Akinek orokbefogadott gyermeke van, mennyit vartatok ra?

Figyelt kérdés
Illetve milyen kikotessel vallaltatok? (borszin, eletkor, nem)
2022. febr. 6. 20:24
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
89%
20: valóban. De kezdessz kapcsolatot egy roma származású nővel-férfival? Ha igen: ott egyértelmű, hogy a gyermeked (félig) roma lesz. Ha nem romák vagytok, egyértelmű, hogy nem lesz roma gyermeketek. rossztól kérdezel ilyet, mert nekem az első házasságomból sérült gyermekem született (1 éves kora körül derült ki hogy probléma van) így tudtam azt, hogy bármikor-bármi történhet, nem láthatunk mindent előre. De ítélkezni bárki felett, aki más vérszerinti gyermekét sajátjaként szeretni felnevelni, igenis nagyon fontos, hogy az a gyermek akit megkapnak minden ítéletektől mentes legyen. Mert csak így tudod sajátodnak tekinteni.
2022. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
93%
amúgy: még az jutott eszembe, hogy az örökbe adó anyák többnyire titkolják ki az apa, hisz ha képbe lenne, nekik is le kéne mondaniuk, így igazából szinte minden újszülött baba akár lehetne félig roma is... és erről nem is tudnak az örökbe fogadó szülők...
2022. febr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
54%

20: valóban. De kezdessz kapcsolatot egy roma származású nővel-férfival?


Igen, kezdtem.


Ha igen: ott egyértelmű, hogy a gyermeked (félig) roma lesz.


Tudom.

2022. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
91%
tehát saját választásod volt, hogy ha együtt maradtok-gyermeket terveztek, akkor egyértelműen félig roma babátok lesz.. itt a lényeg: SAJÁT döntés.. a saját egész életedre kiható döntés... az örökbe fogadó szülőknek is a saját életükre kiható döntést kell hozniuk... hidd el baromi nehéz..
2022. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
27%

"2 évet vártunk, nyílt öf-sal lett a fiam, bőrszín csak a család miatt lett kikötés ( nagyszülők nem fogadták volna el a roma származásút és nekünk fontos volt, hogy a család is elfogadó legyen)"

Viszont ha egy roma emberbe szerettél volna bele, képes lettél volna lemondani a nagyszülők miatt akár a szerelemről is?

2022. febr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
78%

25: :) a férjem révén volt probléma, nem az én szüleim miatt... az én szüleim 100%-ig elfogadóak, lehetnék akár leszbikus is, akkor is az ő lányuk lennék...


anyósomat ismerve: mivel 2 évig engem is ki akart tiltani a családból (sérült gyerekkel-meddőként- első házasságomból született lányom után 1 évvel lett méhnyakrákom ami miatt kipakoltak és meddő lettem) - mindent megtett volna akkor is, hogy a férjem ne kezdjen roma nővel kapcsolatot- (hozzáteszem a férjem szerintem akkor is harcolt volna az anyjával) - szóval nekem nem kellett a családommal harcolni.. nem az én családom miatt hoztuk ezt a döntést..

2022. febr. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
39%
Jezusom de nagy pusztulat anyosod van
2022. febr. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
52%
"de nagy pusztulat anyósom" volt amíg meg nem született a fiúnk... onnantól komolyan nála jobb nagymamát el se tudnék képzelni :) - 180 fokos fordulat... de le kellett játszanunk az első 2 évet ehhez... nem mondom, hogy nincsenek apróbb problémák, de azok már olyanok amiket nagy ívben lesz...--ok és nem hagyom hogy belém tudjon kötni :D mára, lassan 10 éve vagyok a menye, normalizálódott a kapcsolatunk és egész jól kijövünk egymással :) (de tény.. az első éveket senkinek nem kívánom...)
2022. febr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Na annak örülök 🥰
2022. febr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
63%

köszönöm! :)


De most elgondolkoztam azon, hány családban lehet probléma a nagyszülők miatt az örökbefogadás. Hogy Ők harcolnak-veszekednek-lelki terror alatt próbálják tartani a gyereküket. Én anyósom annak idején simán kijelentette "nekem nem kell örökbefogadott unoka" - mikor már kész tények voltak-túl voltunk mindenen: " Bemegyek a TEGYESZ-hez és megtiltom hogy örökbe adjanak nektek!" - persze bunkó módon szó szerint kiröhögtem, hogy nem kell szülői beleegyezés hozzá... elmúltunk 18 évesek..

De hány házaspár lehet, ahol próbálják a szülők a meddőség miatt "eltiltani" a másiktól a párt, ahol próbálják lebeszélni erről a kapcsolatról.. válásra buzdítják..

De én tudtam (hittem) benne, hogy ahogy meglátja anyósom a gyermeket (apóssal sose volt probléma!!!) onnantól minden ellenállás meg fog szűnni és így is volt... Ahogy a kezébe adtam a kórházban a fiamat, (reggel született , aznap délután történt) elkezdett zokogni és minden rosszindulat, negatív gondolata egy pillanat alatt szállt el. Ölelgette és mondogatta neki, hogy mennyire szeretjük és vigyázni fogunk rá. Mindezt zokogva.

Szóval minden örökbefogadásra váró párnak akiknél bármelyik szülő is ellene van és próbál mindent megtenni, hogy ne történjen meg.: ahogy kézbe veszik-meglátják azt az ártatlan kis gyermeket, semmi más nem fogja érdekelni őket, minthogy szeressék őt. (nagyon ritka ennek az ellenkezője.. az is megtörténhet, hogy akkor is elutasítja majd, de az nagyon kicsi 100%:) )

Szóval hajrá... és tartsatok ki egymás mellet... megéri :)

2022. febr. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!