Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ilyenkor mi a teendő örökbefog...

Ilyenkor mi a teendő örökbefogadás esetén? Többi lent

Figyelt kérdés
Ti mit tennétek, ha örökbe akarnátok fogadni egy gyermeket, de kiderülne, hogy akit szeretnétek befogadni annak van egy kisebb testvére. Tudom, választhattok másikat is, de tegyük fel, hogy már annyira megszerettétek egymást, hogy csak őt akarjátok örökbe fogadni. Elszakítanátok a testvérétől vagy vállalnátok mindkettőjüket?

2021. dec. 3. 16:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Inkább olyan életszerű, hogy pár év múlva születik testvére a gyereknek és azzal keresnek meg. Ilyen akkor is lehet, ha nem vagy semmilyen várólistán, mert a testvéreket együtt akarják tartani.



Meglévő testvéreket csak együtt fogadnék örökbe, eszembe sem jutna szétszedni szegényeket.



Ha utólag lenne tesó az eléggé anyagi helyzet és élethelyzetfüggő is lenne. Kövezzetek meg, de nem hiszem, hogy sokan őszintén mosolyognának, ha csak egy gyereket akartak volna és minden további gyerekvállalási szándék nélkül random megkeresnék őket, hogy itt egy csecsemő.

2021. dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

11-es az kicsit más amúgy szerintem. Mivel azzal a tesóval aki később születik nem alakul ki kötődés. Tőle nem elválasztják, csupán nem ismerik meg egymást.

De a testvérek (főleg ha többen vannak) általában azért kerülnek otthonba és nem nevelőszülőkhöz mert a jog szerint nem választhatóak szét, legalábbis amíg lehetséges biztosítani kell nekik, hogy együtt maradhassanak. Elég trauma az, hogy a szüleiktől és a nagyszüleiktől elszakítják őket 😭 bár ne láttam volna a saját szememmel😕


Kérdező, így már értem, hogy csak elméleti kérdés. Mert erről biztosan már a kezdetekkor tájékoztatják a leendő örökbefogadó szülőket 🙂

2021. dec. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hát én hallottam már olyanról is, hogy egy testvérpárt az otthonba kerülésükkor szakítottak szét mert nem volt hely.
2021. dec. 3. 20:41
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezek "rémhírek" ... ha esetleg tényleg történik ilyen, annak nagyon nyomós oka lehet (egyik gyermek sérült akinek speciális intézmény kell- vagy ha a nagyobbnak vagy kisebbnek sok balhéja van, akkor speckó intézménybe teszik, ahol segíthetnek neki-de a "rendes" tesót ezért nem fogják oda betenni, hogy együtt legyenek)- szóval speciális helyzetben el tudom képzelni, hogy a tesókat külön intézményben-nevelőszülőknél helyezik el (egyértelműen itt már nem 1-2 éves gyerekekről beszélünk) - de ez tényleg nagyon speciális helyzet, és hogy egy "ilyen helyről" örökbe fogadjon valaki egy gyermeket, eleve nehéz elképzelni, pláne, hogy kiderül hogy a gyereknek még van egy testvére is.. :)
2021. dec. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt elfelejtettem írni, hogy testvérek örökbefogadása alatt nemcsak a babákat, vagy az 1-2 éves gyerekeket értem, hanem mondjuk nagyobbakat is. Őket sem szakítják/szakítanátok el egymástól?
2021. dec. 4. 08:20
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Pláne a nagyobbakat nem. Akkor már kötődnek, ismerik egymást, kegyetlenség lenne és a protokoll szerint nem is teszik meg, csak legvégső esetben. Babáknál, meg 1-2 éves gyerekeknél meg nem is értem hogy lehetne olyan szitu,hogy ilyen szóba jöhetne, akkora gyereknek maximum csecsemő kistesója lehetne, akihez meg nyilván még nem kötődik.

Így semmi értelme ezeknek a kérdéseknek, már ne haragudj, testvéreket nem választanak szét, ha a part nem szakad és pláne pont hogy a nagyobbakat nem (de mondom egyáltalán nem, ha csak tehetik), náluk lenne sokkalta nagyobb törés és trauma.

2021. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

16

Valóban nincs értelme ezeknek a kérdéseknek, azok számára akik tudják a választ. Nyilván én sem kérdezem meg hogy milyen színű az ég, mert tudom, vagy mi az a nappal és mi az az éjszaka, mert azt is tudom. Már ha érted mire gondolok.

2021. dec. 4. 11:07
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

14-esnek igaza van, valóban nyomós okkal választják el a testvéreket, speciális szükséglet stb miatt. Néha van, hogy az egyik testvért máshova viszik, de ebben az esetben is biztosítanak nekik kapcsolattartást.


A gyerekotthonos dolgozó

2021. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!