Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadással kapcsolatban...

Örökbefogadással kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Akit örökbe adnak, az mindenképp tisztességes, szülői szerepre megfelelő emberekhez kerülnek?

A húgom már 23 éves, kisbaba korában lett örökbe adva, nincs nap, hogy ne jutna eszembe az egyetlen alkalom, amikor láttam mosolygós babakent. De néha komolyan elkezdek rajta gondolkodni, hogy milyen élete lehet, tudja-e, hogy örökbe lett adva, szeretetben nőtt e fel. Én nemrég lettem anya, és konkrétan anyám helyett is bűntudatom van. El nem tudom képzelni hogy lehet kihordani, megszulni majd eldobni magadtól egy olyan csodaszép kislányt.

Azon is számtalanszor gondolkodtam, hogy fel kéne valahogy keresni, nem is feltétlenül, hogy megtudja a dolgokat, hanem csak, hogy lássam,hogy jól van. De anyám szerint semmilyen papír nincs (nyilván), azt sem tudom biztosan melyik csecsemő otthonban volt, csak a nevét tudom.

Szerintetek ennyi idősen tudja már, hogy örökbe lett adva? Ti elmondanatok a gyereketeknek? Felkeresnétek? Hogy reagalnatok? Egyáltalán én, mint a féltestvére ki tudnék róla bármit is deríteni?



2021. dec. 25. 23:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? Amúgy manapság már nem divat ez a titkolózásosdi, ez régebben volt inkább, manapság tanítják is a leendő örökbefogadóknak, hogy az első perctől kezdve mindent csak őszintén, titkolózás nélkül, így a gyereknek az lesz a természetes. Garancia nincs 100%-ban, de amennyire szűrik az örökbefogadókat szerintem nagy esélye van arra, hogy jó családba került, jobba, mintha egy pocsék vér szerintiben kellett volna felnőnie. Leírva a történeted anyádról viszont tényleg igazad van, jogod van megítélni a cselekedeteit, és ne hagyd, hogy más bűntudatot ébresszen benned! Először én is azt hittem, hogy egy szimpla nehéz helyzetbe került nő, aki egy önzetlen döntést hozott meg, de olvasva a 8. és 10. hozzászólást már látom, hogy nem ez a helyzet, egyszerűen csak sz.xelt, majd tett a következményekre, azaz rátok. Ne hallgass a társadalomra, nem kell elájulni valakitől azért, mert sz.xelt és kinyomott magából egy rakat gyereket...
jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!