Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 1 éves körüli örökbefogadott...

1 éves körüli örökbefogadott gyermek viselkedése?

Figyelt kérdés

Nem rég fogadtuk örökbe, a próbaidő megy.

Épp fogzik, emiatt lázas is volt, folyamat rág, de ami a legszomorúbb hogy hisztizik :(

Csak azért szomorú mert nem tudom hogy segítsek. Gondolom az örökbefogadás is oka a hisztinek :(

Reggel 6-6:30kor kell, csendben, csak a mozgásra vesszük észre hogy fenn van. Megissza a tápszert, felöltözünk, majd amíg ki reggelizünk játszik az etető székben.

Utána eljátszik szépen egyedül is sokszor, időben eszik, rendesen alszik.

De miután felkel délután 3tol 7ig (fürdès, dekvèsig) folyamatosan sír, de csak akkor :(

De úgy hogy akkor nonstop foglalkozunk vele. Játszunk akkor nevetnevetetsir és ez váltakozik :(

Aztán elfeledkezik kicsit akkor játszik egyedül 5 perc majd sír :(

Tapasztalatok? Gondolom normális ilyenkory de rossz hogy nem tudok segíteni :(

Délelőtt a pelenkazas is nevetve megy, délután végig sírja :(


2021. máj. 16. 17:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
60%
Aki azt írja, az egy éves nem hisztizik, annak nem tudom milyen gyereke van, mert az enyém hisztizik. Konkrétan. Fej beleverosen, földhoz csapkodosan, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Szoval egyszerűbb elfogadni, hogy vannak kicseszett hisztis gyerekek.
2021. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Derjaderja ***** válasza:
87%

Biztos van kivétel, és nem volt szerencsés a megfogalmazásom.

De amit itt leírnak, az semmiképp sem egy dackorszakos hisztinek tűnik.

Latszik a leírasból, hogy délutánig minta gyerek, egy ilyen rettenetesen nehéz helyzetben, hogy örökbefogadták nemrég, aztàn kikészül.

És az hogy egész délután sír, az nem normális. Ha tízpercenként bedacolna, meg az is más lenne, de az életkor meg a helyzet miatt még akkor us stresszoldás és a napirend átrendezése lenne javasolt, nem az, hogy vonjunk vállat, hogy ez normális.

2021. máj. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%
12 igen ez amúgy a tipikus nyugosseg nem is erre a konkrét szitura írtam, de egy egy évesnek már van akarata és tud konkrétan hisztizni is.
2021. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Derjaderja ***** válasza:
82%

De mit értesz hiszti alatt?

Nekem dackorszakos a lányom, de ha halmozódnak vagy túl hevesek a "hisztik" egy napon vagy pár napon belül, annak mindig van mögöttes oka. Pl fáradtság, betegség stb.

Amúgy a tipik dackorszakos hiszti az nem az, hogy ha akart valamit és nem sikerült, akkor dühös, hanem amikor szinte olyan mintha csak a hiszti kedvéért akarna valamit. Pl ha a pirosat adod a kékért sír, de ha odahozod a kéket, újra sikít, hogy mégis a piros kell.

De még ha ilyen van, azt is érdemes megtámogatni lelkileg es nem lelegyinteni.


De én nem tudok most elvonatkoztatni a kérdestől, egy beszélni nem tudó szegény pici gyerek, akinek már emlékei, érzései vannak, nem tudja elmondani, mi hiányzik, mért feszült. Nem érti, hogy innen nem kerül már másik helyre.


Nem tudom honnan jött, de az a délelőtti magatartása nagyon gyanús. Azok a gyerekek tudnak így viselkedni, akik megszokták, hogy nem reagálnak az igényeikre. Kssban felkel, ül amíg a felnőttek esznek stb. Persze van ilyen gyerek a tényleg szeretve neveltek között is, de ritka.


Tényleg az utolsó, ami eszembe jutna, hogy "ez egy hisztis gyerek".


Amúgy érdemes lenne megkérdezni az eddigi gondozót/nevelőt és ha nem javul a helyzet, egy pszichológust.

2021. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Derjaderja ***** válasza:
86%
A fejbeverés durva lehet amúgy. Kitartás 😍
2021. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%
14 hagyjuk már. Nem kell túlragozni. A hiszti általában valóban fáradtság miatt tetőzik, de temperamentum kérdése, van olyan gyerek aki nehezebben viseli, ha nem az van, amit ő akar. A kérdező csak a nyugosseget hívta most hisztinek. Ennyi.
2021. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét gyerekem 2x aludt még 1 évesen napközben, és az is elég tipikus, hogy nyűgösek, sírnak, szenvednek ha fáradtak. Szerintem próbáld letenni délelőtt 10 körül, aztán délután 2-3 körül még egyszer (vagy ahogy látod rajta, hogy fáradt lehet, azaz elkezd nyűglődni, dörzsöli a szemét stb). Lehet, hogy ez meg is oldja a problémát. Kitartás, türelem :)
2021. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is 2 alvás kell még neki, az új helyzet új ingerek nagyon lefáraszthatják.

Ügyesek vagytok, menni fog, légy türelmes magaddal is, most tanuljátok egymást

2021. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Van több csöppség is a családban 4 hónapostól 5 évesig.

Rengeteget vigyáztak rájuk, egyikük egy közel 3 éves kisfiú is hasonló tud beszélni csak nem akar, ha kell neki valami csak toporzèkol és sír amíg meg nem kapja (pl.egy pohár innivaló de úgy kell kitalálni mit akar) :D


A hiszti úgy értem hogy a "nevetnevetetsir" tényleg ahogy írom. Játszunk önfeledten nevét majd elsírja magát majd megint nevet.

Van egy kis ládikája játékokkal, előszeretettel mászik bele és ki. De amíg mászik bele sír, ha sikerült neki zokogva felvesz egy játékot, majd lerakják és elkezd kimászni, kifelé menet.is végig úgy sír mintha tüzön mászna át, majd ha leér abbahagyja és vigyorog. Ezt megcsinálja úgy 10x :D

Pakolgatni nem akarom a ládába és ki, mert jót tesz neki ha ügyesedik de rossz nézni hogy végig sírja :(


Vagy épp iszik, kis üvegből, eldobja elgurul olyan messze hogy megmozdulás nélkül nem éri el és sír. Próbálom arrébb csalogatni hogy lássa odatud menni érte, de sír míg meg nem kapja :( (nekem ez a hiszti :( )


Em alszik sajnos délelőtt, már nagyon rég. Délutáni alvás után (2-3ora) kezdődik, délelőtt kisangyal, délután felkelés után szinte azonnal indul :(


Legtöbbször az az érzésem hogy nem tudja megkülönböztetni a sírást a nevetéstől :(


(Beszéltem a nevelőjèvel, az otthonban is ilyen volt) :(

2021. máj. 17. 15:46
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
A lányom kisfia mist 11 hónapos. ugyanilyen, a gyerekorvos meg a védönö szerint ez teljesen normális ebben a korban.
2021. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!