Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ilyenkor mi a teendő örökbefog...

Ilyenkor mi a teendő örökbefogadás esetén? Többi lent

Figyelt kérdés
Ti mit tennétek, ha örökbe akarnátok fogadni egy gyermeket, de kiderülne, hogy akit szeretnétek befogadni annak van egy kisebb testvére. Tudom, választhattok másikat is, de tegyük fel, hogy már annyira megszerettétek egymást, hogy csak őt akarjátok örökbe fogadni. Elszakítanátok a testvérétől vagy vállalnátok mindkettőjüket?

2021. dec. 3. 16:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Vállalnánk a testvérét is.
2021. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Mi vállalnánk a kistesót is.
2021. dec. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
A tesókat együtt...de hogyhogy eddig nem tájékoztattak titeket róla, hogy a gyerek nem egyke?
2021. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekotthonban dolgozom. Igaz, most nagyobb gyerekekkel, de voltam kicsikkel is.

Semmiképpen nem választanám őket szét, nem is értem hogyan tehetik😕 az is különös, hogy előre nem tájékoztattak titeket. Én nem gondolkodnék, a testvérét is vállalnám 🙂

2021. dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Vállalnám a testvért is, nem lenne szívem szétszakítani őket.
2021. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És nagyobb gyerekeknél is?
2021. dec. 3. 16:50
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen korú gyerekekről van szó? Bár nálam őszintén sem a kor, sem a nem nem lenne befolyásoló szempont. Mindkettőt vállalnám 🙂
2021. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

"Tudom, választhattok másikat is" - nem mi választjuk a gyerekeket, hanem " a gyereknek választanak családot"- tehát nekem ez a mondat fura..

nem tudom azt sem elképzelni, hogy akkor tájékoztatnak arról, hogy van egy örökbe fogadható testvér is, miután az ismerkedés lezajlik és döntenetek kell... nekem ez a kérdés nem tűnik valós élethelyzetnek, inkább elgondolás.. "mi van akkor, ha...."

de hogy válaszoljak: örökbe fogadó szülőként: jött volna a tesó is vele... nem szakítottam volna szét őket...

2021. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8

Valóban csupán elgondolás, de nem is írtam olyat, hogy valós helyzetről lenne szó. Elnézést ha félreérthető voltam, csupán a véleményekre voltam kíváncsi, ti mit tennétek.

2021. dec. 3. 19:51
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
semmi baj :) de szerintem a többségünk azt gondolta, hogy Te ezt valós élethelyzetben kérdezed :) - meglepődtem volna, ha ez tényleg megtörtént volna.. :)
2021. dec. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!