéletesen egészséges, hófehér csecsemő. Holott elvileg az örökbefogadás nem arról szól, hogy a rászorulóknak gyerekeket osszanak, hanem hogy a gyerekek a lehető legjobb családot kapják.

2021. máj. 16. 13:30
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Holott elvileg az örökbefogadás nem arról szól, hogy a rászorulóknak gyerekeket osszanak, hanem hogy a gyerekek a lehető legjobb családot kapják."


Pont ez a lényeg. Szorítok, hogy mielőbb sikerüljön.

2021. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
55%
A lista "elejére" az kerül, aki legrégebben vár már. Szóval mikor jelentkezik valaki, az mindig a lista legvégéről indul. Viszont annak, hogy a listán hol álltok, nincs meghatározó módon köze ahhoz, hogy mikor ajánlanak ki nektek gyereket. Ez sokkal inkább attól függ, hogy milyen paraméterekre vagytok nyitottak. Az valóban igaz, hogy az újonnan családba kerülő örökbefogadottnak a legfiatalabbnak kell lennie, a testvérsorrend nem borulhat fel, és azt szeretik, ha legalább 1,5-2 év van a gyerekek között, tehát a kislányotok miatt most 1 év alatti gyermekről lehet szó. De a várakozási idő hosszú, így érdemes a határozatot mondjuk 0-3 éves korra kérni, és ha nyitottak vagytok esetleges betegségekre, lemaradásokra, de elsősorban a sötétebb bőrszínre, akkor hamarabb is sorra kerülhettek. A saját gyerekek számának és annak, hogy eü szempontból képes lennél szülni, csak a civil szervezeteknél van jelentősége, ott lehet, hogy több helyen sem fogadnának, mert szívesebben adnak még teljesen gyermektelen szülőknek babát. A tegyesznél viszont ez semmit sem számít. Azt viszont tudni kell, hogy náluk nagyon-nagyon ritka az 1 év alatti baba, inkább emiatt kell készülnötök némi várakozásra, de 1-2 év az öf-nál még egyáltalán nem számít hosszú időnek. Kitartás!
2021. máj. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!