Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbeadnátok egy nem tervezet...

Örökbeadnátok egy nem tervezett gyermeketek egy rokonotoknak?

Figyelt kérdés
44 éves vagyok, terhes lettem, nem volt tervezve, van már két gyermekem, egyedül nevelem őket. A húgomnak viszont nincs és már ő is idős és szeretne, de sajnos már többször is elvetélt. Valószínűleg egyedül kéne nevelnem az új gyermekem is, nem érzem magamat elég erősnek ehhez. Ti ilyen helyzetben örökbeadnátok a testvéreteknek?

2022. márc. 12. 08:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk az egyik rokon megcsinálta. Egyszerűen megszülte és odaadta nevelni egy kislányt.
2022. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%

Ha van még időd az abortuszra akkor azt válaszd..

Ha nincsen akkor add a testvérnek..

Jó helyen lesz és akkor látod mikor akarod... én sajnos így kellett hogy tegyek

2022. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%
Soha. Gondolj bele, mit éreznél, ha mindig látnád, ott lennél a közelében?
2022. márc. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha nagyon-nagyon egészségesek vagyunk lelkileg. Előtte ragaszkodnék hozzá, hogy mindketten egy alapos önfejlesztő kurzust elvégezzünk. Ha ez nem megy, akkor ismeretlennek adnám örökbe.
2022. márc. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

Semmiképp

Szerintem ez a legjobb testvér kapcsolatot is tönkretenné. Lehet teljesen más nevelési elveket alkalmaznak mint te, neked ez nem tetszene. Ha szóvá tennéd, mi jogon? Ha nem te mennél rá. Rengeteg olyan szituáció lesz, ami baromi gennyes. Szerintem ez nem lenne egészséges.

El tudnád nézni, hogy ő öleli, őt szólítja anyunak, őt szereti a világon mindennél jobban? Mert én tuti nem!

2022. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%
Mit érez majd az a szegény gyerek, ha nagyobb lesz? Van 2 tesó akit anya nevelt, de engem már nem tudott!? Fuu anyaként ezt én nem nagyon tudom felfogni! Inkább elvetetném, ha még lehet!
2022. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég fura. Nem tudom, hogy tudnám-e kezelni és hogyan kommunikálnám a gyerek felé, hogy se megalázó ne legyen, se tabu...? Én is kettőt nevelek egyedül, de be tudnám vállalni a harmadikat is, mert a nagyok már egyedül közlekedő sulisak és elég jó a fizetésem. (Apukák egyébként hol vannak a sztoriból?) Meg azt se biztos, hogy a húgod szeretne örökbe fogadni. Bár ha igen, akkor meg felhozni se jó, amíg te sem tudod, mit akarsz, mert ha beleéli magát, örökre megutál.
2022. márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17%
Igen.
2022. márc. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 1Léna ***** válasza:
17%
Szerintem ez nagyon jó gondolat. Beszéld meg a testvéreddel. Ha ő nem szeretné, akkor van lehetőség nyilt örökbeadásra, amikor te választhatod ki, melyik házaspárra bízod a gyermeket és tartharsz vele kapcsolatot is. Nem kell eltitkolni a gyerekek előtt, és a megszületendő gyerek előtt sem az igazságot. Lesz egy testvérük. Nem szégyen az életet választani, sokan várnak örökbe fogadható gyermekre.
2022. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
27%
Igen
2022. márc. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!