Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 1 éves körüli örökbefogadott...

1 éves körüli örökbefogadott gyermek viselkedése?

Figyelt kérdés

Nem rég fogadtuk örökbe, a próbaidő megy.

Épp fogzik, emiatt lázas is volt, folyamat rág, de ami a legszomorúbb hogy hisztizik :(

Csak azért szomorú mert nem tudom hogy segítsek. Gondolom az örökbefogadás is oka a hisztinek :(

Reggel 6-6:30kor kell, csendben, csak a mozgásra vesszük észre hogy fenn van. Megissza a tápszert, felöltözünk, majd amíg ki reggelizünk játszik az etető székben.

Utána eljátszik szépen egyedül is sokszor, időben eszik, rendesen alszik.

De miután felkel délután 3tol 7ig (fürdès, dekvèsig) folyamatosan sír, de csak akkor :(

De úgy hogy akkor nonstop foglalkozunk vele. Játszunk akkor nevetnevetetsir és ez váltakozik :(

Aztán elfeledkezik kicsit akkor játszik egyedül 5 perc majd sír :(

Tapasztalatok? Gondolom normális ilyenkory de rossz hogy nem tudok segíteni :(

Délelőtt a pelenkazas is nevetve megy, délután végig sírja :(


2021. máj. 16. 17:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Ez kb minden ilyen korú gyerekre jellemzö
2021. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Nyugodj meg, ebben semmi rendkívüli nincs. Simán járhattál volna így vér szerintivel is.
2021. máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%

Nem ertek hozza, de orokbefogadas elott nem keszitettek fel arra, hogy milyen is egy gyerek?

Kisebb teso, rokon, stb, sehol nem lattal meg kisgyereket?

Ez teljesen normalis. Lesznek akkor itt meg meglepetesek, ugy erzem. Viszont kerlek ne hidd azt mindenre, hogy hiszti,mert nem az.

2021. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Derjaderja ***** válasza:
88%

Nekem is a "hiszti" szó ütötte meg a szemem. Egy egyèves nem hisztizik, még nem dackorszak.

Biztos van oka a sírásnak, valószínűleg fáradt lehet a sok új ingertől, elvárásoktól, szorongástól.

A napirendet kellene szerintem átgondolni pl lehet, hogy ha ilyen korán kel, akkor inkább még 2 alvást igényelne napközben.

Illetve valami nagyon szabad programot kell a nehéz időszakokra tenni, pl egy szabad játék, de úgy hogy ott vagy, mosolyogsz rá, besegítesz, de nem vársz el tőle semmit (pl hogy végighallgasson egy mesét vagy építsen stb), vagy egy sétát, játszóteret, ott szintén teljesen rugalmasra hagyva.

Vsz délutánra kimerül az önuralma.

2021. máj. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Három örökbe fogadott gyermekem van. Nem tudom meddig tartott a barátkozós időszak nektek, de azért ez neki egy hatalmas váltás. Én azt javaslom, ha van kendőd, esetleg mei-tai, kösd magadra minél többet. Most kötődik át hozzátok, nyilván megviseli, hiszen minden és mindenki idegen neki. A kulcsszó most a türelem és a szeretet.
2021. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

1 evesen nem hisztiznek 😂

Azt majd 2.5-3 eves kor korul mikor kinyilik az entudatuk


De mint irtak nem tudod milyen meg lehet h o erzekenyebb neki szuksege van a sok azoros testi kontaktra. Kosd magadra, aludjon melletted (babaobol).

Beszelj hozza sokat,

Maradj vele ne hagyd h egyedul legyen.

1 evesnek a napi 2x alvas a megszokott. Tedd le 10fele es delutan 16fele is.


Minden nap a rutin ugyan az legyen ez a biztonsagerzetet erositi. Vendeget ne, max a hozzatok rovid idore. Kell neki jo sok honap h megszokjon nalad


A fogzasra van krem gel dorzsi ragoka probalgasd mi a jo neki.


Figyeld ismerkedjetek jo aokat kell neki behozznia szegenykenek.

2021. máj. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Derjaderja ***** válasza:
100%

Igazatok van, a hordozás még sokkal jobb mint a játszótér.

Lehet, hogy nincsenek jó tapasztalatai gyerekekkel és ez akkor plusz stressz.

2021. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem faradt. Az en 13 honaposom is kb ekkor kel, 2x alszik 14:00 ig, utana kezdodik a huzavona. Aludna is 16;00 korul de tul kivancsi is es jatszana, es ezert delutan nyugos.


En 2.5 ora ebrenlet utan (kb 15:30-16:00 korul) mindig bejovok vele a haloba egy fel orara, besotetitek, lapozgatjuk a konyvecskeit, cicizik, pihizunk, maszkal az agyon ide oda, kozben kifekszik, leselkedik, pihizik. Van hogy bealszik, van hogy fel ora csendes pihi igy ebren eleg neki, es feltoltodik.

2021. máj. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Amugy szerintem is ket alvas kene tutira. Mondom, nekunk van hogy 3 is belefer :) van amelyik hosszabb ( 1 oras) van h csak 20 perc, de akkor is pihizik.
2021. máj. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam aki 1,5 éves ugyanúgy hisztizsák délután. Ez életkori sajátosság is. Nekünk az vált be hogy 6-kor meg alszik egyet és 10-11-kor fekszik. Reggel 9-kor kel. Másképp nem működik a gyerek.
2021. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!